Jump to content


Photo

W850 czy w880


  • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 22 October 2011 - 19:36

Witam. jako że mam zamiar kupić (a w zasadzie będę musiał kupić) drugi starter mam do was pytanie. Który z telefonów wyżej wymienionych byście wybrali. Cenowo są podobne (chodzi o modele używane) i oba reprezentują podobny poziom.

Od razu zaznaczam- nie obchodzą mnie inne telefony czy deus ex machiny. Telefon ma być w 99,9% do dzwonienia i okazyjnego słuchania muzyki.
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 October 2011 - 19:53

Niestety mylisz się, oba nie reprezentują podobnego poziomu :)

W850 Zalety:

- elegancki wygląd,
- wytrzymała obudowa,
- ekran 2" w rozdziałce 240x320
- karty msduo do 4gb,
- wygodne klawisze,
- rewelacyjny głośnik i walkman,
- radio z rds

W880:

- mini rozmiary,
- podatny na złamania,
- mały ekran 1,8" (co do rozdziałki nie jestem pewien),
- beznadziejny głośnik
- brak radia
- mało wygodne klawisze

Ja bym na Twoim miejscu wybrał W850 :) Albo W910 :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 22 October 2011 - 20:04

Wiesz do czego telefon ma służyć, parametry zbliżone, ale wybrałbym W850. Szczerze mówiąc to dla mnie się nie podoba, brzydki układ klawiszy górnych i za gruby, ale o gustach się nie dyskutuje. A skoro wybrałeś go do porównania to musi Ci się podobać. Do W580 mnie by przekonał minimalnie większy wyświetlacz (jednak 0.2" jest widoczne, np. na różnicy W715 i W995) i, wg internautów, dobra jakość odtwarzania muzyki. Sam miałem W880 i mi się MEGA podobał :)
Jednak w tym momencie wybrałbym W850. Mocny sprzęt i dobra muzyka. Chociaż mi się nie podoba to jako telefon "drugi" wziąłbym go :)

Edited by marmal215, 22 October 2011 - 20:06.

  • 0

DENON DJ


#4 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 22 October 2011 - 20:04

wygląd w850 jest mocno dyskusyjny, mi się średnio podoba. no i ms duo. Brak radia też przeboleję. choc w910 wygląda całkiem całkiem. na jakiej to jest platformie?
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 October 2011 - 20:06

W910? DB3150. Ale za to ma wyświetlacz 2.4", hsdpa i walkmana 3.0 :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 22 October 2011 - 20:12

Nie wiem jednak jakimi środkami dysponujesz i jak jest z możliwością ewentualnego pozyskania W995... o ile w ogóle Ci się ten model podoba.


Skoro decyduje się między takimi telefonami to i środki nie są ogromne ;)
Do W995 by musiał sporo dołożyć zapewne, ale jak nie to może W760? Pamiętam, że mi go forumowicze proponowali jako zastępczy telefon. Podobno dobra jakość muzyki, dość duży ekran, Mega Bass, Głośniki STEREO.
Wg mnie ciekawa propozycja :) Nie dużo musiałbyś dołożyć a byś miał fajny telefonik :)

Z tym, że W910 to jest bardzo nie-polecany model :) Przynajmniej tak mi się wydaje. Pamiętam, że jak rozważałem między nim a w595, to każdy, dosłownie każdy odradzał mi W910 a polecał W595. A co do ekranu to ma 0.2" mniejszy, ale Walkman też 3.0 i ta sama platforma :)
  • 0

DENON DJ


#7 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 22 October 2011 - 20:15

w zasadzie nie chcę wydawać więcej niż 100-120 złotych razem z kartą pamięci bo telefon i tak będzie na nie więcej niż pół roku-rok

z drugiej strony musiał bym dołożyć na zmianę certyfikatu na browna... nieco nie halo

Edited by Goomowiec, 22 October 2011 - 20:29.

  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 October 2011 - 20:37

Z tym, że W910 to jest bardzo nie-polecany model :) Przynajmniej tak mi się wydaje. Pamiętam, że jak rozważałem między nim a w595, to każdy, dosłownie każdy odradzał mi W910 a polecał W595. A co do ekranu to ma 0.2" mniejszy, ale Walkman też 3.0 i ta sama platforma :)


Hehe a mialeś w595? Dla mnie to dopiero jest nie w porządku, jak poprzez niedopracowany soft telefon gubi kontakty, resetuje się lub nie wyświetla informacji o nadchodzącym połączeniu :) Wiem, że wszyscy psioczą na tego W910, dlatego postanowiłem zdiagnozować sprawę osobiście - w przyszłym tygodniu zacznę go testować po swojemu :)

z drugiej strony musiał bym dołożyć na zmianę certyfikatu na browna... nieco nie halo


A bardziej halo jest płacić za zaniżanie cid? ;) Poza tym jak kupisz z simlockiem, to tak czy inaczej będziesz musiał odblokować telefon. Wczoraj bodajże poszedł całkiem ładny zablokowany W910 za 31 PLN także poluj... Od siebie mogę polecić jeszcze W660 - bardzo fajny batonik z netem 3G, rozdziałka co prawda słaba bo 176x220 ale ma radio, wygodną klawiaturę i bardzo mocny głośnik - idealny do tuningu.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 22 October 2011 - 20:59

z tym ze nie muszę zaniżać cidu żeby wgrywać patche etc :P db 2020 jest o wiele prostsza do tuningu pod tym względem
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#10 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 22 October 2011 - 21:05

Jurij, w595 miałem przez ~2 miesiące i nie mogłem narzekać. Żadnych problemów z nim nie miałem. A te problemy z softem o których mówisz może dotyczą jednego firmware? Bo osobiście miałem najstabilniejsze, na które jest najwięcej patchy (R3EF001) i żadnych problemów nie mam.
Na temat W910 przekazuję tylko to, co słyszałem od ludzi z forów. Nigdy go nie miałem nawet na godzinkę w posiadaniu więc wypowiedzieć się nie mogę.
  • 0

DENON DJ


#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 October 2011 - 21:12

z tym ze nie muszę zaniżać cidu żeby wgrywać patche etc :P db 2020 jest o wiele prostsza do tuningu pod tym względem


No nie zupełnie. Trafisz na cid 53 - musisz się męczyć z egzekutorem. Samo wgrywanie QA też nie należy do najprzyjemniejszych, dobrze że robi się to tylko raz. Poza tym trafisz na model ze zdjętym simlockiem za pomocą patcha - kolejny problem, bo szukaj tu karty o2 uk albo orange uk żeby zdjąć simlocka za pomocą patcha i egzekutora... No i łatwo uwalić gdfs. Poza tym dużo łatwiej się wgrywa patche na DB2010... wystarczy miec resta i nie trzeba cudować z QA. Na drugim miejscu właśnie postawiłbym A2, bo jak masz brown, odpalasz fara, wchodzisz do phone_app.cxc i wrzucasz patche jeden za drugim :) No ale to tylko moje skromne zdanie, wybierzesz to co Ci się najbardziej będzie podobać. Na pewno z W660 i W850 nie będziesz zawiedziony :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 22 October 2011 - 21:14

hmmm, a w890i? w zasadzie ma kiepski aparat ale wymagania spełnia w 100%. nie są za drogie a w razie co to mogę u ciebie zmienić cert :P

Edited by Goomowiec, 22 October 2011 - 21:15.

  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 October 2011 - 21:40

No W890 to następca W880 na db3150. Większa rozdziałka aparatu, większy ekran, wygodniejsze klawisze i dodali radio :) W760 to tez fajna opcja z db3150, posiada duzy ekran, gps, brak wideorozmow no i ludzie narzekali na fastport.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 23 October 2011 - 09:37

czyli chyba w890 :P w zasadzie patchowanie chyba odpadnie, widget suite dalej działa ^^,
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#15 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 23 October 2011 - 13:15

Sam mam W890i i powiem, że jako drugi telefon nadaje się idealnie ;) - mały, zgrabny - wszędzie się zmieści,
mój egzemplarz od nowości nie miał ani jednej awarii, więc też chyba nie ma na co narzekać,
a i muzyka trzyma bardzo dobry poziom - oczywiście na słuchawkach, bo na głośniku to dość słabo wypada
  • 0

WATERPROOF


#16 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 25 October 2011 - 05:50

ja poleciłbym w595. Bardzo fajny telefon z głośnikami stereo :) . Parametry też ma niezłe. A że dostałe go z brownem to fajnie było się nim pobawić :) Zawiódł mnie tylko raz jak zacząłem z nim wychodzić na mróz, a on się wyłączał i włączył dopiero w ciepłym :( I w tym momencie mój w595 zyskał czujnik temperatury otoczenia :D
  • 0
Posted Image

#17 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 17 January 2012 - 12:47

Z mojej strony polecam w850i. Jak dla mnie elegancki, czujesz ze go masz :P muzyke pieknie odtwarza. buzzerek jest jeden z najlepszych z se stosowany w m.in k510i/k310i/w200i jak masz wybierac miedzy w880 a w850 to wez grubaska :)

Jurij: Przed napisaniem posta proszę zwracać uwagę na datę poprzedniego :) Myślę, że autor zapewne dokonał wyboru przez ten okres ;) Zamykam.
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image


0 user(s) are reading this topic