Jump to content


Photo

Opera mini mod 4.21


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 22 September 2011 - 13:46

Najlepsza przeglądarka w jawie. Zrobiona na bazie wersji 4.21 dzięki czemu działa bardzo szybko nawet na starszych telefonach! Funkcjonalnie zawiera opcje obecne w wersji 5 i 6 (oprócz automatycznego wpisywania haseł) oraz dużo dużo więcej.

Najnowsza wersja opera-mini-4.21.14 z 23:47 13-12-2011
Zwierająca między innymi:
=>Menedżer pobierania:
Nowy menedżer pobierania z funkcjami pauza/stop. Brak limitu rozmiaru pobieranego pliku. Możesz pobierać naraz wiele plików.
=>Menedżer plików:
Możesz odtwarzać pliki muzyczne, zdjęcia i wideo, ukryte pliki i foldery.
=>Menedżer FTP:
Możesz wysyłać lub pobierać pliki z serwera FTP.
=>Kopiowanie i wklejanie:
Podobnie jak w Opera Mini Mod 3 możesz kopiować i wklejać tekst.
=>Przeglądanie:
Możesz przeglądać strony w kartach, jak w wersji 5
=>Skróty klawiszowe /ponad 70 funkcji można ustawić pod dowolny klawisz lub kombinacje kl./
=>ulubione
=>Kopiowanie i wklejanie wielu tekstów
=>Import/Export zakładek, wyszukiwarek, oraz stron szybkiego dostępu
=>Kontrola podświetlenia
=>Tryb nocny
=>Auto dokańczanie wpisywanego adresu, Speed Dial, Synchronizacja, Zapis całych stron, Skórki.
=>Skórki wybieramy w ChangeSkin. /dodałem paczkę skinów/
=>Wiele opcji w Special Setting Function.
=>Kopiowanie całych okienek do schowka
=>Możliwość robienia Screenshootów
=>Opcja wysyłania SMS
=>Minimalizacja przeglądarki
=>View url info Najedź na, np obrazek i zobacz link do niego
=>Możesz wpisywać do okienka tak długi tekst jaki tylko chcesz.
=> i wiele innych

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Dołączyłem zestaw skórek dla tych którzy chcieli by zmienić wygląd (OMthemes.zip)

Uprzedzę jeszcze ew. pytania co zrobić, żeby co chwile, nie zrywało połączenia gpsr.

Trzeba wejść w opcje ( skrót #, 8 ) network i jako serwer wybrać z listy dowolny z wpisem socket://...

Posted Image

'Reset serwer at an Error' najlepiej wyłączyć albo dać 'only one type' żeby przypadkiem znowu nie przełączyło na http:...

Posted Image

Attached Files


Edited by zylka, 15 December 2011 - 20:22.

  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#2 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 22 September 2011 - 15:43

szkoda że nie po Polsku :mellow:
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 05 October 2011 - 17:22

Jak zmienić skórę?
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 05 October 2011 - 17:56

Opcje -> general Change Skin... menu->import i wskazujesz wybrany plik
  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#5 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 06 October 2011 - 05:45

ok, thx stokrotnie. Może spróbuję przetłumaczyć? To jeszcze tylko plany.
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 19 October 2011 - 19:00

Najnowsza wersja w pierwszym poście
Opera 421 beta11
4.21b11 (19948) 01/10/2011
List of Changes
[Added]
=> Move the stylus element in the Express-panel and FTP-accounts.
=> Kinetic scrolling pages.
=> Virtual keyboard animation
=> Custom layout for virtual keyboard in "k" file

[Changed]
=> Field enter the address in the
downloader, address info page, and
address to edit bookmarks, displayed in a multiline format.

[Corrected]
=> Optimized for Blackberry.
=> When you past the menu on the page when turned on the keyboard, the keyboard and menu remain on the screen, closing the page.
=> When you enter random data during the installation, movement, the stylus is not processed.
  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#7 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 02 November 2011 - 18:46

Dodałem najnowszą wersję om 4.21.12

Change Log for Opera Mini Mod 4.21.20262 Beta 12 (31-Oct-2011): List of Changes in this build:
Added:
~select external graphics file "f.png" cards and "g" position of icons.

Opera Mini Mod 4.21 Eng


~In the "General Settings" you can select the size dependence of the interface. The graphics are now used to specify the position and size. The archive file is a "g". Comments - the entire line after "#" character can be deleted. In the test versions so far are for the convenience of creating new graphic. Tip: when you resize the icons keep original aspect ratio. Mode depending on the icons on the size of the logo will depend on the size of the top panel, from hot tips - the lower of the page icon - other.
~dividers between the links on the home, in history, bookmarks, a file manager.
~In the setup screen orientation using the accelerometer is added (not tested).
~In the General Settings" radio button to show the cursor on all pages (except system).

Changed:
~Triple sizes animation open the context menu.
~The numbering in the list of tabs.
~In a multiline text box cursor on the cyclical passage of text while moving up and down.
~In FM, FTP, bookmarks, history, lists ... Pressing left and right without shift screen moves the cursor to the first-last link.
~Change move around the page, clicking the stylus on the scroll bar by the thumb.
~Added support for fonts with more than 255 characters. To do this, map font characters can be encoded in two bytes. If the first byte in the card less than or equal 127 (0x7f), then such a map is defined as a two-byte, if more, as single-byte. The remaining data in the chart do not change.
~Images navigation arrows (bottom edge) have been added to the total graphic pack.
~Picture screen savers (splash) is given in a separate file s.png. Opera Mini Mod 4.21 Eng
~Changed format name and version of the program on opera-mini- . [. ]. All test versions will be equal to the number micro test. minor after the last test unit. Thus, the current version opera421b11 change the design as opera-mini-4.21.11 and after the test version will look like opera-mini-4.22
Corrected:
~Edit the location of the menu items if checkbox.
~Edit tab when closing the open templates.
~When you open the context menu in the input field is ignored by pressing the sofkey menu.
~Optimize the input fields with buttons (select a folder, file, time).
~Edit release in the history of the full name.
~In the open field could direct input icon shows the "Next".
~Edit Stop drawing in your status window loads.
~In the list of search queries was not scrolling for the slider.
~In the direct input field is not edited by the last entry.
~Edit display size of the page is loaded and unloaded file.
~Change of closing tabs list.
~When you exit the filemanager (FM) on the "Back" button (if the "Back" moves into folders) after extracting the files with the following entry in the FM was impossible to navigate through the folders - there was a further selection of files.
~Edit highlight items of choice.
~Change of rendering animation pressing.
~Exception rendering the animation by clicking on the scroll bar.
~Edit rendering animation Setup coordinates the context menu.
~In the setting of the text daw on templates do not display as a reference.
~Edit centering buttons virt. keyboard

Edited by zylka, 02 November 2011 - 18:47.

  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#8 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 02 November 2011 - 18:58

nareszcie trochę nowości :D
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 30 November 2011 - 18:07

Najnowsza wersja 4.21.13 w pierwszym poście:


Change log of Opera Mini Mod v.4.21.13 (20520) english

[Added]
If you disable full screen mode and duplicate softkey is not enabled in the settings form includes duplicate buttons Save and Cancel.
Added two servers. In the network settings you can change the server code. IMPORTANT! Do not change unless you know what it is. If the code is changed to an invalid and halted access to the server, delete the code and click "Save."



[Changed]
jackdaw configured to show the curb "edge."
Sliders curbs hidden under an open direct input.
Change the curb sliders.
Change separator in rendering overlays.
According to Save, stored position on the configuration pages.
The icon number of tabs open the current tab is drawn from grafpaka (added numbers and increased the size of an icon).
Change of rendering an icon to create a new tab to the tab bar.
When you open the list of tabs, the cursor is positioned on the current tab.



[Corrected]
Edit drawing lists for direct input field.
Edit to enable / disable the user mode to the shortcut and deselect the text on the page.
Edit the opening of the field of direct entry (it was placing the text in one column).
Edit selection in overlays.
If a menu item was superimposed on the slider to show / hide the border, then clicking on the item being processed as clicking on the slider.
Edit drawing delimiter.
Edit display selected items in the full-line selection.
Edit show / hide borders.
Edit animated hide the upper bar. Change in determining the presence of hidden commands of the lower bar.
  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#10 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 30 November 2011 - 22:52

ta w odróżnieniu od poprzednich wersji działa :D
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#11 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 01 December 2011 - 15:15

eh... wczoraj zapomiałem z kompa wysłać najnowszej wersji na telefon. Dziś chce sobie zaktualizować i niestety w dalszym ciągu nie da się pobierać plików .jar przez mini operę. Trochę to dziwne bo nawet na cse to działało a tu jakiś problem. No cóż od teraz będę wrzucal w dwu wersjach w .zip i .jar

Mikołaj: To niestety problem związany z konfiguracją serwera - mamy jednak nadzieje, że kiedyś uda się tą sprawę załatwić.

edit: przepraszam, pomyliłem z słynnymi elfami ;) Wszystkie inne rozszerzenia powinny chodzić bez problemu :)
  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 December 2011 - 02:16

Nie ma żadnego problemu z serwerem w tej kwestii. Bez problemu pobrałem tę operę poprzez operę mini zainstalowaną na Z770 korzystającej z zasięgu EDGE, zainstalowałem i uruchomiłem :) Widocznie masz jakiś problem z telefonem / internetem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 02 December 2011 - 15:10

Niby jaki mógłby to być problem z internetem/telefonem jak wszystkie pliki pobiera elegancko oprócz tych z rozszerzeniem .jar ?

Zeby wykluczyć ze ruscy cos namieszali w modzie dokonałem próby z ze standardowa najnowsza wersja op mini 4.5 i tez nie idzie.





Zrobiłem parę screenów by pokazać jak to wygląda.

Jak pobieram plik zip to są dwie akcje otwórz i zapisz:Attached File  scr12-58-39.png   3.89K   1 downloads przy pliku jar już tylko jedna:Attached File  scr12-57-24.png   3.6K   1 downloads



Pobieranie pliku zip odbywa sie normalnie:Attached File  scr12-59-23.png   3.8K   2 downloads a pliku jar kończy sie błędem:Attached File  scr12-57-06.png   3.78K   1 downloads



Zauważyłem ze link do pliku zip budowany jest prawidłowo:Attached File  scr13-00-01.png   4.53K   1 downloads a jar juz nie jest prawidłowy co się z tym wiąże pobieranie nie możne sie powieść: Attached File  scr12-58-00.png   3.6K   2 downloads



Na kompie pod emulatorem Javy to samo.


=============================

edit: plików elf dalej nie można załączać:
Attached File  error.png   31.71K   3 downloads

Edited by zylka, 02 December 2011 - 15:30.

  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#14 OFFLINE   felita

felita

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 23 posts
    • Time Online: 8h 1m

Posted 12 December 2011 - 21:16

Mam pytanie czy ta wersja opery mini bardzo różni się od wersji 4.4?Bo do tej pory używałam wersję 4,2 i z ciekawości zainstalowałam 4,4 i tylko skórka jest inna cała reszta funkcji jest mniej więcej taka sama jak w 4,2 no i przestał mi się pojawiać denerwujący komunikat "jest dostępna nowa wersja",aha i jest dostępna też z polską wersja językową.Jakieś porównanie?

edit.Ok.jest szybka ale jakaś dziwna w porównaniu z wersją 4,2 no i tylko po angielsku i rosyjsku...

Edited by felita, 12 December 2011 - 21:28.

  • 0

#15 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 13 December 2011 - 16:08

No niestety nie ma polskiej wersji językowej. Brak spolszczenia i ogrom zmian i nowych funkcji sprawia że jest ona przeznaczona bardziej dla zaawansowanych użytkownik?w.
A propo komunikatu o aktualizacji to powinna być przy nim opcja nie przypominaj więcej.
  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#16 OFFLINE   felita

felita

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 23 posts
    • Time Online: 8h 1m

Posted 13 December 2011 - 19:29

Wiem że można to nacisnąć tylko,że każdorazowe uruchomienie tej wersji po wybraniu strony zaczynało się tym samym komunikatem można go wyłączać do tylko następnego użycia...
A wracając do tej wersji 4,21 jest nie tylko bardzo szybka ale i lżejsza niż wersja 4,4 na stronę o o.7-8kb tylko że faktycznie dość"trudna" w użyciu bo trzeba się nią dobrze "pobawić" by się połapać gdzie co właściwe jest...
  • 0

#17 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 13 December 2011 - 21:29

i w wersji mod 4.21.13 też masz komunikat o aktualizacji po każdym uruchomieniu aplikacji?

  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#18 OFFLINE   felita

felita

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 23 posts
    • Time Online: 8h 1m

Posted 13 December 2011 - 22:11

Nie,w wersji 4,4 też nie tak dla ścisłości,ale za to lekki ból głowy gdzie co jest.Wyszukiwarka jakaś inna i napis google pojawia się później,i zatwierdzam innym klawiszem,muszę się przyzwyczaić,choć jeżeli chodzi o sprawność działania jest naprawdę szybka tylko strasznie ciężka ponad 1mb miejsca mi zajmuje,ma aż tyle dodatków?
  • 0

#19 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 14 December 2011 - 02:24

No fakt z jakiegoś powodu ze 3 wersje temu zamienili kolejność, najpierw wpisuje się co się szuka a później wybiera się wyszukiwarkę. Nie wiem czy w opcjach da się to zmienić, ja się już przyzwyczaiłem.
Czy z zatwierdzaniem chodzi ci o funkcję "OK" której niema domyślnie pod klawiszem softu? Jak tak to trzeba wejść w ustawienia (czyli na skróty # 8), wybrać opcję Text i tam pod koniec zaznaczyć "Display "OK" on the Screen" i zrestartować przeglądarkę.
Posted Image

Jeśli chodzi o rozmiar to tobie pokazuje ponad jeden mega gdy wejdziesz opcję telefonu "Informacje o aplikacji"?
Mi też pokazuje że ma więcej niż w rzeczywistości. Aplikacja ma: opera-mini-4.21.13v20520en.jar 417,16 KB a mi pokazuje 529KB. Być może zlicza wielkość aplikacji + pliki "sejwów" w których są zapisane ustawienia i cache. Ja mam cache przeniesione na kartę pamięci i może dlatego pokazuje mi mniej.

Edited by zylka, 14 December 2011 - 02:26.

  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#20 OFFLINE   felita

felita

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 23 posts
    • Time Online: 8h 1m

Posted 14 December 2011 - 18:28

Te 417 KB to miała przy ściąganiu po zainstalowaniu ma 1373KB,i mam ją zainstalowaną na karcie pamięci co do cache nie przenosiłam nic wiec są razem z przeglądarką i faktycznie u mnie na telefonie tyle waży.
Co do klawisza ok zgadza się kiedyś był domyślnie teraz naciskam opcję i ok domyślnym,potem pojawia się google i znów domyślnym.Ten restart klawisza display ok pomógł teraz tylko: przeglądarka wpisuję co szukam ok domyślnym i google i jest,zawsze jakieś uproszczenie.
Nie mogę za to znaleźć w ustawieniach text ani generalic opcji ustawienia wyboru http/sockets albo źle szukam.Chyba że jest to fabrycznie ustawione?albo jakoś inaczej opisane?
Za to załapałam jak zapisać zakładki.I otworzyć nowe okno jednocześnie nie zamykając starego no i zamknąć.
Są też opcje ściągania plików przez operę ale tego raczej nie będę używać do gier java i innych plików używam głównie bt.

Edited by felita, 14 December 2011 - 18:31.

  • 0


0 user(s) are reading this topic