Jump to content


Photo

RX1 pierwszy pełnoklatkowy kompakt na świecie od Sony


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 13 September 2012 - 22:52

Sony Cyber-shot DSC-RX1 pierwszy w historii aparat kompaktowy z pełnoklatkowym 35 mm przetwornikiem obrazu Exmor CMOS którego rozdzielczość efektywna wynosi 24,3 megapiksela. Posiada 3 calowy wyświetlacz LCD, a jego waga to jedyne 482g (wraz z kartą pamięci oraz baterią)


*8/gallery_174_8_20096.jpeg




Aparat miałby pracować w szerokim zakresie czułości od 100 do 25600 ISO oraz zapisywać 14-bitowe pliki RAW z prędkością 5 klatek/sekundę.

Co więcej w rozszerzonym trybie można obniżyć czułość do ISO 50, natomiast funkcja wieloklatkowej redukcji szumów pozwala zwiększać do odpowiednika ISO 102400 dzięki czemu zdjęcia wykonywane z "ręki" w słabo oświetlonych warunkach bez użycia lampy błyskowej wychodzą naturalnie cechując się niewielką ilością szumów.

Aparat wyposażono także w nową stopkę Multi Interface przeznaczona do współpracy z oferowaną oddzielnie lampą błyskową, wizjerem elektronicznym, wizjerem optycznym itp.

RX1 pozwala uwiecznić także filmy w jakości Full HD.

Cyber-shot będzie dostępny w Europie od grudnia 2012r. Prawdopodobnie w cenie ok 2,8 tys. $ (ok 9 tys. zł).
  • 3
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#2 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 13 September 2012 - 23:09

Ja nie wiem co to za moda na jakiś retro-wygląd kompaktów :/
  • 0

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 14 September 2012 - 00:50

Fajnie właśnie wygląda, nie przypomina tej plastikowej tandety która po roku użytkowania wygląda jakby była wyjęta krowie z gardła... Mi się podoba w tym modelu w zasadzie wszystko oprócz ceny :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 14 September 2012 - 09:40

sto dwa tysiące czterysta ISO brzmi dla mnie kosmicznie. ale czy "wieloklatkowa redukcja szumów" to nie jest coś w stylu HDR? w końcu bezszumiastość to jedno z zastosowań tej technologii (a nie słitaśne kolorki, jak niektórzy mogą myśleć)

sent from my Mangophone
  • 0


0 user(s) are reading this topic