Jump to content


Photo

W995 vs Vivaz vs 5800/C6/C5-03 vs E75


  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   Leito07

Leito07

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 17 posts
    • Time Online: 2h 15m

Posted 17 November 2011 - 01:37

Witam zastanawiam się nad kupnem telefonu, na oku mam modele:
SE Vivaz
SE W995
Nokia E75
Nokia 5800
Nokia C6
Nokia C5-03

Kto ma któryś z wymienionych modeli, miał z nim styczność lub może się jakkolwiek o tym telefonie wypowiedzieć, proszę odpowiadać ;) Wszystkie wady, zalety, "cechy" itd :P

Pozdrawiam!
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 17 November 2011 - 02:34

Na początek określ się do czego ma być ten telefon i do jakiej kwoty :) Wymieniłeś kilka różnych urządzeń z różnych segmentów. Sony Ericsson W995 to bardzo dobry wybór, jeśli chcesz uniwersalnego eleganckiego modelu do dzwonienia, smsowania, muzyki, filmów i internetu. Parametry znasz. Wady? Może Ci się trafić sztuka z CID 81 i możliwości tuningu będą ograniczone. SE Vivaz - odradzam. Za te pieniądze można kupić znacznie lepszego Satio, z lepszym aparatem, Xenonem i większym ekranem. Poza tym jak trafisz na sztukę z AID 0004, to odblokowanie może Cię drożej kosztować w serwisie :se: . Tych Nokii bym nie kupił, bo to już nie ta Nokia co kiedyś. Tandetne wykonanie, funkcje też nie powalają... Już lepiej zamiast tej E75 kupić Xperie mini pro - nieco większy ekran i mniejsze rozmiary :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Leito07

Leito07

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 17 posts
    • Time Online: 2h 15m

Posted 17 November 2011 - 11:15

Telefon ogólnie jest mi potrzebny do dzwonienia xD Nie no, aparat jak aparat, czasem robię zdjęcia... Przydało by się, żeby dobrze grał, i wolał bym coś na S60 ;) Co do kwoty, jest bez różnicy, wybieram z tych 6-ciu bo mam oferty kupienia ich od 160 do 350zł ;) Coraz bardziej zastanawiam się nad tą E75/5730XM :D Xperia Mini pro - w porównaniu do E75 to jest dziadostwo xD Miałem w rękach... E75 też ;)
  • 0

#4 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 17 November 2011 - 11:56

Ja Ci np. mogę napisać, że z W995 jestem bardzo zadowolony (poza Fastportem :angry: ) i mogę Ci polecić ten model z czystym sumieniem. Spokojnie na nim przeglądam coś w sieci jak na szybko coś potrzebuję a i zdarzy się, że wykorzystam, go w pracy jako skaner dokumentów wysyłąjąc je później mailem.
Jeśli chodzi o E75 to sam kiedyś chciałem ten model (przywiązanie do SE jednak bierze górę), jednak kolega z Playa (który sam go chciał), później mi go jednak odradzał, dlaczego już nie pamiętam, ale najlepiej jak gdzieś poszukasz opinie o nim.
O 5730 mogę coś napisać, bo parę dni testowałem dla siebie bliźniaczy model bez klawiatury QWERTY (zapomniałem oznaczenia). Jak dla mnie wygląd OK, system ok, ale jakość wykonania mnie zraziła, tanie trzeszczące plastiki.
Dlatego w sumie wybrałem W995 którego mam już ponad rok i jestem z niego zadowolony a aluminiowa, srebrna obudowa robi swoje :D No i to przywiązanie do marki ;)

Ale to moje subiektywne odczucia które jeśli pomogą to dobrze :)

Jednak jeszcze skomentuję:

Tych Nokii bym nie kupił, bo to już nie ta Nokia co kiedyś.


I tutaj się muszę zgodzić.

Edited by mikey, 17 November 2011 - 11:57.


#5 OFFLINE   Adogard

Adogard

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 530 posts
    • Time Online: 14d 14h 31m

Posted 17 November 2011 - 12:46

W995 - rewelacyjny telefon muzyczny, gra kapitalnie. Aparat tez jest dosc dobry. Zaleta tego telefonu jest duzy LCD (2,6") oraz klawisze numeryczne (sms pisze sie bosko). Mini jack tez jest ciekawym udogodnieniem w tym modelu. Ja swoj fastport zalałem klejem wiec o jego zywotność jestem spokojny ;).

Plusy:
- LCD
- glosniki
- Wifi
- aparat 8,1mpx
- mini jack
- klawisze numeryczne
- klawisze walkmana
- szybka praca telefonu

Minusy:
- brak xenona
- brak systemu
- cena
  • 1
W995 forever

#6 OFFLINE   Leito07

Leito07

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 17 posts
    • Time Online: 2h 15m

Posted 19 November 2011 - 19:52

Ja Ci np. mogę napisać, że z W995 jestem bardzo zadowolony (poza Fastportem :angry: ) i mogę Ci polecić ten model z czystym sumieniem. Spokojnie na nim przeglądam coś w sieci jak na szybko coś potrzebuję a i zdarzy się, że wykorzystam, go w pracy jako skaner dokumentów wysyłąjąc je później mailem.
Jeśli chodzi o E75 to sam kiedyś chciałem ten model (przywiązanie do SE jednak bierze górę), jednak kolega z Playa (który sam go chciał), później mi go jednak odradzał, dlaczego już nie pamiętam, ale najlepiej jak gdzieś poszukasz opinie o nim.
O 5730 mogę coś napisać, bo parę dni testowałem dla siebie bliźniaczy model bez klawiatury QWERTY (zapomniałem oznaczenia). Jak dla mnie wygląd OK, system ok, ale jakość wykonania mnie zraziła, tanie trzeszczące plastiki.
Dlatego w sumie wybrałem W995 którego mam już ponad rok i jestem z niego zadowolony a aluminiowa, srebrna obudowa robi swoje :D No i to przywiązanie do marki ;)

Ale to moje subiektywne odczucia które jeśli pomogą to dobrze :)

Jednak jeszcze skomentuję:



I tutaj się muszę zgodzić.


Miałem W995 kilka dni, i powiem że również bardzo ciekawy fon, aparat OK, granie OK, duży LCD, fajny z wyglądu (ja akurat miałem czarny to jeszcze lepszy, czerwony to już wogóle by było bóstwo :)), przez Operę i WiFi fajnie się przegląda net, ale niestety brak OS'a to duży minus tego telefonu... Tylko dlatego go nie kupiłem. A miałem okazję go kupić okazało się za 325zł ;)

Please Login or Register to see this Hidden Content



Bliźniaczy model 5730XM bez QWERTY? Hmm a co to takiego? :P E75 to jest bliźniaczy model 5730XM tylko że E75 to biznesowa wersja a 5730XM muzyczna ;)
Lecz z E75/5730XM również zrezygnowałem, bo żeby kupić któryś z tych dwóch modeli nie styranych itd trzeba się dużo nagłowić i dużo zapłacić :P 5730XM na allegro prawie w ogóle nie ma (były 2 sztuki, jedna za 450zł druga za 200 uszkodzona i ściorana...), a E75 same zajechane albo również cena komos... Ja niestety "z telefonu na telefon" mam coraz mniejsze przywiązanie do SE, jak mam wywalić 350zł za W995 który mi nie pasuje tylko tym, że niema OS'a, a za 250zł mam 5800XM z Symbianem S60v5, przyzwoitym aparatem 3.2MPX AF Carl-Zeiss, dobre granie, wygląd "zaje...fajny :D", duży LCD i wszystko czego mi trzeba, idealny stan idealny komplet, no to o czym rozmowa... ;)

W995 - rewelacyjny telefon muzyczny, gra kapitalnie. Aparat tez jest dosc dobry. Zaleta tego telefonu jest duzy LCD (2,6") oraz klawisze numeryczne (sms pisze sie bosko). Mini jack tez jest ciekawym udogodnieniem w tym modelu. Ja swoj fastport zalałem klejem wiec o jego zywotność jestem spokojny ;).

Plusy:
- LCD
- glosniki
- Wifi
- aparat 8,1mpx
- mini jack
- klawisze numeryczne
- klawisze walkmana
- szybka praca telefonu

Minusy:
- brak xenona
- brak systemu
- cena


Ok, gra kapitalnie zgadzam się, ale 5800XM jest niewiele gorsza jeśli chodzi o granie :P Aparat... no jak na "wielkie" 8.1MPX mógłby być lepszy ale jakościowo nie jest źle ;) LCD faktycznie jak na SE bez OS duży, ale w 5800XM mam jeszcze lepszy ^^ Klawiatura tak, również zgodzę się że wygodna, ale do gier już taka wspaniała nie jest :P Ma strasznie "niskie" klawisze numeryczne, albo może mi się tak wydaje, mam uraz do takich klawiatur od czasu W580i :P Mini-jack ma każda Nokia poczynając od S40v5 (niektóre v3 również) po S^3 i inne nowsze :P (Nawet w 2700 Classic miałem mini-jack ;)), no i ten fastport to naprawdę kicha w tym modelu...

Ogólnie wachałem się właśnie między W995 i 5800XM, ale że przy 5800XM stówka została w kieszeni, i 5800XM bardziej mi odpowiada wykonaniem i OS'em, to wybrałem 5800XM :P Ale nie mówię, że dalej nie jestem fanem SE bo mam ich w domu około 10-ciu i handluje/naprawiam je cały czas :D Tylko po prostu nie mogę znaleźć w miarę nowego modelu SE, który za tyle $ ile chce przeznaczyć da mi to co Nokia :P

Aha i dodam dlaczego odpadł Vivaz, C5-03 i C6 ;)

Vivaz - tandetny soft... Zamuł konkretny :D
C5-03 i C6 - klony 5800XM dużo droższe, różniące się tylko QWERTY (w przypadku C6) na której mi tak bardzo nie zależy, a jakość muzyki dużo gorsza... ;)

Pozdrawiam!

Edited by Leito07, 19 November 2011 - 19:55.

  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 19 November 2011 - 20:18

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji SonyEricsson-World.com poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic