Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Simlock k310i


  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   redzio1995

redzio1995

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 7m

Posted 28 October 2011 - 08:09

Witam mam telefon z simlockiem z plusa chcialem go zdjać przez wgranie softa do w200 ale gdy podłaczam telefon z wciśnietym "c" nic sie nie dzieje nie wykrywa go niby mam zainstalowane Usb flash a mimo tego dalej mi go nie chce wykryc . Jak możecie dajcie mi link do jakiegos softa kotry bedzie najlepszy dla tego tele najlepiej od w200 , i poradzcie cos na to żeby go wykryło.
  • 0

#2 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 28 October 2011 - 09:59

zainstaluj seus
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 October 2011 - 13:25

Witam mam telefon z simlockiem z plusa chcialem go zdjać przez wgranie softa do w200 ale gdy podłaczam telefon z wciśnietym "c" nic sie nie dzieje nie wykrywa go niby mam zainstalowane Usb flash a mimo tego dalej mi go nie chce wykryc . Jak możecie dajcie mi link do jakiegos softa kotry bedzie najlepszy dla tego tele najlepiej od w200 , i poradzcie cos na to żeby go wykryło.


A od kiedy to wgrywanie softa od innego modelu ściąga simlocka?

Najpierw powiedz jaki miasz CID w tym K310, dopiero potem będziemy myśleć nad simlockiem. A co do wykrywania, odinstaluj wszystkie sterowniki flash, zrestartuj kompa i zainstaluj najnowsze gg flash driver z downloadu, a potem zrób identyfikację SeToolem. Tu masz poradnik: http://sony.yt/index...ganie-simlocka/ :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   rudiszubert

rudiszubert

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 10h 18m

Posted 30 August 2012 - 13:28

Nie mogę znależć paczki oprogramowania do zdjęcia simlocka z tego fona . Najpierw chciałem go przerobić na W200 , ale też nie mogę nic odszukać .Sprawdziłem Settoolem , fon nadaje się do przeróbki CID 49 . Proszę o linki.

Znalazłem opis że będą potrzebne takie pliki:
- K310_R4EA031_MAIN_GENERIC_DO_RED49.mbn
- K310_R4EA031_FS_CENT_EUROPE_RED49.fbn
- Remove_SIM_lock_K310_R4EA031.vkp czy to prawda ???

Edited by rudiszubert, 30 August 2012 - 13:46.

  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 August 2012 - 14:16

Brakuje Ci jeszcze paczki customizacji czyli CDA CENT_EUROPE :) . Jak wgrać soft i patche opisane masz tutaj: http://sony.yt/topic...ganie-simlocka/ :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   rudiszubert

rudiszubert

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 10h 18m

Posted 30 August 2012 - 14:24

Poradnik znam i już sprawdziłem co i jak , ale nie mam żadnych plików do zmiany na W200 ,ani do zdjęcia póżniej simlocka z w200.
Poznajdywałem trochę różnych plików ale nie jestem pewien , czy to odpowiednie dla tego fona ? Dlatego prosiłbym o konkretny link do softu przeróbki tego telefonu Może na priv.
[ciach]

Jurij: Od pomagania jest forum.
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 August 2012 - 15:14

No to najpierw wgraj main, fs i cda dla w200, potem wygeneruj sobie patch simlock patch generatorem dla maina w200 i wgraj patch :) Nie wiem w czym masz problem...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   rudiszubert

rudiszubert

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 10h 18m

Posted 30 August 2012 - 15:36

Nie mam problemów z wgrywaniem , tylko ze znalezieniem pewnych plików , które mogę wgrać z pewnością w ich poprawność ?
Większość linków nie aktualna , a te , które niby są , nie mogę ich sciągnąć.
Gdzie są te pliki do pobrania ?

Edited by rudiszubert, 30 August 2012 - 15:40.

  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 August 2012 - 16:26

Main + fs: http://sony.yt/topic...oprogramowanie/

CDA: http://sony.yt/topic...oprogramowanie/
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   rudiszubert

rudiszubert

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 10h 18m

Posted 31 August 2012 - 05:08

Dla pewności .Czy mogę wgrać te pliki , bo mój fon to CID 49 ? Mają one najwyższe oznaczenie 53. W podany linku brak CID 49 . Jeśli chcę mieć w sieci Orange to to co na dole ? A jeśli nie chcę mieć Simlocka wcale , to nie wgrywać Orange PL Poland ?

==========================================================
Dziękuję za linki.
Przepraszam , że zawracam głowę , ale znalazłem wiadomość , że można zdjąć SIMlocka z K310i , bez przerabiania go na W200 ., ale nic po za tym. Czy to prawda , a jeśli tak to prosił bym o pliki MAIN i FS do k310i z CID 49.
  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 31 August 2012 - 14:57

Ehh... zabierasz się do tego jak pies do jeża. Zastanów się najpierw co chcesz zrobić: zdjąć simlocka czy zrobić tuning K310 @ W200 i zdjąć simlocka.

Jeśli to drugie, to sposób masz powyżej. Jeśli to pierwsze to tylko przeflashuj telefon softem od K310:

main: http://sony.yt/topic...oprogramowanie/

fs: http://sony.yt/topic...oprogramowanie/

cda: http://sony.yt/topic...oprogramowanie/

a potem wygeneruj patch na simlock pod ten main i wgraj go setoolem. Pamiętaj że jak chcesz zrobić tuning na w200, to najpierw musisz wgrać soft a potem patch na simlock bo po każdym flashowaniu patche się kasują. Jak chcesz usunąć simlocka na stałe, zapraszam do serwisu online (info poniżej) :)

P.S.

Co do softu od W200, to podobno możesz śmiało wgrywać ten dla cid 52/53 do k310 z cid 49 i będzie działać. Tak niektórzy pisali :) Nie ma softu CID 49 dla W200 bo ten model z takim cid nie występował.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   rudiszubert

rudiszubert

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 10h 18m

Posted 01 September 2012 - 09:26

Wcześniej znalazłem opis , że nie da się zdjąć locka z K310i i tylko po przerobieniu , można to zrobić. Ale okazało się że już można.
Przepraszam za zamieszanie i dziękuje.
ZROBIONE !!

Edited by rudiszubert, 01 September 2012 - 09:26.

  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 September 2012 - 11:41

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic