Jump to content


Photo

Problemy z ładowaniem Xperia arc


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   Rafciok95

Rafciok95

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 54m

Posted 25 October 2012 - 18:56

Witam
moj arc nie chce sie ladowac caly czas jest niby naladowany na 85% az sie wylaczy przez brak pradu. jak go podlacze do ladowarki to dzieje sie to samo ile by ie byl podlaczony do ladowania caly czas jest 85%. Mam system 4.0.4 i jak chcialem zaktualizowac do 4.1 oficjalnie to wywalalo mi blad ze system jest nieoryginalny. Dodam ze nie posiadam gwarqncji.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 October 2012 - 19:48

O czym ty piszesz? Żaden telefon SE / Sony nie dostał aktualizacji do Androida 4.1. SE arc nigdy jej nie dostanie a najnowsza wersja systemu to 4.0.4 . Skąd masz ten telefon? Dawno się tak zaczęło dziać czy taki kupiłeś? Opisz dokładniej problem...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Rafciok95

Rafciok95

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 54m

Posted 25 October 2012 - 20:43

Telefon kupiem na allegro i na pocztku byo tak pierwszy raz jak sie rozladowa podczyem go na noc pod ladowarke, rano patrze a tu stan baterii 65 % i juz mi sie cos nie podobalo. Przez dzien stan baterii spadal i jak osiagnal 10 % znowu podlaczylem do ladowarki na noc nastepnego dnia bylo 44% z tym ze juz nie spadal stan naladowania tylko caly czas pokazywal 44% az sie rozladowal wiec znowu podlaczylem do ladowania naladowal sie na 85% i od tamtej pory caly czas okazuje 85%. Aktualizacja pojawila sie na pasku (tym takim wysuwanym od gory) oraz gdy zainstalowalem na komputerze program: Sony PC Companion 2.1 aktualizacja takze byla dostepna. CZytalem o tym ze nie ma aktalizacji do 4.1 ale jak to zobaczylem mysle sobie ok moze o czyms nie wiem. Probowalem ladowac tel przez USB i dzieje sie to samo.
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 October 2012 - 20:56

Masz dwa wyjścia: reklamować albo samemu przeflashować np. flashtoolem i zobaczyć jak telefon będzie się zachowywał :unsure:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Rafciok95

Rafciok95

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 54m

Posted 25 October 2012 - 21:02

Czyli ratunek dla niego jest ?
Moglbys podrzucic jakis link z systemem ktory byl by dla niego najlepszy ? Bo sam nie moge nigdzie tego znalezc.
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 October 2012 - 21:18

Czyli ratunek dla niego jest ?


Tego nie powiedziałem. Napisałem tylko jakie masz wyjścia w obecnej sytuacji...

Moglbys podrzucic jakis link z systemem ktory byl by dla niego najlepszy ? Bo sam nie moge nigdzie tego znalezc.


Poszukaj sobie 4_1_b_0_587 - jest najnowszy :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Rafciok95

Rafciok95

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 54m

Posted 26 October 2012 - 18:18

Zainstalowałem nowy system i teraz cały czas bateria jest rozładowana jak odłącze od ładowarki to po 5 sekundach telefon się wyłącza.
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 October 2012 - 18:20

Jaki system zainstalowałeś? Jak trzymasz na ładowarce to telefon się włącza ale pokazuje 0% przez cały czas?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Rafciok95

Rafciok95

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 54m

Posted 26 October 2012 - 18:22

Zainstalowałem ten system który mi podałeś. Tak cały czas pokazuje "ładowanie (0%)".
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 October 2012 - 18:29

Aaa no to już wszystko jasne :) Kupiłeś telefon z uszkodzonym kontrolerem ładowania, który był załatany za pomocą patcha. Po przeflashowaniu telefonu usunąłeś także patch i prawdziwa usterka wyszła na jaw. Nie ma na to trwałego rozwiązania. Możesz reklamować telefon, zapłacić sporo kasy w serwisie Sony i wymienią Ci płytę główną na nową lub poszukać na xda-develers nowej wersji patcha, który będzie uczył telefon stopnia naładowania baterii i kalkulował na bieżąco ilość % :)

Tutaj masz tutorial jak załatać telefon:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   Rafciok95

Rafciok95

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 54m

Posted 26 October 2012 - 18:36

Czyli uszkodzony jest sprzęt... a nie system ? Widziałem na forum takiego patcha którego wrzuciłeś, ale później pisałeś, że jest jużnieaktualny i podałeśten link:

Please Login or Register to see this Hidden Content

czy to jest jeszcze aktualne ? Czy muszę szukać dalej ?
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 October 2012 - 18:40

No tak, poprzedni użytkownik uszkodził ten telefon sprzętowo (konkretnie kontroler ładowania) poprzez zaniżenie softu do wersji 032/034 i nie da się tego naprawić żeby telefon był jak nowy - jedyny ratunek to wymiana płyty głównej w serwisie Sony. Dałem Ci w poście wyżej link do aktualnego tematu :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   Rafciok95

Rafciok95

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 54m

Posted 26 October 2012 - 18:43

Ale jeżeli zainstaluje tego patcha to będzie się dało używać go normalnie ? Czy mimo to nadal będą jakieś problemy ?
  • 0

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 October 2012 - 18:47

No używać będziesz mógł, nawet stan naładowania baterii będzie w miarę poprawnie wyświetlany... Tylko ta nieustanna kalkulacja będzie obciążać procesor no i po każdej zmianie softu będziesz musiał łatać telefon ponownie...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   Rafciok95

Rafciok95

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 54m

Posted 26 October 2012 - 18:54

A bateria będzie się ładowała do końca ? W sumie teraz jak go użytkowałem to najbardziej denerwowało mnie to że bateria nie dotrzymała mi do wieczora. Raz ładowałem go całą noc i rano o godz. 10 tel już się wyłączył innym razem ładowałem tylko przez chwile rano i dotrzymał do końca dnia. Najbardziej mi zależy żebym miał pewność że bateria wytrzyma do końca dnia. I już będę w miarę zadowolony.
  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 October 2012 - 19:10

Przy każdym użyciu / ładowaniu telefon będzie się uczył pojemności baterii... Zrozum, że masz uszkodzony kontroler ładowania i nie będzie to działać tak jak w sprawnym telefonie... w każdym razie z telefonu będzie się dało korzystać :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic