Jump to content


Photo

FAR - Poradnik dla DB2020 CID 52/53 - flashowanie, zdejmowanie simlocka, wgrywanie patchy


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#41 OFFLINE   tebich

tebich

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 17h 40m

Posted 14 July 2013 - 13:26

siema mam takie pytanie czy da sie jakos odpalic inaczej executora bez karty sim poniewaz nie wiem w jakiej byl sieci. sprawdzalem karty plus, T-mobile i orange i sie niewlaczy :(
  • 0

#42 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 14 July 2013 - 13:48

Musisz mieć kartę operatora sieci na którą jest simlock albo kartę testową inaczej nie wejdziesz do gier, żeby odpalić executora ;)
WALKMAN?

Posted Image

#43 OFFLINE   Deleted User 1

Deleted User 1

    Banned

  • Banned
  • 167 posts

Posted 14 July 2013 - 20:46

@tebich:

A PLAY sprawdzałeś?

@not found:

Może jeszcze mieć Turbosima czy jak to tam się zwie, ale nie ma pewności czy to wgl będzie działać. :)

#44 OFFLINE   jivul

jivul

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 5h 4m

Posted 25 August 2013 - 11:44

Ok, wszystko się udało, dziękuję wszystkim co udzielali informacji :) Nowy soft & simlock zdjęty z k500i / CID53 / RED / Era - kupiony we wrześniu 2007.

Poradnik jest ok, ale brakuje w nim kilku drobnych szczegółów, przez które miałem drobne problemy, wiec piszę dla potomnych:

> II Wgrywanie softu na przykładzie K800i
>
> Co potrzebujemy:
> - Far (w załączniku)
> - Soft (w jego skład wchodzi main+fs+custom)

Soft można ściągnąć z linka podanego w poradniku. Tu nie miałem pojęcia czy wersja softu musi być dostosowana do CIDa. Ja wybrałem R8BA024 i wszystko skończyło się dobrze. Zgaduję że CID nie ma znaczenia przy wyborze softu (ma tylko przy metodzie flashowania) , ale może tak nie być ;)

> 9. Wbijamy do oflash
> 10. Wgrywamy nasz soft (main i fs) wszystko co nam się pokaże zatwierdzamy, soft musi być rozpakowany!

tak jak w poradniku - po podłączeniu się do telefonu po lewej będzie telefon, po prawej możemy przeglądać nasz komputer i wybierać pliki. Wgrywanie softu = skopiowanie go za pomocą FARa (F5), w tym momencie będą zapytania czy chcemy sflashować telefon.

> 14. Przechodzimy kolejno do tpa->preset i szukamy folderu custom
> 15. Usuwamy go naciskając na niego raz lpm, następnie F8
> 16. Potwierdzamy usunięcie
> 17. Szukamy customa na swoim kompie, naciskamy w telefonie na "..." (tylko raz! lpm!) i przeciągamy custom (oczywiście rozpakowany) z komputera do telefonu

Tutaj pierwszy problem, bo klasyczne przeciąganie myszką jakoś nie przyniosło rezultatu - niby coś się skopiowało, ale po restarcie telefonu było że telefon nieskonfigurowany, skontaktuj się z dostawcą. Chyba wygodniej jest wejść do folderu custom, skasować wszystkie pliki, i skopiować je bez użycia myszki ;) w każdym razie po całej operacji, w okienku po lewej lista plików powinna się odświeżyć i powinny być wgrane pliki konfiguracyjne (czyli custom).

> III Patchowanie i ściąganie sim - locka za pomocą Executora na przykładzie K800i
> - Rest by ożywić fon po executorze, Quick access patch by patchować bez użycia executora

Mimo opisu, jakoś nie zrozumiałem po co jest jedno i drugie ;) i czy trzeba executora jak mam quick access patcha. W kazdym razie bez zrobienia punktów 1-13 nie chciało mi wejść do bflash, więc użyłem zarówno executora jaki i q.a.p. (absolutnie wszystkie punkty z poradnika)

> Co potrzebjemy:
> - Executor (do ściągania sim locka, możemy pobrać go stąd klik)

korzystając z linka, sciągamy executor.b dla konkretnego modelu, a na samym dole posta są jeszcze pliki executor.jar i customize_upgrade.xml. Wszystkie 3 = executor. (później przy wgrywaniu potwierdząłem domyślną metodę wgrywania każdego pliku)

> - Remove simlock r8bf003 czyli patch na simlocka do softu R8BF003

używamy generatora patchy - trzeba mieć plik maina. Dlatego też, jeżeli nie wiemy jaki jest aktualnie soft na telefonie, przeflashować go i potem używac maina do generowania patcha i resta. Generator jest w dziale download.

> - Rest by ożywić fon po executorze, Quick access patch by patchować bez użycia executora

Z restem to jakieś pokręcone ;)
jest generator restmaker ale z opisu wynika że jest na db2010 / db 2012, a w k550i jest db2020. Ja chyba użyłem do wygenerowania programu mkrest2.exe któy miałem ściągnięty z jakiejś innej strony. Nie wiem w końcu jak to z nim do końca jest.

Quick acces patach - generujemy programem qa maker.
ostatecznie uzyskałem 3 pliki:
prgCXC1250669_GENERIC_LI_R8BA024.rest (266KB)
quick_access_XYYY_R8BA024.vkp (123KB)
Remove_SIM_lock_K550_R8BA024_GENERIC.vkp (1KB)

> 13. Wchodzimy do gier i odpalamy executor, telefon powinien "zasnąć". Próbujemy go włączyć, jeżeli się włączył odpalamy go znowu i tak do póki nie zaśnie.
> 14. Klikamy w Farze na "N"
> 15. Klikamy "just da flasher"
> 16. Tutaj proszę o uwagę!!! Ustawiamy wszystko tak jak na screenie!!!
> 17. W tym momencie podpinamy fona z wciśniętym c
> 18. Idziemy do bflash

Tu była największa jazda :D po odpaleniu executora w grach, telefon zdycha :D po odpaleniu ekran zrobił się biąły i zgasł. Próbowałem właczyć telefon power-on ale się nie włączał. Więc poszedłem dalej i w momencie wykonywania punktu 18 pojawił się błąd w FAR:

setdirectory(setdir(setmode(doscript(qhldr(send - tylko tyle mam z tego błędu, bo googlałem po początkowym kawałku :P

Rozwiązanie: po odpaleniu executora, należało wyjąć baterię (sugerowane 30sek), włożyć ją, i wtedy próbować uruchomić telefon. Po wyciągnięciu bateri, włożeniu jej i połączeniu się z telefonem przez FARa, mogłem już wejść do bflasha :)

> 18. Idziemy do bflash
> 19. Wgrywamy pliki:
> - Remove_SIM_lock_K800_R8BF003.vkp (to patch na sim-locka dla k800i, dodaję w załączniku)
> - Quick access patch (napisane na początku co to jest)
> - Rest (by ożywić fona)

po lewej pojawił się "folder" memory, jakkolwiek próba wejścia do niego skutkuje mega ostrzeżeniem czy komunikatem z opcjami wejścia, więc dałem cancel. Mając po lewej memory, a po prawej te 3 pliki, zaznaczyłem je (shift + strzałka) i dałem po prostu F5 - copy. FAR pokopiował, po lewej NIE było widać tych skopiowanych plików. Po zakończeniu połączenia przez FAR, telefon normalnie się urichomił, bez SIM locka :)
  • 1

#45 OFFLINE   fenri95

fenri95

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 9h 15m

Posted 03 September 2013 - 18:49

Witam dlaczego jak robie z tego poradnika klik

To mi wywala błąd "Putfiles<putfile<putfile_flash<flashhabe<header<send heder error 1B>>>"

not found: Witamy na forum. Post połączyłem z właściwym tematem.


  • 0

#46 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 03 September 2013 - 21:34

Napisz kiedy się to pojawia. Przy wgrywaniu FSa?
WALKMAN?

Posted Image


0 user(s) are reading this topic