Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Satio lub x8


  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#1 OFFLINE   Phenoman

Phenoman

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 10h 29m

Posted 13 December 2011 - 22:18

Witam. Zastanawiam się nad kupnem tych telefonów - Satio i Xperia x8. Obydwa mi się podobają, lecz nie wiem co wybrać.
Chciałbym aby telefon był dobry do słuchania muzyki, dobry aparat, z systemem android lub symbian, niekoniecznie dotykowy, ale może być oraz aby posiadał wi-fi. Głównie telefonu używam do słuchania muzyki, chodzenia po necie i grania w gierki. Także proszę mi doradzić, który z tych telefonów byłby dla mnie lepszy. Mogę również skusić się na inne telefony, pasujące do moich wymagań - cena do 600 zł. :)
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 13 December 2011 - 22:43

Jeśli wybierać tylko między tymi dwoma urządzeniami, to Satio jest nieporównywalnie lepszym urządzeniem. 3,5" ekran dotykowy, aparat 12 MPx z xenonem z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby jeśli chodzi o robienie zdjęć i surfowanie po internecie. Z muzyką może być gorzej, bo nie ma wyjścia 3,5 mm audio jack, ale tutaj producent wychodzi z alternatywą, jaką dają bezprzewodowe słuchawki MW600 ze złączem 3,5 mm audio jack (do kupienia osobno oczywiście). O ile pod względem aparatu Satio nie ma sobie równych na rynku europejskim, o tyle pod względem muzycznym większość oferowanych modeli spełnia przyzwoite standardy. Myślę, że z Satio będziesz zadowolony :)

z systemem android lub symbian, niekoniecznie dotykowy,


Tutaj musisz się już zdecydować co ważniejsze - brak dotyku czy system. Ciężko o telefon z systemem bez ekranu dotykowego :) Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i wolisz coś bez dotyku i bez systemu, rozejrzyj się za W995. Jeśli jednak system musi być i świetne zdjecia - kup Satio :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Phenoman

Phenoman

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 10h 29m

Posted 13 December 2011 - 22:53

Jestem niepewny, co do dotyku, ponieważ mam LG Bali (mój pierwszy dotyk) i nie za bardzo działa, tak jak na przykład w tych nowszych telefonach. Chodzi mi o płynność działania i samą czułość dotyku. Na W995 początkowo się napaliłem, ale ostatnio bawiłem się nowszymi dotykami (Neo V, X10 mini pro), to jakoś przestawiłem się na dotyk. :)
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 13 December 2011 - 23:10

Z tą czułością dotyku to różnie będzie, bo Satio ma oporowy (możesz używać palca jak i rysika) natomiast te nowe (neo, mini pro) mają już pojemnościowe wyświetlacze. Może lepszą opcją byłoby, gdybyś dozbierał trochę gotówki i kupił Xperię mini pro (używanych coraz więcej się pojawia w coraz niższych cenach). Miałbyś wtedy wyświetlacz 3" dotykowy pojemnościowy, najnowszego Androida z aktualizacją do Ice Cream Sandwich w przyszłości, przyzwoity aparat 5MPx z latarką i Auto Focusem no i fizyczną QWERTY. Jeśli nie chcesz zbierać pieniędzy i nie przeszkadza Ci oporowy wyświetlacz, Satio będzie dobrym wyjściem :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Phenoman

Phenoman

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 10h 29m

Posted 13 December 2011 - 23:20

Xperia mini pro niezbyt do mnie pasuje, gdyż jest mi niewygodnie korzystać z tych telefonów, bo mam za duże palce. QWERTY nie za bardzo mnie interesuje, ponieważ i tak mało sms'ów pisze. Także wszystkie xpierie mini odpadają. Znów nie wiem dokładnie, jak jest z tym dotykiem w Satio, czy jest wygodny, czy nie. Mam w domu telefon z podobnym dotykiem i mi akurat taki nie pasuje, gdzie używa się rysika. :) A znów palcem trudno się tym posługuje. Jakie jeszcze inne dobre telefony, spełniające moje wymagania by pasowały do max 600 zł?
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 14 December 2011 - 00:18

Znów nie wiem dokładnie, jak jest z tym dotykiem w Satio, czy jest wygodny, czy nie. Mam w domu telefon z podobnym dotykiem i mi akurat taki nie pasuje, gdzie używa się rysika. :)


No wiesz, dotyk dotykowi nierówny. Musiałbyś przejść się po komisach i pobawić się trochę Satio, żeby sprawdzić, czy Ci odpowiada. Inna opcja, którą powinieneś wziąć pod uwagę, to Xperia X10. Plusy: pojemnościowy ekrand dotykowy o przekątnej 4" i Android 2.3.3. Minusy - aparat 8,1 MPx który nawet się nie umywa do tego w Satio no i niektórzy narzekają na baterię. Ale to już kwestia indywidualnego użytkowania. W każdym razie X10 jest na pewno lepszą propozycją niż X8 i również trzeba ją rozważyć, jeśli mowa o telefonie do 600 zł :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 14 December 2011 - 08:03

Gdybym ja mial taka gotówkę i miałbym brać coś dotykowego to szukałbym x10, neo lub mini pro. Myślę że inne możliwości dla mnie by nie wchodziły w grę.
  • 0

DENON DJ


#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 14 December 2011 - 16:00

Napisałeś, że żadne mini nie wchodzą w grę, ale jednak mini pro Cię interesuje :) ja bym wziął na Twoim miejscu satio. Nie będę pisał dlaczego, bo inni to zrobili.
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   Phenoman

Phenoman

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 10h 29m

Posted 14 December 2011 - 18:18

Właśnie chciałem usłyszeć opinie kogoś, kto ma Satio. Skoro jest spory dyskomfort w dotyku, to jednak odpuszczę sobie ten telefon, ponieważ aparat nie jest dla mnie najważniejszy. Nie chce się męczyć z telefonem, gdy go używam, więc szukam czegoś, co ma lepszy dotyk. Co do mini, to nie wchodzą w grę, bo są na mnie za małe, a tak to mi się podobają, ale ze względu wielkości moich palców, nie będę mógł komfortowo się takimi telefonami posługiwać. Przyjrzałem się teraz Xperii x10, więc jeśli ktoś ma ten telefon, chciałbym się dowiedzieć, jak tam wygląda sprawa z gierkami, czy aparat robi w miarę dobre zdjęcia, surfowanie po internecie na nim jest przyjemne i jak tam z muzyką. :) Ah, i jeszcze, czy na x10 dotyk działa podobnie, jak na x10 mini pro lub neo?
  • 0

#10 OFFLINE   Phenoman

Phenoman

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 10h 29m

Posted 16 December 2011 - 19:09

Postanowiłem kupić x10, lecz jeszcze mnie zastanawia, czy nie wziąć xperii mini pro. Po dłuższym oglądaniu jej/czytaniu o niej spodobała mi się i mam kolejny dylemat. :) Może ktoś, kto miał styczność z oba telefonami, wypisać ich zalety i wady? Interesuje mnie opinia innych, bo po samych opisach i zdjęciach niczego ciekawego się nie dowiem. :P
  • 0

#11 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 16 December 2011 - 19:37

To są dwa kompletnie różne telefony.
Podstawowa różnica to wielkość wyświetlacza. 1cal różnicy, tak więc wielkość telefonu też większa. A takie "kolosy" nie każdemu przypadają do gustu, ponieważ nie każdemu się podoba nosić taką "deskę" w kieszeni :D Dalej.
W X10 masz sam dotyk, a w MP masz jeszcze QWERTY. Na 4" wyświetlaczu niby też się nie najgorzej pisze, ale dla mnie musi być klawiatura fizyczna.
X10 jest 5mm cieńsza, 27mm wyższa, 10mm szersza. Są to dość pokaźne różnice.
Inne rozdzielczości. X-MP - 320x480 / X10 - 480x854.
W X10 większa bateria o 300mAh.
Pamięć wbudowana (jeśli to Cię w ogóle interesuje) - X-MP: 400mb, X10 - 1GB
Android jak się nie mylę, to w X10 też można do 2.3 aktualizować. Ale XMP dostanie raczej aktualizację do Android 4, a X10 raczej nie. Jeśli się mylę, proszę poprawić :)
Procesory te same taktowania, inne modele. Jaka jest różnica w użytkowaniu to nie wiem.
Weź pod uwagę, że X10 nie ma radia.
W X10 lepszy aparat - X10 8.1MPx, X-MP - 5.0MPx

Ogólnie z opinii ludzi na internecie, jak i znajomych X10 jest przyjaznym telefonem, miłym w użytkowaniu. X-MP żaden z moich znajomych nie ma :D. Ale z tego co czytałem to jest to świetny telefon. Mnie urzekł szczególnie wyglądem :)
Musisz zdecydować, czy potrzebujesz większego ekranu, czy klawiatury QWERTY. Jeśli dużo piszesz - bierz Xperię Mini Pro. Jeśli chcesz przeglądać neta i oglądać filmy - bierz X10 (dla mnie to nie oglądanie filmów na komórce, ale mniejsza z moim zdaniem :) ). Dalej to są dość podobne telefony. Decyzja należy do Ciebie.

PS. Dodam tylko, że Android w SE, jest bardzo przyjemnie zrobiony. Ta nakładka od SE jest najlepsza z jakiej korzystałem. Najwygodniejsza i jak dla mnie najładniejsza :)
  • 0

DENON DJ


#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 December 2011 - 19:47

Android jak się nie mylę, to w X10 też można do 2.3 aktualizować. Ale XMP dostanie raczej aktualizację do Android 4, a X10 raczej nie. Jeśli się mylę, proszę poprawić :)


Oficjalne oprogramowanie do X10 kończy się na wersji 2.3.3. W Xperii mini pro jest to bodajże 2.3.4 ze zbliżającą się aktualizacją do Ice Cream Sandwich :)

W X10 lepszy aparat - X10 8.1MPx, X-MP - 5.0MPx


Błąd. X10 ma większą matrycę, ale to Xperia mini pro ma lepszy aparat. Tzn. zrobisz nią o niebo lepsze fotki niż za pomocą X10, która aparat ma dosyć przeciętny. X10 jest dosyć starym produktem i jeśli wybór miałby być między X10 a Xperią mini pro, to mini pro jest znacznie lepszym wyborem :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   Phenoman

Phenoman

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 10h 29m

Posted 16 December 2011 - 20:07

Właśnie nie podoba mi się to, że X10 jest trochę starszym telefonem od mini pro. Wielkość telefonu to dla mnie bez różnicy. Niby mini pro ma dość duży wyświetlacz, jak na mini, a jest aż 1" różnicy - a do gierek i latania po necie przydałby się dość duży wyświetlacz. Jeszcze jedno pytanko, bo aż tak bardzo na telefonach się nie znam; co dają aktualizacje wersji androida, czy to ma jakiś wpływ na działanie telefonu, i czy nowszy android będzie dla mnie lepszy, pod względem moich wymagań?
  • 0

#14 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 16 December 2011 - 21:02

Przepraszam za pomyłkę dot. Aparatu. X10 robi zdjęcia większe, o większej rozdzielczości, ale to mini pro robi zdjęcia lepsze pod względem jakości :)
  • 0

DENON DJ


#15 OFFLINE   Phenoman

Phenoman

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 10h 29m

Posted 17 December 2011 - 11:12

A dlaczego mniej pójdzie gier na mini pro, skoro ma nowszego androida?
  • 0

#16 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 17 December 2011 - 12:46

Może przez rozdzielczość ekranu. słyszałem coś takiego na x10 mp. mało gier na niej działa przez wyświetlecz 2,55", ale na mini pro wszystko powinno działać :)
  • 0
Posted Image

#17 OFFLINE   Phenoman

Phenoman

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 10h 29m

Posted 17 December 2011 - 13:01

Wątpię, aby to była wina wyświetlacza, ale zobaczymy. :) Kolejne pytanie do x10, czy ten telefon posiada dualtouch, czy multitouch - bo czytałem gdzieś, że dostał aktualizacje i posiada multitouch. I czy jest jakaś różnica pomiędzy tym w obsłudze telefonu, bo widziałem na yt, że x10 była z dualtouch i nie było można przybliżać za pomocą ruchów palca, tylko za pośrednictwem przycisków przybliżania i oddalania.

Edited by Phenoman, 17 December 2011 - 13:06.

  • 0

#18 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 17 December 2011 - 13:10

Poza tym X10 ma dualtouch a Xmini pro multitouch.


  • 0
Posted Image

#19 OFFLINE   Phenoman

Phenoman

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 10h 29m

Posted 17 December 2011 - 19:07

To raczej lepszym wyborem dla mnie będzie x10, skoro więcej gier/aplikacji będzie na niej działać. Tylko teraz dante, pisałeś, że x10 ma dualtouch, ale znów czytałem gdzieś, że dostał aktualizacje i ma multitouch - więc jak w końcu jest z tym?
  • 0

#20 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 17 December 2011 - 19:11

Źle zrozumiałeś :) na Xperii mini pro będzie wszystko działać tak jak na x10, a niebawem większość będzie działać na MP, bo ma nowsze aktualizacje :) soft x10 kończy się chyba na 2.3.3, a MP na 2.3.4 + ICS :)
Mini pro ma możliwość "uszczypnięcia" ekranu, a X10 chyba nie.
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic