Jump to content


Photo

Resetuje sie, nie zapamiętuje godziny


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   aspyre

aspyre

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 44m

Posted 21 September 2012 - 10:24

Witam.
Przejde od razu do rzeczy.
Telefon nie był mój nie wiem jak sie obchodził z nim poprzedni właściciel (otrzymałem go od kolege, a używał go jego brat)
dostałem go kompletnie wyładowanego naładowałem go i niby wszystko działało, chociaż niezbyt długo był na starym sofcie (który troche mulił), bo po powrocie do domu od razu zmieniłem przy pomocy a2uploadera na nie brandowany R3AE037, wtedy już zauważyłem ze telefon po wyciągnięciu baterii nie zapamiętuje godziny oraz daty, oraz kilka razy sie zresetował przy szybkim pisaniu sms bądz przeskakiwaniu po kontaktach. więc przeflashowałem go jeszcze raz, myśląc, że to coś związane z tym że flashowałem go z włożoną kartą, dalej sie resetował.
dzisiaj wsadziłem do niego soft R3EF001 i wgrałem język polski z jednego z tematów na forum (karta sim i m2 były wyciągnięte)
i znowu psikus, telefon zresetował sie przy pisaniu sms, (karta m2 była dałej wyciągnieta)
Czy to wina softu czy już bardziej hardware ? Czy da rade wyczyścić telefon do cna z oprogramowania i wsadzić całkiem nowe, nie nakładając go na stare ?
Jeżeli Hard to pożądne czyszczenie pomoże ? czy to już bardziej do naprawy sie nadaje ?

Jurij: ort.

Edited by Jurij, 21 September 2012 - 12:33.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 21 September 2012 - 12:36

Czy da rade wyczyścić telefon do cna z oprogramowania i wsadzić całkiem nowe, nie nakładając go na stare ?


Tak, właśnie to zrobiłeś.

Czy to wina softu czy już bardziej hardware ?


Skoro reflash nie pomaga to znaczy że hardware :) To, że resetuje się data i godzina to wina rozładowanej / niekontaktującej bateryjki na płycie głównej. A resety nie wiem, może uszkodzony ram wymagający przekulkowania / wygrzania? Jeśli te restarty Ci przeszkadzają to zacznij się rozglądać za nową płytą główną - chyba Cię wyniesie taniej niż naprawa ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   aspyre

aspyre

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 44m

Posted 21 September 2012 - 15:20

Kąpiel płyty w spirytusie może jakoś pomóc ?
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 21 September 2012 - 15:23

A telefon był zalany? Widać jakąś korozję na płycie głównej?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   aspyre

aspyre

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 44m

Posted 21 September 2012 - 18:04

Nie widzę żadnych śladów korozji

not found: Literówka ;)

Edited by not found, 21 September 2012 - 18:15.

  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 21 September 2012 - 18:49

No to po co chcesz go moczyć? Spirytus nie naprawia układów na płycie :D Zanieś do serwisu który się zajmuje naprawami HW, może coś doradzą ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic