Jump to content


Photo

Telewizor Jaki? <1400pln


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 09 May 2012 - 14:42

Wymagania:
Niedroki najletiej 1k max 1400zł
26 cali +
Tuner DVB-T
Miło widziane usb
Niski pobór prądu
Gwarancja 2 lata +


Nie znam sie na tv troche wiem, że jakieś sie szybko psuja ze znanej marki. Tylko nie podajcie wszystkich za 1399zł bo wolałbym wydać jak najmniej.


Jurij: Przenoszę do właściwego działu.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 May 2012 - 15:24

Teraz dużo osób poleca sharpy. Sony się podobno psują bardzo. Ja mam 40 samsunga i chyba 23 sharpa.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 09 May 2012 - 16:22

ja na swój LG 42" nie mogę złego słowa powiedzieć... (ogólnie w domu mam 4x LG i wszystkie ok są) za w/w kwotę 40" LG kupisz z pewnością.
słyszałem że TV LG to szmelc mimo to kupiłem i nie żałuję, :) zaraz będzie 2 lata po gwarancji i hulają bez zarzutu ;)
  • 0

#4 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 09 May 2012 - 17:15

Ja mam monitor LG 21" oraz TV Panasonic 40". Oba sprzęty wyśmienite.
A w Twoim przedziale cenowym mógłbym polecić coś takiego:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content



Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content






PS. Przestrzegam przed telewizorami LCD. Jak będziesz siedział przed telewizorem, będzie ok, ale jak się położysz, Twoje oczy będą niżej to kolory są bardzo zniekształcone, wiele nie widać. Wiadomo, że zależy to od kątów widzenia, ale na pewno PLAZMA czy LED (raczej już poza przedziałem) będą lepszymi wyborami. Za LCD nawet bym się nie rozglądał.
  • 0

DENON DJ


#5 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 09 May 2012 - 17:32

LED sa w przedziale cenowym, patrzylem wlasnie. Tylko jak z jasnoscia w sloneczne dni, bo mam dosc sloneczny pokoj, na lapku slabo co widac na sredniej jasnosci. Do tej pory mialem kineskop wiec jasnosc dobra i jakosc nie przeszkadzala mi, jakos jestem zwolennikiem crt. Ale coz trzeba miec wieksza rozdzielczosc. W dodatku jest juz telewizja dvb-t, wiec kolejny plus.


Edit: A co do LG, to w Twoim tez tak jest, ze jak na pilocie wciskasz 1 to czeka na druga cyfre (niby 1s ale uciazliwe, bo wydaje sie ze sie nie wcisnelo i naciska sie drugi raz, a tu wlacza sie 11 :D )czy od razu przelacza?

Edited by sonyman, 09 May 2012 - 17:34.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 09 May 2012 - 17:56

Niestety czeka na drugą cyfrę :D

LEDowe telewizory są na prawdę świetne (te z wyższej półki). Chociaż do tych 1350 (50 na przesyłkę :P ) ciężko jest znaleźć. Nie oszukujmy się, ale 27" to jest mało jak na TV. Dlatego kierowałbym się raczej w stronę plazmy. Spokojnie możesz mieć te 32" czy nawet 36" z bardzo dobrą jakością. Polecam rozejrzenie się za plazmami.
  • 0

DENON DJ


#7 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 09 May 2012 - 18:02

Szczerze mowiac miałem 26" i jest wystarczajacy, nie mam "kilotera" od siedziska do ekranu wiec większego niż 32 nie potrzebuje. Wiec LG odpada (jestem zbyt nerwowy)

Widziałem w rtfał agd Funai z 5-cio letnia gwarancja

Please Login or Register to see this Hidden Content

Tylko nie wiem jak z jakoscia tej firmy, zeby 4 z 5 lat nie przesiedzial w serwisie jak moj laptop z emachines ponad pol roku... (ale o tym kiedys napisze).
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 May 2012 - 18:34

Obraz LCD zniekształcony? Ja lewe, siedzę etc i nic. Obraz ok, kształty też.
Plazm już raczej nie robią. W dodatku plazmy się psuly często i podobno dużo prądu biorą.
_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 09 May 2012 - 19:37

telewizory ledowe to nie jest odrębny gatunek telewizorów, ludzie. zamiast katody podświetlającej obraz mamy diody led, dzięki którym można uzyskać lepsze podświetlenie obrazu, odwzorowanie kolorów (przede wszystkim czerni) itp.

Obraz LCD zniekształcony? Ja lewe, siedzę etc i nic. Obraz ok, kształty też.


Wszystko zależy od kątów patrzenia, tańsze telewizory (i monitory) mają mniejsze więc i wiadomo że zniekształcenia pojawią się szybciej.
Jeśli chcesz coś tanio i dobrze kupić powtórzę radę innych osób - lg, jakaś plazma. najlepiej jakbyś mógł w jakimś sklepie obejrzeć dany model.
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#10 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 09 May 2012 - 19:41

Wiadomo że plazmy więcej prądu biorą ale jednak są lepsze od LCD. A czy na wszystkich LG jest tak że trzeba czekać z tą cyfrą to nie wiem :) Na monitorze tak jest ale monitorek już ze 3 latka ma (może niecałe) więc jak w nowych jest nie wiem.
Funai'a raczej nie polecam...
Rozglądaj się za LG albo Panasonic za jakąś plazmą. Bo wg mnie to były najlepszy wybór.
  • 0

DENON DJ


#11 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 May 2012 - 20:04

Lg to również dobra marka. Co druga osoba ma samsunga, więc to też dobry wybór. Sharp również. Na pewno lepsze są od Sony, bo jak wspomniałem, sony się psują.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#12 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 09 May 2012 - 20:48

Miałeś jakieś TV Sony, że tak twierdzisz?
W każdej firmie zdarzają się serie urządzeń, które są niedopracowane. Na swoim doświadczeniu mogę chociażby tak powiedzieć o laptopach HP Pavilion z serii dv6xxx, w których bardzo często siada karta graficzna. Tak samo jak chociażby SE Zylo, tu w ogóle brak komentarza bo wszystko w nim siada.
Sony robi dobre telewizory jakościowo, z serwisem podobno też nie jest tragicznie. Można na nie zwrócić uwagę, jednak dalej polecam LG oraz przede wszystkim Panasonic. Sharpa nie skomentuję.
  • 0

DENON DJ


#13 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 May 2012 - 20:53

Kiedyś miałem dwa takie same soniacze i oba się zepsuły. Zanim kupiliśmy samsunga to np w media expercie polecali m.in. LG, Sharp, samsunga i jeszcze coś. Odradzali sony. Ale nie twierdzę, że Sony robi zły sprzęt, bo np kina domowe ma dobre, zaraz po Denonie :)

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 09 May 2012 - 21:27

Rozejrzyj sie za LG'kami. Mam w domu 40", LED, Full HD, 3D, 2D->3D i takie tam. Ojciec dał za niego bodajże 2600-2800 coś tego. Ale nie o tym mowa.
Ostatnio rodzice kupili mi takiego:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Bardzo go polecam, funkcje, możliwości masz w aukcji :)
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#15 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 09 May 2012 - 21:37

Mam identyczny telewizor jak kojack, z szczerym sercem mogę Ci go polecić. Nie duży, świetnie widać na nim w słońcu no i ma USB Troche słabe ma głośniczki ale da się żyć ;) Pozatym mam już drugi monitor LG i jak dotąd nie miałem z żadnym jakichkolwiek problemów. :)

Edited by bartolinio3, 09 May 2012 - 21:40.

Posted Image


0 user(s) are reading this topic