Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Zmiana funkcji softkey'ów i innych przycisków


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   Pelcu

Pelcu

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 22h 24m

Posted 20 November 2012 - 17:30

Postanowiłem zmienić funkcję przycisków w swoim C901, na Walkmana po lewo i manager plików po prawo. Ten pierwszy zmienił się od razu, natomiast drugi nijak nie chce być menagerem plików. Myślałem, że to wina spacji lub polskich znaków, ale nie osiągnąłem pożądanego skutku. Spróbowałem więc ustawić po prawej Organizer, co udało się tylko poprzez zmiane nazwy pod softkeyem. Na końcu udało się ustawić po prawej drugi Walkman i działa tak samo jak ten po lewej. Nie da się ustawić niektórych funkcji czy ja robię coś źle? Używam A2 Uploader + SE Hook Editor v0.5 .

Można zmienić funkcje przycisków bocznych w podobny sposób jak softkey'ów? Mam na myśli przycisk od galerii zdjęć znajdujący się obok przycisku zmiany funkcji aparatu (zdjęcie/film).
  • 0

#2 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 20 November 2012 - 17:45

Użyj tego, prostsze w obsłudze i nie miałem z tym nigdy żadnych problemów: hook-creator

Jeśli chodzi o przyciski galerii, to możesz spróbować pobawić się takim skryptem:

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?>
<customization>
<registry>
<ui>
<settings reg-path="/apps/ui">
<shortcut>
<key id="volume-down">
<name>MediaPlayer</name>
<vendor-name>no-name</vendor-name>
<entry-point>no-name</entry-point>
<state>activated</state>
<type>standard-item</type>
<action-type>long-press</action-type>
</key>
</settings>
</ui>
</registry>
</customization>

Chyba rozumiesz co musisz podmienić? volume-down zmieniasz na nazwę przycisku od galerii, a MediaPlayer na nazwę skrótu (możesz je sobie znaleźć w menu.ml) Ja nie znam nazwy przycisku galerii, bo w c510 takich cudów nie posiadam ;)

A jeśli to nie zadziała to zawsze możesz pobawić się tym programem: se-keyreplacer.

Oczywiście jeśli masz certyfikat brown :)
Posted Image

#3 OFFLINE   Pelcu

Pelcu

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 22h 24m

Posted 21 November 2012 - 20:16


Użyj tego, prostsze w obsłudze i nie miałem z tym nigdy żadnych problemów
Dzięki, Twój programik okazał się lepszy, ale niestety byłem zmuszony do skrócenia nazwy do Men.Plik. :)


Jeśli chodzi o przyciski galerii, to możesz spróbować pobawić się takim skryptem:

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?>
<customization>
<registry>
<ui>
<settings reg-path="/apps/ui">
<shortcut>
<key id="volume-down">
<name>MediaPlayer</name>
<vendor-name>no-name</vendor-name>
<entry-point>no-name</entry-point>
<state>activated</state>
<type>standard-item</type>
<action-type>long-press</action-type>
</key>
</settings>
</ui>
</registry>
</customization>

Chyba rozumiesz co musisz podmienić? volume-down zmieniasz na nazwę przycisku od galerii, a MediaPlayer na nazwę skrótu (możesz je sobie znaleźć w menu.ml) Ja nie znam nazwy przycisku galerii, bo w c510 takich cudów nie posiadam ;)
Ok, tylko jak nazwać plik i gdzie o wrzucić?

A jeśli to nie zadziała to zawsze możesz pobawić się tym programem

Oczywiście jeśli masz certyfikat brown :)
Niestety ten program wiesza się po dodaniu pliku *.raw a wypakowywałem softa wg poradnika z tego forum.
  • 0

#4 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 21 November 2012 - 20:29

No tak, plik nazywasz customize_upgrade.xml i wgrywasz do tpa/preset/custom, zapomniałem dodać :)
Do tego programu dodajesz oczywiście plik .raw, który powstał po rozpakowaniu maina (.mbn)?
Posted Image

#5 OFFLINE   Pelcu

Pelcu

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 22h 24m

Posted 21 November 2012 - 23:53

No tak, plik nazywasz customize_upgrade.xml i wgrywasz do tpa/preset/custom, zapomniałem dodać :)
Do tego programu dodajesz oczywiście plik .raw, który powstał po rozpakowaniu maina (.mbn)?

Rozpakowałem dokładnie: C901_R1GA028_MAIN_GENERIC_FI_RED53.mbn
Udaje się wygenerować, ale tylko jednego patcha, przy następnym program się wysypuje. Niestety tak zrobionego patcha nie akceptuje FAR.

W między czasie znalazlem takie pacza:
;C901 SW_R1GA028
;Play/pause instead of showing photo album
;(c) mc_kibel
15B104C0: 33 28
Działa dobrze z tym, że nie Play/Pause, tylko Wł/wył Walkmana. Widać, że patch nie jest zbytnio rozbudowany, więc może ktoś wie jak zmienić jego funkcje. Innych patchy podmieniających ten przycisk niestety nie znalazłem.
  • 0

#6 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 22 November 2012 - 15:59

Program sie wysypuje bo nie jest dopracowany. Po każdym wygenerowaniu patcha musisz zrestartować program :)
Posted Image

#7 OFFLINE   Pelcu

Pelcu

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 22h 24m

Posted 22 November 2012 - 23:30

Dzięki za pomoc. Zadowole się tym, że podmieniłem tą beznadziejną galerię na walkmana ;) .
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 November 2012 - 23:36

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic