Jump to content


Photo

Recenzja telefonu Sony Xperia S by Hunter3000


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 04 January 2013 - 19:45

Recenzja Xperia S



Ogółem:

Smartphone z literką "S" zwanym przeze mnie "eSką" to pierwszy telefon high-end wydany przez już firmę Sony. Z racji na swój dobry sprzęt jest jednym z lepszych topowych smartphonów chociaż na pewno nie najlepszym. Jedna z serii tego telefonu miała wadliwe wyświetlacze (żółte plamy) oraz różne bugi firmware. Mnie na szczęście ominął ten problem.

Unboxing:

http://youtu.be/nRFI7YDNaSA

Wyposażenie:

Telefon jest wydawany w praktycznie różnych wariantach, w jednych nie ma tagów NFC a w innych złącza HDMI. Mój smartphone posiadał:
  • Oczywiście sam telefon
  • Pokrowiec od Sony, bardzo fajny
  • Słuchawki douszne coś aka HPM-70 (3,5mm)
  • Dużo papierów
  • Kabel HDMI
  • Tagi NFC (brak u mnie w zestawie)
  • Ściereczka do wycierania ekraniku z dodatkową folią
  • Kabel USB
  • Wtyczka ładowarki
W końcu dostajemy wyposażony w pełni telefon wraz z dobrymi słuchawkami no i oczywiście kablem HDMI który bardzo się przyda.

Posted Image


Wygląd:

No tutaj Sony pokazał swoją oryginalność i stworzył coś odstającego od reszty innych modeli jak i marek. Jest równie ładny co reszta telefonów jednakże umiejscowienie przezroczystego paska na dole dodaje nieco lepszej "wizualizacji".

Posted Image



Góra telefonu jedynie złącze mini jack oraz przycisk wybudzania i uruchamiania telefonu.

Posted Image

Lewy bok złącze Mini USB schowane pod zaślepką, niestety trochę ciężko jest potem zacisnąć.

Posted Image
Posted Image

Prawy bok już się o wiele lepiej prezentuje. Zamieszczono również chowane pod zaślepką złącze HDMI oraz przyciski głośności wraz z spustem aparatu.

Posted Image
Posted Image

Górny przód telefonu z bardzo ładnym napisem Sony no i oczywiście umiejscowieniem głośnika rozmów, kamery do wideorozmów, diodami oraz czujnikiem zbliżeniowym.

Posted Image

Tył telefonu skromnie. Jedynie na samej prawie górze aparat 12MPix oraz dioda doświetlająca z głośniczkiem. Co ciekawe mamy tam również drugi mikrofon do wydzielania szumów.

Posted Image

Dół telefonu: logo SE oraz piękny napis Xperia Posted Image Jak widać tył się bardzo palcuje.

Posted Image

Spójrzmy jeszcze na podświetlenie klawiszy:

Posted Image

I pokrowiec:

Posted Image


Interfejs:

W stosunku do Xperia 2011 zastosowano nowy styl NXT, dolna belka ze skrótami reszta to pięć ekranów z konfigurowalnymi widgetami. Jest tego sporo więc do wyboru do koloru. Tutaj raczej niewielkie zmiany w stosunku do serii z 2011r chociaż np zmieniono wybór widgetów.

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted Image
Posted Image


Ciekawostki:

Ogółem info o telefonie:

Posted Image

Jak nie inaczej mamy ICS oraz jądro systemu w wersji 3.0.8+. Aktualizacja do JellyBean niestety zapowiedziana dopiero na okolice marca 2013 roku.


Co mi się bardzo podoba, rozszerzone możliwości ekranu blokady, w końcu możemy wybrać co ma się tam pojawić oraz osobno ustawić tło ekranu blokowania:

Posted Image

Łączność:

Standard WiFi jak najbardziej znajdziemy obok Bluetooth, jednakże nie zabrakło NFC bardzo fajnej opcji łączności z innymi urządzeniami NFC (jak i również tagami) niestety nie mam jak wypróbować tej opcji więc wiele się na ten temat nie wypowiem. GPS równie dobrze się sprawuje co poprzednicy.
WiFi również posiada możliwość HotSpotu oraz łączenia się poprzez DLNA.

Posted Image

Aparat:

12MPix matryca zamieszczona w tym smartphone jest naprawdę bardzo dobra jak na swoje możliwości, zdjęcia robi bardzo dobre, z odwzorowaniem barw, ostroś równie dobrze łapie co i nagrywanie filmów w HD 1080p bez przycieć i bez zawieszek. Zdjęcia poniżej:

Ustawienia auto:

Posted Image

Ręczne:

Posted Image

Tutaj z doświetleniem:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image


Co do filmu w 1080p tutaj przykład:

http://youtu.be/o_w1R2W7JZo


Multimedia:

Telefon posiada nierozszerzalną pamieć 32GB z czego 25,8GB jest przeznaczone dla użytkownika. Kopiowanie plików z i do telefonu przebiega sprawnie i bez kłopotów. Z komputera mamy normalny dostęp jak do karty pamięci.
Zamieszczony w telefonie Walkman od Sony potrafi odtworzyć praktycznie każdy utwór muzyczny, nawet i FLAC. Posłużę się zdjęciami z Soli:

Posted ImagePosted Image

Jak widać ClearBass jest, manualny korektor jest jak i dźwięk przestrzenny. Ze słuchawek słuchanie muzyki jest czystą przyjemnością. Chociaż spodziewałem się już jakieś aktualizacji odtwarzacza takiego jak posiada Xperia V. Dla tych co lubią muzykę radiową mogą skorzystać z radia oczywiście.

Co do filmów również problemu nie ma. Poradzi sobie z materiałem FullHD bez problemu, a odtwarzanie takich materiałów na ekranie w eSce jest bardzo miłe dla oka.


Wyświetlacz:

No właśnie, wyświetlacz umiejscowiony na ekranie o wielkości 4,3" jest naprawde bardzo dobrej jakości. Do tego potrafi wyświetlić obraz w rozdziałce 720x1280 czyli inaczej HDReady, więc nie potrzeba szczególnie konwertować obrazu do lepszej jakości dla wyświetlania poprzez HDMI. Porównując ekran do LWW czy Zylo jest całkowicie inne wrażenie barw jak i jakości wykonania. Oczywiście trzeba brać też pod uwagę rozdzielczość i uciaśnienie pikseli na ekranie. Granie w gry to czysta przyjemność hehe Posted Image

Posted Image


Sprzęt:


Xperia S jest wyposażona w:
  • Qualcomm MSM8260 1,5GHz Dual Core
  • 1GB RAM
  • 12MPix aparat
  • Układ graficzny Adreno 220
  • 32GB Pamięci własnej
Taki sprzęt pozwala na krozystanie z telefonu bez problemów wydajnościowych, równie dobrze sprawują się gry na nim, a co lepsze grając poprzez HDMI nie ma żadnych spowolnień.

Krótkie podsumowanie:

Plusy:
  • Mocarny wyświetlacz z technologią BRAVIA
  • Dobry układ SoC
  • Aparat
  • Nagrywanie w Full HD
  • Wygląd!
  • Obsługa NFC
  • Walkman od Sony Posted Image
Minusy:
  • Tył telefonu mocno zostawia ślady palców
  • Ciężko wpinające się zatyczki od USB oraz HDMI
  • Lekko skrzypiąca tylna klapka
  • Brak kartSD

Pozdrawiam, Hunter3000.


Mikołaj: Dziękuje za tekst. Temat przyklejam.
  • 6
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 04 January 2013 - 23:31

Tak racja nieco ciężko chodzą ale jak się przyzwyczai ich wciskanie to już lepiej
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#3 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 05 January 2013 - 08:04

mi nigdy one nie sprawiały problemu,nawet mokrym palcem działa...

Edited by Erin, 05 January 2013 - 08:04.

  • 0

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 05 January 2013 - 10:20

Co ciekawe telefon mimo swoich rozmiarów bardzo wygodnie się w ręce trzyma co jest kolejnym plusem.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#5 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 01 March 2013 - 22:21

Czy tylna klapka zrobiona jest z gumowanego plastiku? (było tak w X10, lub nawet K800i). Zalezy mi na tym zeby sie dowiedziec bo nie wiem czy zamiawiac etui.
  • 0

#6 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 01 March 2013 - 23:57

plastik
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 02 March 2013 - 02:39

Czy tylna klapka zrobiona jest z gumowanego plastiku? (było tak w X10, lub nawet K800i). Zalezy mi na tym zeby sie dowiedziec bo nie wiem czy zamiawiac etui.


To jest specjalny plastik z nano powłoką, dzięki czemu obudowa odbija promienie UV a dodatkowo możesz po niej napisać coś długopisem czy ołówkiem a potem łatwo przetrzeć ściereczką i śladu nie będzie. Przynajmniej tak reklamowano ten telefon w momencie jego premiery: http://sony.yt/topic...o-ladujaca-sie/ . A jak to się ma do rzeczywistości, to już musiałby się jakiś właściciel wypowiedzieć :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 02 March 2013 - 12:26

Czyli jezeli poloze go sobie na biurko i przesuje po tym biurku to nie powstana mikroryski albo jakiekolwiek rysy? Mialem wczesniej Xperie P(sprzedalem po 2 miesiacach :P), a teraz mam Arc S. Czekam az przyjdzie Xperia S i obawiam sie ze trzeba bedize zamowic Nillkina.

Edited by Invar, 02 March 2013 - 12:31.

  • 0

#9 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 March 2013 - 14:59

Możesz spokojnie położyć, tak jak jurij napisał nie ma żadnych śladów. chociaż ja i tak trzymam w pokrowcu który dostałem wraz z telefonem.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#10 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 02 March 2013 - 21:15

Czytalem gdzies ze ludzie boja sie polozyc telefon na jakiejkolwiek plaskiej powierzchni, bo moze im sie tylna klapka porysowac. No nic. W poniedzialem lub we wtorek telefon dostane to zobaczymy. Oby nie bylo tak zle jak w Neo V i Arc S. Moze nawet pokusze sie o mala recenzje, albo o male porownanie zdjec przed i po wgranych modach. W kazdym badz razie mozecie spodziewac sie malych recenzji/porownan itp. Mam teraz o wiele wiecej wolnego czasu bo mam praktyki. Zero szkoły i zero nauki przez cały marzec.

Edited by Invar, 02 March 2013 - 21:31.

  • 0

#11 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 March 2013 - 21:51

Są już dwie recenzje, więc możesz zrobić porównania jakieś ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#12 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 02 March 2013 - 21:53

tak wygląda moja klapka po 8 miesiącach kładzenia telefonu na biurku.... dodam że telefonu nie noszę w kieszeniach, jeśli już to w sylikonie...



Attached File  DSC_0241.jpg   42.61K   15 downloads Attached File  DSC_0242.jpg   35.1K   14 downloads
  • 0

#13 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 March 2013 - 21:56

u mnie po pół roku zero śladów na tylnej klapce ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#14 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 03 March 2013 - 20:22

tak wygląda moja klapka po 8 miesiącach kładzenia telefonu na biurku.... dodam że telefonu nie noszę w kieszeniach, jeśli już to w sylikonie...


Wygląda jak po ponad dwóch latach używania a nie ośmiu miesiącach. Nie za ciekawie jak na taki "słonecznik" ;/ Ale nie ma tragedii ;)
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#15 OFFLINE   Invar

Invar

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 52 posts
    • Time Online: 4d 1h 51m

Posted 03 March 2013 - 20:35

Chyba jednak zamowie Nillkina :P . Wole dmuchac na zimne.
  • 0


0 user(s) are reading this topic