Jump to content


Photo

Recenzja zestawu słuchawkowego HGE-100


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 23 September 2011 - 22:00

Znajdź cel podróży, analizuj szkolenie, słuchaj muzyki lub rozmawiaj. Nie potrzeba do tego telefonu z wbudowaną funkcją GPS, wystarczy podłączyć zestaw HGE-100. Przedstawię w krótkim teście to kultowe akcesorium do naszych telefoników :wub: Są to tak naprawdę zwykłe HPM-64 z pilotem, który to pilot posiada wbudowany moduł GPS :)

Dane produktu:

Producent: Sony Ericsson

Model: HPM-64
Przedział wiekowy: dla wszystkich
Cena: od 61zł do 199zł (nowe)
Zastosowanie: podróż, trening, wycieczki,
Typ złącza: Fast port, słuchawki jack 3,5mm



Pudełko do tego zestawu prezentuje się jak na obrazku poniżej, przód:
Posted Image

Tył:
Posted Image


Słuchawki są ładnie zapakowane, po otworzeniu (pudełko na rzep) ukazuje się nam pełen zestaw czyli pilocik i słuchawki:
Posted Image

Dołączony jest oczywiście zestaw dokładnych instrukcji w różnych językach (także po Polsku) oraz klips do przyklejenia na przykład na desce rozdzielczej samochodu:
Posted Image

Sam kabel z pilotem ma około 1 metra długości:
Posted Image

Słuchawki są krótkie, znamy je z innych zestawów oraz jako HPM-64:
Posted Image


Button odbierania połączeń znajduje się standardowo na końcówce do wpinania słuchawek:
Posted Image

Pilot tego zestawu spokojnie można nazwać "panelem sterowania". Z boku mamy suwak, ustawiamy nim trzy opcje: GPS, GPS/HF oraz HF, co daje możliwość pracy z samym modułem GPS, modułem GPS oraz słuchawkami na raz lub samymi słuchawkami. Nad suwakiem jest zielona dioda informująca o stanie pracy modułu. Sam pilot leży znakomicie w dłoni, nie wyślizguje się, jest wytrzymały. Posiada na dole klips, przydatna sprawa w podróży pieszej i rowerem ;) :
Posted Image


Z przodu natomiast znajdziemy przyciski do sterowania muzyką czyli podgłośnianie, ściszanie, przewijanie w przód i tył, przerzucanie piosenek w przód i tył, play/stop. Edit: po dłuższym okresie, kiedy ich używam mogę stwierdzić, że kabelek ten ma wadę znaną z zestawu HPM-85, mianowicie rozłącza się co parę minut przerywając słuchaną muzykę:
Posted Image

Parę słów o pracy modułu GPS: Przy pierwszym wpięciu zestawu mamy możliwość pobrania czterech aplikacji ze strony PlayNow: Tracker, GPS Location, Wayfinder Navigator 7 oraz Wayfinder Earth. Mi udało się pobrać te dwie pierwsze, linku do Wayfinder'a oraz Wayfinder Earth nie znalazłem..ale mniejsza o to ;) Po ściągnięciu aplikacji i ich instalacji zauważamy dopiero, że zielona dioda na pilocie miga. Oznacza to szukanie aktualnej pozycji. Nie trwa to długo, pierwszy raz "na sucho" szukało około 5 minut, następne razy po około 2-3 minuty. Musimy pamiętać o wyjściu pod "gołe niebo" inaczej moduł nic nam nie znajdzie. Kiedy znajdzie nas na "świecie" dioda przestaje migać. Możemy wtedy załączyć nasz program (możliwości programów dołączonych opisałem niżej). Ja testowałem zestawik na nawigacji offline We-Travel, Google Maps, Tracker oraz GPS Location. Nie rozpisując się więcej wypiszę najważniejsze informacje jakie zebrałem i moje spostrzeżenia:

1. GPS z We-Travel spisywał się dosyć dobrze, czasem sam "poruszał się" i rysowało niepotrzebne "kreski" na mapie no ale..to tylko nawigacja w telefonie pod Javę i do tego darmowa więc co tu wiele wymagać ;)

2.
GPS Location: Aplikacja szczególnie przydatna na rower, pokazuje aktualną prędkość, średnią prędkość, największą osiągniętą prędkość oraz wysokość na jakiej się znajdujemy. Daje możliwość sprawdzenia pozycji (podawana w danych geograficznych) oraz ilość satelitów z jakich korzystamy. U mnie korzystało z 11, 12 satelitów co jest dobrym wynikiem :)

3. Tracker: Ogólnie fajna aplikacja, pokazuje tempo, prędkość, ilość spalonych kalorii, wysokość n.p.m oraz dystans..na tą opcję liczyłem najmocniej jednak okazało się, że w czasie postoju również naliczało kolejne metry kiedy poruszyłem modułem :bigyellowgrin:

4. Google Maps najbardziej mnie zaskoczyło swoją dokładnością, miałem tę aplikację seryjnie w C901, pokazywało "z dokładnością do 4000m" czyli kosmos :bigyellowgrin: podpiąłem gps i na totalnej wsi lokalizowało mnie z dokładnością do 6, czasem nawet 2 metrów!! Jednak minus, trzeba płacić za transfer, no nie ma nic za darmo.

5. Co do czasu pracy: moduł korzysta z zasilania telefonu, bateria naładowana na 99%, korzystałem od 11 do 16 bez przerwy (odświeżanie pozycji co 2 sekundy w We-Travel), dwa sms-y, do tego dwie lub trzy rozmowy po około 2 minuty. (podaję dokładnie żeby można było oszacować możliwości) Stan baterii po przyjeździe wynosił 25%, więc nie jest jeszcze najgorzej ;)

6. Zestaw jest wytrzymały, upadł kilkakrotnie i nic się nawet nie porysowało. Klips jest wielce przydatny.
Posted Image

Wtyk Fast port różni się od innych zestawów, nie posiada "słuchaweczek" na złączu, podobnie jak w HPM-85:

Posted Image

Proszę o oceny i opinie :)

Jurij: Przykleiłem :)
  • 3

* Carmaster18 *



0 user(s) are reading this topic