Jump to content


Photo

Problem ze sliderem


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   DanielQ

DanielQ

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 4m

Posted 17 November 2012 - 20:39

Siema, wymieniłem taśme w x10 mini pro i po włączeniu telefonu ekran ciagle jest obrócony tak jakby telefon był rozsunięty (nawet jak nie jest). Czy jest tam gdzies jakiś czujnik czy coś, który obraca ekran? Bo nie mogę się nigdzie dopatrzyć.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 November 2012 - 20:48

Tutaj masz wszelkie niezbędne instrukcje: http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/ :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   DanielQ

DanielQ

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 4m

Posted 17 November 2012 - 21:33

Telefon byl rozkręcany i składany właśnie z tych instrukcji jednak problem, który opisałem wyżej dalej występuje...
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 November 2012 - 21:55

A na pewno dobrze zamontowałeś taśmę? Kupiłeś towar oryginalny czy zamiennik? Jesteś pewien, że nie uszkodziłeś taśmy podczas montażu? Ja miałem w C905 odwrócony do góry nogami obraz właśnie jak mi padła taśma :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   DanielQ

DanielQ

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 4m

Posted 18 November 2012 - 08:55

Taśma nowa, oryginalna. Z obróconym ekranem chodzi mi o jego orientacje, bo przy rozsunietym jest pozioma a zsunietym pionowa a tutaj bez różnicy czy jest zsunięty czy rozsunięty zawsze jest pozioma.
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 18 November 2012 - 14:27

No to musiał Ci magnesik wypaść, dzięki któremu telefon wie kiedy jest rozsunięty a kiedy zamknięty. Znajdź sobie w instrukcji magnesik, znajdź go i wsadź albo dosztukuj.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 18 November 2012 - 22:58

Zaznaczyłem dokładnie, gdzie magnesik powinien być :)
Jeśli go znajdziesz, problem rozwiązany. Jeśli nie możesz go znaleźć, napisz do mnie mam gdzieś taki na pewno.

Attached File  x10mp.JPG   36.42K   16 downloads
  • 2

#8 OFFLINE   DanielQ

DanielQ

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 4m

Posted 19 November 2012 - 21:20

Rozebrałem przednią część telefonu i odziwo w tym miejscu jest ten magnes jednak orientacja ekranu nie działa..
  • 0

#9 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 20 November 2012 - 00:07

Razem z instrukcją demontażu telefonu jest plik Sony Ericsson U20 Xperia X10 Mini Pro Troubleshooting Guide L3 v2.pdf na 46 stronie na niebiesko masz zaznaczony sensor rozsuwania, może przypadkiem go uszkodziłeś podczas rozbierania telefonu? Przyłóż jakiś magnes w tym miejscu i jeśli telefon zareaguję to sensor jest dobry i winny jest jednak magnes (może zabrudzony) jeśli nie będzie żadnej reakcji, oznaczało by że płytka klawiatury do wymiany.
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)


0 user(s) are reading this topic