Jump to content


Photo

[Problem] Krótko trzymająca bateria


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 06 January 2012 - 12:55

Witam!

ostatnio po zainstalowaniu od nowa czystego softu, dziwnie mi bateria krótka trzyma. Przed przeflashowaniem miałem R1HA035, który teraz też zainstalowałem.

Nie mam żadnych pierdół wgranych typu lightseffect itd.
Same wgrane patche funkcjonalne (np. walkman na fullscreen usuwanie komunikatów) i sterowniki.

Zna ktos przyczynę? Martwi mnie też, że mam tylko 50mb wolnego a na R1HA036 ponad 75.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#2 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 06 January 2012 - 13:07

Ja na czystym 035 też mam 50mb i jakoś mi to nie przeszkadza bo i tak wszystko na m2 :) . A odnosnie trzymania baterii to ja słucham ok 2h muzyki dziennie, korzystam kolo godziny z neta, ok 4h włączone playgg i do tego sporo sms i krótkie rozmowy i bateria trzyma mi 3 a nawet 4 dni. Bateria nie byla zalana? Ja np podłączam telefon zawsze na noc, dzięki czemu ląduje się kolo 9h. A jak się ładuje od 0 do 100 procent np w 3h to wtedy bateria widocznie krócej trzyma, chociaz też jest 100 procent. Moja rada: staraj się teraz ladować baterie dłużej. Mi to pomaga. Oczywiscie doladowywanie baterii np od 60 procent nie wpływa na żywotność baterii.
  • 0

DENON DJ


#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 January 2012 - 13:21

mi bateria trzymała czasami jeden dzień. 3 elfy włączona, podświetlenia 100% z wyłączonym czujnikiem, muzyki słuchałem codziennie 2 godziny i wifi używałem 3-3,5 godziny dziennie + opera mini. miałem 108 mb na 035, bo skasowałem pliki chronione, ramki zdjęć, dodatki to music,photo,video dj i inne :)

tych baterii nie można wyłądować do zera, a Ty pewnie tak zrobiłeś tak jak ja kilka razy :(
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 06 January 2012 - 13:24

Witam!

ostatnio po zainstalowaniu od nowa czystego softu, dziwnie mi bateria krótka trzyma. Przed przeflashowaniem miałem R1HA035, który teraz też zainstalowałem.

Nie mam żadnych pierdół wgranych typu lightseffect itd.
Same wgrane patche funkcjonalne (np. walkman na fullscreen usuwanie komunikatów) i sterowniki.

Zna ktos przyczynę? Martwi mnie też, że mam tylko 50mb wolnego a na R1HA036 ponad 75.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!


Co znaczy dziwnie krótko? Patchujesz jjpatcherem czy na stałe? Wgraj patch na podświetlenie od 10-100% i ustaw na 30-40, wyłącz bt, wifi, naładuj baterię do pełna, sprawdź czy masz dobry zasięg i testuj ile Ci będzie trzymać :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 06 January 2012 - 14:30

Dziwnie, krótko: godz. 20:30 100%, 21:03 - 94%. Patchuje na stale. Nie potrzebny mi ten patch bo zawsze mam 50% i poprzednio tak samo mialem. Testowalem ale tak samo jest. Poza tym dziwi mnie tez skaczacy zasieg. Np. w miejsu gdzie inni maja 5 kresek w SE to ja mam 3-4.
Nie wiem nawet od czego tak sie to dzieje ;/
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 January 2012 - 15:25

może masz w .ic ikonki źle "zainstalowane" :P
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 06 January 2012 - 15:39

Przeflashuj go jeszcze raz profilaktycznie, może to coś pomoże ;) A jak nie, to spróbuj zrobić unlock + sec zone rebuild d-unlockerem bez zmiany certyfikatu.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 20 November 2012 - 19:01

nie bede tworzyl nowego tematu
mi tez bateria trzyma dziwnie krotko - od 6.30 rano do ok 23... Muzyki slucham ok. 2h, ok 4h opera mini w tym ok. 2h wifi. Jasnosc ekranu 30% a jedyny uruchomiony caly czas elf to xweather... Da sie cos poradzic na to?
  • 0

#9 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 20 November 2012 - 19:07

Z tego co zauważyłem o xweather pobiera dane z internetu. Jest podłączony do internetu cały czas? Jeśli tak to bateria nie będzie trzymała więcej niż kilka godzin. Wypróbuj AccuWeather, aktualizujesz pogodę plikiem tekstowym co 3 dni ;)
Dołączona grafika

#10 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 20 November 2012 - 19:30

w xweather ustawia sie timer i laczy z netem co jakis czas (w moim przypadku co 5h) ;) poza tym xweather uzywam od 2 tygodni a wczesniej bateria tez mi tak krotko trzymala
  • 0

#11 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 24 November 2012 - 21:13

to da sie cos zrobic z ta bateria?
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 24 November 2012 - 21:32

A co tu jest do robienia? Jak Cię to drażni to wgraj sobie na próbę kilka różnych wersji firmware po kolei i testuj.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 25 November 2012 - 09:49

a czy format baterii mogl to spowodowac? Chodzi o trzykrotne naladowanie i rozladowanie baterii po kupieniu
  • 0

#14 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 25 November 2012 - 10:16

Tych baterii nie powinno się rozładowywać do zera, gdyż skraca to ich żywotność. Najlepiej jest je często doładowywać. W twoim przypadku byłoby dobrze jakbyś sprawdził zachowanie telefonu na drugiej baterii, jeśli masz taką możliwość :) Wtedy byśmy wiedzieli czy problem jest po stronie baterii czy telefonu...
WALKMAN?

Posted Image

#15 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 25 November 2012 - 12:27

mam 2 baterie. 1 orginalna, ktora ma juz 2 lata i 1 kupiona jakas chinska o wiekszej pojemnosci. Ta chinska dluzej trzyma
  • 0

#16 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 25 November 2012 - 12:36

Czyli po prostu zmniejszyła ci się pojemność baterii i krócej trzyma. Pewnie zauważyłeś też, że szybciej się ładuje ;) Zainwestuj więc w baterię albo używaj tej chińskiej jeśli mówisz, że lepiej działa.
WALKMAN?

Posted Image


0 user(s) are reading this topic