Jump to content


Photo

Przesyłanie danych przez NFC-Czy jest to w końcu możliwe ?


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 11 November 2012 - 19:22

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy w końcu da się przesyłać plik przez moduł NFC ? Bo raz piszą że można, a drugi raz że nie bo urządzenie odbiorcze nie otrzymuje pliku. Dodam że bardzo mnie to zaciekawiło i mogłoby stanowić pewną alternatywę dla Bluetooth przy przesyłaniu danych do nowszych urządzeń
  • 0

#2 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 11 November 2012 - 22:08

No właśnie, bo z ciekawości pobrałem instrukcję obsługi Xperi S i było tam napisane jak przesłać jakiś np. muzykę przed moduł NFC do innego urządzenia, ale czytałem gdzieś że ktoś próbował ą metodą przesłać plik z Xperi S do SGS III i SGS III pomimo prawidłowego połączenia nie otrzymywał pliku. Ciekawe też jak jest z szybkością przesyłania i czy w ogóle ta technologia sprawdziłaby się przy przesyłaniu dużych plików. No i też słyszałem że Xperia T oraz V na pewną mają taką możliwość
  • 0

#3 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 12 November 2012 - 20:31

No ni c czyli jak na razie na tą metodą przesyłania danych będziemy jeszcze musieli poczekać. A jak w takim razie wygląda sytuacja z Wi-fi direct ? Bo podobno SXS to obsługuje
  • 0

#4 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 13 November 2012 - 16:37

Nie sprawdzę ci tego na SXS, bo jej już nie mam. Posiadam SXT. Jak znajdę chwilę czasu ( muszę ogarnąć telefon) Sprawdze jak sie sprawa ma. No chyba, że są inni użytkownicy którzy by się chcieli podzielić tymi informacjami.


Ooo to już, a całkiem niedawno kupiłeś i miałeś SXS, a co do tematu to niech pozostanie otwarty bo może rzeczywiście się jeszcze ktoś na ten temat wypowie

Edited by jack79, 14 November 2012 - 11:02.

  • 0

#5 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 19 November 2012 - 18:59

możesz podać linka do tego programu?
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#6 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 22 November 2012 - 09:32

Dzięki za odpowiedź ,a co do Wi-fi direct to znalazłem alternatywę dla starszych urządzeń które tego nie obsługują, bo ta apka którą dodałeś działa pewnie od 4.0.4 wzwyż. Jest to aplikacja Wi-fi sender i testowałem ją z HTC Wildfire kolegi, a plik około 4 MB przesłał się w kilka sekund. Większych plików niestety nie miałem okazji przetestować no i jedna osoba musi udostępnić połączenie przez Wi-fi i potem trzeba wpisać jeszcze adres IP odborcy. Natomiast jeśli chodzi o moduł NFC czytałem też że do przesyłania danych przez NFC trzeba mieć funkcję Android Beam i oprócz samego włączenia NFC trzeba również włączyć to Android Beam. Te dwie opcje muszą być włączone zarówno w urządzeniu nadawczymi j ka i odbiorczym. Tutaj jest to nawet pokazane:

Edited by jack79, 22 November 2012 - 09:33.

  • 0


0 user(s) are reading this topic