Jump to content


Photo

Ułamany kawałek joya


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 01 April 2012 - 13:16

Witam jak wymienić ten element bez wizyty w serwisie.Jest ułamany ten czarny plastik na którym osadza się nakładk

Attached Files


  • 0

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 01 April 2012 - 13:25

Niestety nie wymienisz tego bez wylutowania joysticka. Nie masz nic do stracenia, spróbuj delikatnie przykleić np kropelką ten dzyndzel. Jeśli się nie uda to i tak bez wizyty w serwisie się nie obędzie.

Albo uda ci się delikatnie przykleić, aby nie zalać reszty joya, albo wymiana całego joya.
  • 0

#3 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 01 April 2012 - 13:52

sadze po wygladzie lutów '' nasi juz tu byli '' kup nowego joya napewno poradzisz sobie z wymiana ja pierwszego joya zmienialem w t68i zwykla lutownica trasformatorowa wtedy kupilem joya od jakiejs noki
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 April 2012 - 14:59

Dobry egzemplarz do stawiania pierwszych kroków w lutowaniu :) Naprawa w serwisie jest raczej nieopłacalna, ale w ramach trenowania własnych umiejętności na pewno warto go naprawić. Na Twoim miejscu zacząłbym jednak od czyszczenia płyty głównej spirytusem lub izopropanolem, bo straszny na niej syf...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 01 April 2012 - 17:29

Wiem i strasznie śmierdzi.Czy spirytus 0,5 % może być ?A płytę wrzucić do spirytusu czy patyczkiem do uszu ?A joystkick spróbuje choć w k510 krzywo przylutowałem punktową więc nie wiem jeszcze co z joyem.
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 April 2012 - 17:44

0,5% to nie spirytus :lol: 95% to minimum, a najlepiej wymocz ją całą w izopropanolu i wyczyść patyczkiem z tego syfu ;)

A joystkick spróbuje choć w k510 krzywo przylutowałem punktową więc nie wiem jeszcze co z joyem.


Trening czyni mistrzem ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 01 April 2012 - 18:26

A 70 % może być bo innego nie mam.A czym usunąć klej po blaszce na obudowie bo jest tam dużo syfu a blaszki nie chcę przyklejać jej
  • 0

#8 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 01 April 2012 - 19:34

zainwestuj w izopropanol sprytu nie polecam :) podejdz do jakigos komisu ladnie popros to moze ci cwiartke odsprzedadza kupuja w 5l bankach w sumie spryt nie zaszkodzi ale jak pisal Jurij 95 oktan minimum :) ze sprytem to jest tak ze jak odparowuje to wytracaja sie ponoc jakies mikro krysztalki a izopropanol odparowuje w100% i nie pozostawia sladow...
  • 0

#9 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 02 April 2012 - 13:23

Dobra wyczyściłem ale ten joy mi się uszkodził do reszty. Na blaszce od joya pin oderwał się od płyty.Czy da radę odratować ten joy po domowemu czy szukać płyty głównej ze sprawnym joyem ?
  • 0

#10 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 03 April 2012 - 09:50

wlasciwie wszystko da sie odratowac ...jak oderwal ci sie lut od "korpusu" - blaszanej obudowy joya to pol biedy a jak pin - to juz musisz cienki drucik podlutowac we wlasciwe miejsce nieraz na drugiej stronie plyty :(
  • 0


0 user(s) are reading this topic