Jump to content


Photo

[problem] która taśma do wymiany?


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   konrad9510

konrad9510

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 29m

Posted 26 November 2012 - 23:11

Witam,
W moim c905 siada taśma, chciałem zamówić, ale zagłębiłem się w temat i doszedłem, że są 2 rodzaje tasiem, większa i mniejsza. Więc może będzie łatwiej jak napisze objawy, a wy pomożecie mi zdecydować, która to taśma, nie spotkałem się z takim przypadkiem, więc moja wiedza w tym tel. nie jest najlepsza jeszcze, więc:
- jak delikatnie wsuwam tel. to różne pixele, wylewy itd. się pokazują na wyświetlaczu, ale wsunę i jest dobrze, czasami się jakby zawiesi i mogę ruszać i nic, poczekam chwilę jak zgaśnie wyświetlacz i się naprawi i znów do puki nie będę wysuwam lub wsuwał ( bardziej przy wsuwaniu )
- problem z WiFi, nagle przestało chodzić, ale wyczytałem, że pomoże wgranie softa, lecz tego nie zrobiłem z braku czasu, ostatnio zaobserwowałem, że jak wyjmę baterię i włożę to WiFi chodzi, ale po kilku godz. przestaje
- słuchawki, mianowicie, jak podłącze wykrywa tel, puszczę muzykę gra, ale muszę mocniej docisnąć patrząć na tel. to górną część, ten bolec górny co wchodzi, w tym rogu mocniej docisnąć, chyba dobrze wyraziłem się, dodam, że to nagle się tak stało, a jak nie docisne to jakby muzyka zaguszona, jakby zwarcie nie umiem określić tego
- kamera, czasami jest tak, że nagrywa powiedzmy 1 min nagle się zwiesza i film się zapisze, ale nie można go otworzyć, innym razem po paru sekundach się zwiesza, a czasami jest dobrze
- normalny głośnik, rozmowy itd. oraz pozostałe rzeczy chodzą.

Która to może być taśma ? Z góry dziękuję za pomoc. Proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo chciałem jutro zamawiać taśmę. Pozdrawiam.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 November 2012 - 00:38

Na Twoim miejscu bym zaniósł telefon do dobrego, naprawdę dobrego serwisu. Taśma na pewno ta mała od płyty głównej do wymiany, a ta duża - też można by profilaktycznie wymienić. Poza tym wygląda na to, że Twój telefon ma więcej usterek, niż tylko taśma. Dobrze by było, żeby jakiś obeznany technik go obejrzał. Z resztą i tak sam nie wymienisz taśmy, bo:

1. Najprawdopodobniej nieumiejętnie go rozbierzesz, dzięki czemu
2. Istnieje ryzyko uszkodzenia tasiemki klawiatury i bocznych przycisków. Nawet jeśli nie, to podczas składania:
3. Na 99% wyłamiesz boczne przyciski, a jak źle wepniesz taśmy to spalisz także dławik na płycie głównej dzięki czemu telefon nie będzie podświetlał ekranu i będzie się nagrzewał.

Koszt naprawy to ok. 80-100 PLN. Lepiej od razu zanieś do serwisu ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   konrad9510

konrad9510

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 29m

Posted 27 November 2012 - 07:37

Rozbierałem już telefony więc i tego się podejmę. Tylko, że u mnie w mieście wszyscy tak robią, aby chodziło. A jak mówisz, że koszt ok. 80-100zł to za bardzo nie kalkuluje mi się już go robić.

not found: Poprawiłem literówki.

Edited by not found, 27 November 2012 - 07:40.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 November 2012 - 07:54

Nie rozumiesz. Koszt naprawy uwalonego dławika to 80-100 PLN. Do tego dochodzi koszt wymiany taśmy + koszt naprawy klawiszy bocznych, które z pewnością połamiesz. No i koszt korpusu z klawiaturą numeryczną. Plus robocizna. Samą tasiemkę dostaniesz za kilka złotych, obie kupisz poniżej 15 PLN. Samemu z pewnością rozbierzesz telefon, ale gwarantuję Ci, że na 99% nie złożysz go prawidłowo ;) Ale jak się uprzesz, no to życzę powodzenia :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 27 November 2012 - 10:33

1. Najprawdopodobniej nieumiejętnie go rozbierzesz, dzięki czemu
2. Istnieje ryzyko uszkodzenia tasiemki klawiatury i bocznych przycisków. Nawet jeśli nie, to podczas składania:
3. Na 99% wyłamiesz boczne przyciski, a jak źle wepniesz taśmy to spalisz także dławik na płycie głównej dzięki czemu telefon nie będzie podświetlał ekranu i będzie się nagrzewał.


Po co go tak straszysz, wcale nie jest trudno rozkrecic, wymienic tasme i złozyc ten telefon. Wysztarczy podwazyc płyte głowna od strony przyciskow aparatu, ale najpierw wypiac tasme od klawiatury i przeciagnac ja poza korpus żeby nie przerwać. Jak bedzie powoli robił nic nie uszkodzi. I nie uszkodzi zadnego dławika...

konrad9510
Do wymiany taśma flex na 100%, ta 2 zostaw, one sie nie psuja. Od niej bym zaczał bo moze robić zwarcie i dlatego pojawiły sie inne usterki. Co do sluchawek to jest taki patent, mianowice w dwa bolce od sluchawek włoz cieki srubokret, albo wykałaczke, tak aby je rozszerzyc. Plastik po jakims czasie sie przygniecie od wpinania i wypinania, a potym powinny działac. Zostaw na jakas godizne i powinno pomoc. Co do kamery i wi fi zacznij od softu, jezeli nie on ani tasma to jakis układ padł.

Edited by sonyman, 27 November 2012 - 10:34.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 November 2012 - 12:40

Po co go tak straszysz, wcale nie jest trudno rozkrecic, wymienic tasme i złozyc ten telefon. Wysztarczy podwazyc płyte głowna od strony przyciskow aparatu, ale najpierw wypiac tasme od klawiatury i przeciagnac ja poza korpus żeby nie przerwać.


Hehe dobry żarcik. Ale proszę Cię, nie wypisuj takich bzdur, jeśli nie rozbierałeś nigdy tego modelu ;) Popatrz sobie na allegro ilu cwaniaków próbowało samemu rozebrać ten model - 95% uszkodzonych nie ma podświetlenia albo jest w częściach ;) Rozebrać nie sztuka. Złożyć prawidłowo - majstersztyk.

Jak bedzie powoli robił nic nie uszkodzi. I nie uszkodzi zadnego dławika...


Jasne. Wystarczy, że kupi nieoryginalną taśmę, ktoś mu sprzeda uszkodzony / zalany egzemplarz z demontażu lub źle wepnie taśmę i zepsuje telefon do reszty.


Do wymiany taśma flex na 100%, ta 2 zostaw, one sie nie psuja.


I znowu wypisujesz bzdury. Ta mała taśma odpowiada głównie za ekran i jak się pokazuje pikseloza na ekranie to na 100% jej wina. Ta druga odpowiada za przyciski pada górnego, przyciski górne od zdjęć, głośnik, mikrofon i czujnik światła. Jak się uszkodzi to objawy są: nie działający mikrofon, nie słyszymy rozmówcy lub nie działa pad. Są jakieś sztuczki z podklejaniem gąbki lub doklejaniem drucików, ale teraz te taśmy są bardzo tanie i warto wymienić od razu niż za chwilę się z tym bawić od nowa.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 27 November 2012 - 13:09

Użytkownik sonyman dnia 27 listopad 2012 - 10:33 napisał
Po co go tak straszysz, wcale nie jest trudno rozkrecic, wymienic tasme i złozyc ten telefon. Wysztarczy podwazyc płyte głowna od strony przyciskow aparatu, ale najpierw wypiac tasme od klawiatury i przeciagnac ja poza korpus żeby nie przerwać.

Hehe dobry żarcik. Ale proszę Cię, nie wypisuj takich bzdur, jeśli nie rozbierałeś nigdy tego modelu Popatrz sobie na allegro ilu cwaniaków próbowało samemu rozebrać ten model - 95% uszkodzonych nie ma podświetlenia albo jest w częściach Rozebrać nie sztuka. Złożyć prawidłowo - majstersztyk.


3 dni temu robiłem to wiem, jakos obyło sie bez problemow i napewno łatwiej niz w580. To ze pewnie Ty z tego co widze cos uszkodziłes to nie znaczy ze ktos inny sobie nie poradzi. Tak, trzeba bardzo uwazac na tasiemke od klawiszy nymerycznych, ale wystarczy robic wszystko powoli.

Jasne. Wystarczy, że kupi nieoryginalną taśmę, ktoś mu sprzeda uszkodzony / zalany egzemplarz z demontażu lub źle wepnie taśmę i zepsuje telefon do reszty.


Dla mnie jest nielogiczne kupowac tasme z demontazu...


I znowu wypisujesz bzdury. Ta mała taśma odpowiada głównie za ekran i jak się pokazuje pikseloza na ekranie to na 100% jej wina. Ta druga odpowiada za przyciski pada górnego, przyciski górne od zdjęć, głośnik, mikrofon i czujnik światła. Jak się uszkodzi to objawy są: nie działający mikrofon, nie słyszymy rozmówcy lub nie działa pad. Są jakieś sztuczki z podklejaniem gąbki lub doklejaniem drucików, ale teraz te taśmy są bardzo tanie i warto wymienić od razu niż za chwilę się z tym bawić od nowa.



Mylisz sie, po pierwsze oprocz uszkodzen mechanicznych 2 gornych przyciskow nie ma sie co zepsuc, chyba ze przy demontazu niewprawna reka sie cos urwie, przerwie.I jak mowisz ta mała tasma odpowiada za lcd, własnie ze nie , bo lcd podpina sie do klawiszy nawigacyjnych i nie łaczy sie w ZADEN sposob z mała tasma,a le z głowna flex! Ta mała tasma jest pod lcd i jest nieruchoma to niby co ma sie uszkodzic? Po 2 mikrofon jest na płytce z klawiaturka , a nie na tasmie. Objawy uszkodzonej tasmy flex to pixeloida, ale rowniez nie działajacy glosnik od rozmow i jest to jej wina, a nie tej drugiej małej. A uszkodzenia małem to nie jest niedziałajacy pad i nie działajacy głolsnik bo to sa objawy uszkodzonej tasmy głownej...
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#8 OFFLINE   konrad9510

konrad9510

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 29m

Posted 27 November 2012 - 17:41

Dzięki za odpowiedzi.
Jeden pisze to, drugi zaprzecza. To prawda, jak się robi wszystko wolno na spokojnie oglada się to nic nie ma prawa się popsuć. Trza delikatnie. Byłem w sklepie z telefonami i powiedzieli mi 50zł za wymianę, więc daje sobie spokój, wole samemu zrobić w cenie 15 zł max. Powiedzieli, że to ta mniejsza taśma, węsza od wyświetlacza. Więc taka i zamówię. Jeszcze jakieś odpowiedzi uzyskam ?
  • 0

#9 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 27 November 2012 - 17:59

No zwykła tasma, bez przyciskow, ani diod.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 November 2012 - 21:04

Dla mnie jest nielogiczne kupowac tasme z demontazu...


No to Cię oświecę, że są w Polsce uczciwi sprzedawcy którzy sprzedają nowe oryginalne taśmy a wysyłają syf z demontażu, nawet wybrakowany i z zalanego telefonu. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe ;) I dodam, że trafić się to może nawet u renomowanego sprzedawcy, więc zawsze trzeba być czujnym.


Mylisz sie, po pierwsze oprocz uszkodzen mechanicznych 2 gornych przyciskow nie ma sie co zepsuc, chyba ze przy demontazu niewprawna reka sie cos urwie, przerwie.


Naprawdę przestań takie głupoty wypisywać. Jak padnie ta długa taśma z padem, to niektóre przyciski mogą nie działać na padzie, kierunkowe np. I wtedy nie pomoże nic innego, jak wymiana taśmy.

I jak mowisz ta mała tasma odpowiada za lcd, własnie ze nie , bo lcd podpina sie do klawiszy nawigacyjnych i nie łaczy sie w ZADEN sposob z mała tasma,a le z głowna flex!


Większych bzdur dawno nie słyszałem. No więc jeszcze raz powtórzę. Ta taśma:

Posted Image


Odpowiada za wyświetlacz. Jeśli masz czarny ekran lub pikselozę to na 100% trzeba wymienić tę taśmę. I nie pisz bzdur, że nie łączy się ona z LCD i że jest nieruchoma, bo wpina się ją do płyty głównej z jednej strony oraz do długiej tasmy górnej z drugiej. A potem ona cały czas pracuje. Mimo, że jest podklejona do górnego slidera i zabezpieczona z drugiej strony, to i tak prędzej czy później się zużyje bo za każdym razem jak otwierasz i zamykasz telefon to wprawiasz ją w ruch. I z wymianą tej taśmy są właśnie największe problemy, bo możesz ją źle zamontować do płyty głównej, nierówno wpiąć do górnej taśmy, zamontować uszkodzoną sztukę lub uszkodzić podczas wpinania do górnej taśmy. A wtedy L4200 do wymiany czyli 80-100 PLN w plecy. Poza tym żeby ją zamontować możesz uszkodzić płytkę klawiatury i na 90% boczne przyciski.

Natomiast ta taśma:

Posted Image


na której znajduje się mikrofon, klawisze nawigacyjne i funkcyjne, czujnik światła i piny od głośnika rozmów, odpowiada za najczęstsze usterki C905 - brak dźwięku / głosu podczas rozmów.

To prawda, jak się robi wszystko wolno na spokojnie oglada się to nic nie ma prawa się popsuć. Trza delikatnie. Byłem w sklepie z telefonami i powiedzieli mi 50zł za wymianę, więc daje sobie spokój, wole samemu zrobić w cenie 15 zł max.


No to cóż, jesteś ostrzeżony i nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci powodzenia :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic