Jump to content


Photo

Sony Xperia Z - flagowy smartphone Sony na rok 2013 oficjalnie zaprezentowany


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 January 2013 - 10:53

...ray, arc... podobne do iPhone'a?


tak, te podobne.

A teraz każdy robi cienkiego prostokąta z zaokrąglonymi brzegami, ekran z przodu, 1-3 guziki, cmos z tyłu i wołają po 2-3 koła.


Ray tak ma :) Arc już nie za bardzo, bo z profilu nie jest prosty.
  • 0
Posted Image

#22 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 January 2013 - 11:18

Jak to są według Ciebie podobne urządzenia:

Posted ImagePosted Image

To zalecam natychmiastową wizytę u okulisty...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#23 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 January 2013 - 12:14

Napisałeś tylko o prostokącie z zaokrąglonymi brzegami, ekranem z przodu, przyciskami, aparatem z tyłu, więc to jest to samo ;)
  • 0
Posted Image

#24 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 12 January 2013 - 12:18

A jakie powinni robić smartfony? Owalne, trójkątne, jakiś walec?


popatrz choćby na xperię active - do iPhona jej daleko a wersja pomarańczowo-biała wygląda prześlicznie :wub: live with walkman - znów nie podobny do iPhona i znów wersja biała jest piękna :wub: to co? bierzemy kolejnego smartfona - Neo V. podobny do iPhona? NOPE! smartfony mogą wyglądać dobrze i nie być klonami iPhona. niestety ludzie lubią to co znają i dostajemy kopie innych telefonów. nuuuudaaaa... dawniej każdy telefon musiał się różnić od innych żeby łatwiej było go zapamiętać i wybrać "z tłumu" po wygladzie. w ramach testu potem umieszczę coś we free arena :P

Ooo widze, ze jestes prorokiem


po prostu czerpię wiedzę z historii poprzednich aktualizacji :D
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#25 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 January 2013 - 12:30

Założę się, że gdyby nie było na świecie iPhone'ów, Sony dawało by świetne moduły aparatów, ogarnięte procki, a design ten sam, to już by Wam pasowało. Mi się podoba design iPhona, tej Xperii i innych też.
  • 0
Posted Image

#26 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 12 January 2013 - 13:46

nie dawało by ani świetnych modułów aparatów (bo sporo z nich to części Samsunga) ani ogarniętych procków (bo to znów nie ich działka). za to pewnie by dawało telefony które nie były by kserokopiami innych modeli. żeby nie było - do kształtu iPhona nic nie mam, tylko dlaczego wszyscy (łącznie z sony) muszą go kopiować?
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#27 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 January 2013 - 15:57

Wiele osób ceni sobie taki elegancki design. Smartfon ( jak sama nazwa mówi ) ma być elegancki, czyli prosty jak np. tradycyjny Rolex, a nie wybajerowany G-Shock ;)
  • 1
Posted Image

#28 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 January 2013 - 17:19

Wiele osób ceni sobie taki elegancki design. Smartfon ( jak sama nazwa mówi ) ma być elegancki, czyli prosty jak np. tradycyjny Rolex, a nie wybajerowany G-Shock ;)


:lotpot: Nazwa smartphone w dosłownym tłumaczeniu oznacza mądry telefon i nawiązuje do ilości funkcji multimedialnych i komunikacyjnych, których nie posiadają z reguły zwykłe telefony, a częściowo posiadają telefony typu feature phone (C905, W995 i inne). I żaden z członów nazwy smartphone nie sugeruje, że tego typu urządzenia mają wyglądać jak iPhone lub być surowymi ociosanymi klockami bez krzty designu i autorskiego pomysłu producenta. Niestety 95% urządzeń od Sony i smartphone'ów innych producentów nie różni się od siebie niczym. Bo niestety rozmieszczenie klawiszy i położenie kamery aparatu ciężko nazwać za zmianę w designie. Więc przestań z łaski swojej wypisywać takie bzdury...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#29 OFFLINE   Saryt

Saryt

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 1d 1h 13m

Posted 12 January 2013 - 19:02

Ale wracając do tematu to Xperia Z jest pierwszym tak naprawdę telefonem od Sony któremu można by zarzucić kopiowanie designu Iphone'a. A i tak nie jest to całkowita kopia, i może się podobać jak już stwierdziliśmy. Ten design nie trafia do mnie tak jak inne telefony Sony ale brzydki też na pewno nie jest. Tak czy siak to na razie jeden telefon, zobaczymy w przyszłości w którą stronę pójdą.
  • 0

#30 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 12 January 2013 - 23:16

Ale wracając do tematu to Xperia Z jest pierwszym tak naprawdę telefonem od Sony któremu można by zarzucić kopiowanie designu Iphone'a


wut? Xperie miro, J, E, TX, GX, VL... położyłbym je obok siebie i nie sposób je rozróżnić od siebie, a i do iPhona bardzo podobne. kiedyś był dowcip "ile osób projektuje telefony Samsunga? dwie - jedna trzyma iPhona a druga go odrysowuje". teraz można śmiało zamienić Samsunga z Sony :D
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#31 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 12 January 2013 - 23:51

Odnosnie aktualizacji androida, cieszcie sie ze w ogole jakies macie. Wlasciciele LG to dopiero maja zycie ;) Poza tym chcecie dobre wsparcie? Kupie cos od google'a, jakiegos GNexa czy obecnego N4. Aktualizacje dostaniecie dzien po premierze nowego android'a, a nie placzecie ze nie ma wsparcie. To, co sony zrobilo z Xperia S to kpina i chamstwo. Kupowac "flagowiec" sony i jeszcze nie dostac JB <ultramegafacepalm>
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#32 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 13 January 2013 - 11:45

Odnosnie aktualizacji androida, cieszcie sie ze w ogole jakies macie. Wlasciciele LG to dopiero maja zycie ;) Poza tym chcecie dobre wsparcie? Kupie cos od google'a, jakiegos GNexa czy obecnego N4. Aktualizacje dostaniecie dzien po premierze nowego android'a, a nie placzecie ze nie ma wsparcie.

Święte słowa.

Co do dyskusji na temat iphonopodobnych telefonów. O gustach się nie dyskutuje, jeśli komuś się nie podoba to nie kupuje. Mi się osobiście bardzo podoba Xperia Z z designu i wielu znajomym także i jakoś nie widzę podobieństwa do Iphona przez właśnie szczegóły które jakby nie było je odróżniają od siebie i to wg. mnie dosyć mocno. Ta dyskusja chyba do niczego nie prowadzi, po prostu komuś się podoba lub nie i na siłę się tego nie zmieni.

#33 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 13 January 2013 - 12:00

Nie oszukujmy się, zastąpienie jednego home button trzema guzikami pod androida i inne rozmieszczenie włącznika / portów ładowania, słuchawek i tak dalej to nie jest żadna zmiana designu. Mi chodzi cały czas o to, że dawniej producenci stawiali na swój niepowtarzalny styl Ericssony szło rozpoznać z daleka. Siemensy to samo. Nokię po NaviKeyu też każdy mógł łatwo rozpoznać. Kiedyś telefony były kolorowe, otwierały się na różne strony, miały swoją niepowtarzalną duszę. A po roku 2007? Sami zobaczcie:

Posted Image

I teraz każdy producent, który potrafi stworzyć coś więcej niż tylko czarnego klocka z ekranem z przodu i kamerką z tyłu zasługuje na brawa. Nie da się ukryć, Xperia Z w wersji białej i fioletowej jest ładna. Ale nie da się też ukryć, że podobieństwo do iPhone'a 5 jest wyraźnie zauważalne.

To, co sony zrobilo z Xperia S to kpina i chamstwo. Kupowac "flagowiec" sony i jeszcze nie dostac JB <ultramegafacepalm>


No tutaj się nie zgodzę. Xperia S weszła do sprzedaży z systemem Google Android 2.3.4 Gingerbread i dostała aktualizację do 4.0.4 Ice Cream Sandwich. A że potem wyszedł Jelly Bean i że nowsze telefony dostaną go wcześniej... I że Xperia S powinna mieć od nowości ICS'a na pokładzie - to już jest zupełnie inna para kaloszy.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#34 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 13 January 2013 - 12:34

Mi chodzi cały czas o to, że dawniej producenci stawiali na swój niepowtarzalny styl Ericssony szło rozpoznać z daleka. Siemensy to samo. Nokię po NaviKeyu też każdy mógł łatwo rozpoznać.

No tu się zgodzę, ale niestety jak widać to minęło, tak jak to, że już nie można kupić nowego, bez systemowego, bez dotykowego telefonu z górnej półki. Jak wyszły telefony z kolorowym wyświetlaczem, także byłem anty, bo bateria krócej trzymała, w słońcu nie było widać, no ale do wszystkiego się człowiek przyzwyczaja, bo nie ma wyjścia a polityki firm nie zmienimy.
Mi się Z podoba jednak nie kupiłbym jej przez jej wielkość.

#35 OFFLINE   kolact

kolact

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 24 posts
    • Time Online: 1d 1h 5m

Posted 13 January 2013 - 22:05

przepraszam za to co teraz zrobię - buahahahaha :D :D support sony przez 2 lata i porządne aktualizacje? a to dobre, Lem by na to nie wpadł :D aktualizacja z GB na ICS narobiła sporo drobnych problemów nie naprawiajac nic (oprócz tego że można się pochwalić nowszym systemem i większą ilościa działających aplikacji) dlatego już teraz z całą pewnością mogę ci powiedzieć że nawet aktualizacja tego modelu do JB przyniesie więcej kłopotów niż korzyści


Umiesz czytać ? ;) Napisałem, że 2-3 porządne aktualizację wystarczą - pisałem ogólnie o telefonach. Po co mi milion aktualizacji, które wprowadzają pierdoły... Jak wcześniej miałem Nokie dostałem przez 1.5 roku 2 porządne aktualizację i wprowadzały naprawdę fajne funkcję do telefonu i tego oczekuję jeśli chodzi o wsparcie producenta.

Co do designu, to mi się właśnie podoba to co robi Sony - prosto i elegancko. Wcześniejszy design Sony Ericssona nie leżał mi w ogóle - błyszczący pastyk i jakieś krągłości bez ładu i składu jak Arc, Ray itp. Generalnie piękne telefony od SE to były jeszcze za czasów klawiatury, jak C905, czy K750i.
  • 1

#36 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 13 January 2013 - 23:11

@Jurij

No wlasnie, czemu flagowy model Sony, Xperia S nie wyszla z ICS'em na pokladzie? ICS byl wtedy jakos dawno po premierze, ale oczywiscie Sony wyskoczylo z ich niepokonanym 2.3.4. Czyzby Sony nie umialo optymalizowac telefonow do nowych wersji android'a? Jakos sgs3 (przypominam wtedy flagowy model samsunga) wyszedl z ICS, a jak sie pojawil JB to duzo czasu nie minelo jak ujrzal JB.

Jezeli wam sie nie podobaja design'y nowych smartfonow, to klawisze typu wstecz/home/wiecej niech umieszcza z tylu telefonu, moze beda przypominac pady do gier ;P
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#37 OFFLINE   kolact

kolact

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 24 posts
    • Time Online: 1d 1h 5m

Posted 14 January 2013 - 00:16

To fakt, że Sony nie szaleję z aktualizacjami, ale w sumie dla mnie ważną różnicą między 2.3.4 a 4.0.4 jest tylko widżet kalendarza i inna czcionka w przypadku S'ki ;) Innych zalet za bardzo nie odczułem (może za krótko miałem ten pierwszy). Dla mnie telefon musi przede wszystkim stabilny i gonienie za najnowszymi Andkami nie do końca do mnie przemawia.

Największym fenomen jest to, że cała branża kręci się na dobre od kilku lat, a oprócz SIII nie połączyli jeszcze stabilności, szybkości i dobrego aparatu w jednym.... Mam nadzieję, że Z'tka sprosta temu zadaniu.
  • 0

#38 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 14 January 2013 - 10:26

@ Kojack:

Nie wiem i nie bardzo mnie to interesuje. Może zrobili to z nieudolności, może takie było ich widzimisię. Ja naprawdę mam to gdzieś. Ja kupuje konkretne urządzenie o konkretnych parametrach które ma spełniać określone funkcje i mi się podobać. Reszta mnie nie interesuje. Dlatego Używam Androida 2.3.4 Gingerbread bo spełnia wszystkie moje wymagania. I dlatego używam Windowsa XP na PC, bo również spełnia wszystkie moje wymagania. A jeśli jakaś aktualizacja ma mi ograniczyć funkcjonalność sprzętu za który zapłaciłem niemałe pieniądze - to po prostu mam gdzieś taką aktualizację. I tyle w temacie.


Trzymajcie wideo HDR nakręcone Xperią Z w Las Vegas:


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#39 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 15 January 2013 - 10:32

Polecam artykuł na komórkomanii dot. targów CES i zaprezentowanym smartphonie Sony:

Please Login or Register to see this Hidden Content



To tak do dyskusji.

#40 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 22 April 2013 - 21:23

Do sieci wyciekło zdjęcie zrobione Xperią Z z nowym oznaczeniem: C6606.


Posted Image

Ta symbolika oznacza, że Sony zamierza wprowadzić na rynku amerykańskim oddzielną wersję swojego flagowca, tak samo jak ma to miejsce w przypadku Xperii ZL czy E / E dual. Przypuszcza się, że to będzie wersja obsługująca LTE. Co sądzicie o takiej mnogości wersji każdego modelu? Ja myślę że jedna wersja obsługująca wszystkie częstotliwości w zupełności by wystarczyła...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic