Jump to content


Photo

Prezentacja Sony Ericssona T62u


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 August 2011 - 01:57

Witajcie :)


Jeszcze do niedawna, jak zapewne wielu z Was, żyłem w przekonaniu że znam wszystkie modele Sony Ericssona, a za pierwszy model tej firmy uważałem Sony Ericssona T68i. Byłoby tak zapewne do dzisiaj, gdyby nie przypadek. Otóż pewnego pięknego dnia, przeglądając znany dobrze wszystkim popularny serwis aukcyjny, natrafiłem na zdjęcie grupowe kilkunastu telefonów. Mój wzrok przykuł pewien wyróżniający się kształtem model, na którym widniał napis Sony Ericsson. Ale jaki to był za model? Nie byłem w stanie powiedzieć. Jednego byłem pewien - muszę go mieć. Po dwóch tygodniach burzliwych negocjacji udało mi się nabyć ten niespotykany, unikalny egzemplarz. Z przyjemnością mogę Wam przedstawić Sony Ericssona T62u:

1.JPG

Jest to prawdopodobnie pierwszy telefon, jaki został wypuszczony do sprzedaży przez powstałą pod koniec 2001 roku spółkę joint venture Sony Ericsson Mobile Communications. Na temat tego modelu wiadomo niewiele, jednak wszystko co udało mi się zebrać na jego temat, postaram się Wam przedstawić. Sony Ericsson T62u został zaprezentowany światu w pierwszej połowie 2002 roku. Jest to telefon zbudowany na bazie Ericssona T60:

ericssont60.jpg

O Sony Ericssonie T62u wiadomo niewiele, gdyż nie był przeznaczony na rynek europejski, a na amerykański. W Europie pierwszym sprzedawanym Sony Ericssonem był faktycznie T68i (następca Ericssona T68m), zaprezentowany również w 2002 roku. Niestety trudno powiedzieć który z nich był pierwszy, gdyż były przeznaczone na różne rynki. Jedno jest pewne, T62u jest znacznie rzadziej spotykanym modelem. Zatem przyjrzyjmy się mu bliżej.

2.JPG

Sony Ericsson T62u jest telefonem typu "batonik" (z ang. candybar). Jego wymiary to: 121x54x23.1 mm, a waży 127 gram. Na tamte czasy były to stosunkowo niewielkie wymiary. Jak już wspomniałem, jest to model przeznaczony na rynek amerykański, dlatego ten telefon pracuje w dwóch rodzajach sieci: GSM na częstotliwościach 850/1900 MHz oraz

Please Login or Register to see this Hidden Content

800/1900:

3.JPG

Obowiązujące w Europie standardy GSM 900/1800 MHz wykluczają niestety Sony Ericssona T62u z grona telefonów użytkowych, dlatego ten model w Europie można traktować jedynie jako okaz kolekcjonerski. SE T62u cechuje czytelny, monochromatyczny wyświetlacz z przyjemnym i doskonale znanym nam z Ericssonów zielonym podświetleniem.

4.JPG

Jest oparty na platformie DB1000 Martha, na której z resztą powstawały pierwsze znane nam doskonale modele tego producenta takie jak T68i, T300 czy P800.

5.JPG

Posiada klasyczne przejrzyste, zakładkowe menu Ericssona:

6.JPG

Telefon jest wyposażony w książkę telefoniczną o pojemności 500 kontaktów. Posiada czytelny edytor wiadomości SMS z funkcją słownika T9, możliwością wysyłania monochromatycznych obrazków i animacji. Od samego początku Sony Ericsson przyzwyczajał swoich klientów do bogatego wyposażenia swoich modeli. Na tamte czasy atutami były takie funkcje jak: zegarek, budzik, kalendarz z możliwością dodawania notatek, dyktafon (do 3 minut), stoper, kalkulator, timer, usługa synchronizacji, edytor obrazków oraz kompozytor dzwonków. Dzięki wbudowanej w telefon przeglądarce WAP i technologii GPRS użytkownicy mogli na bieżąco sprawdzać pocztę i przeglądać internet. Telefon jest wyposażony w data port i można do niego podłączyć akcesoria Ericssona takie jak zestaw słuchawkowy, radio fm, odtwarzacz mp3 czy też użyteczną klawiaturkę qwerty do łatwiejszego pisania smsów. Sony Ericsson od samego początku dbał, by klienci nigdy nie popadali w nudę, dlatego w T62u możemy znaleźć aż 6 gier, w tym słynnego Erixa:

7.JPG

Ciekawostką jest zamontowanie w tym modelu gniazda jack 2.5mm do podłączania zestawu słuchawkowego. Jeszcze większym zaskoczeniem było dla mnie to, co zobaczyłem po otworzeniu pokrywy baterii:

15.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

Bateria podłączana za pomocą kabelka! Przyznam, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem :) Jest to bateria typu BST-17 zaprojektowana w Japonii, o pojemności 800mAh:

11.JPG

12.JPG

Niestety trudno mi ocenić jej efektywność po latach, ponieważ w Europie telefon nie łapie zasięgu a zatem czas jego czuwania jest znacznie krótszy. Z powodzeniem jednak można używać go jako zegarek, budzik, do gier czy tworzenia obrazków lub dzwonków. Aby w pełni wykorzystać jego możliwości, trzeba byłoby udać się na wyprawę do Stanów Zjednoczonych lub Kanady :)

Poniżej zamieszczam zdjęcia poglądowe T62u wraz z innymi modelami firmy Sony Ericsson:

T62u w towarzystwie Miry (T300) i Linnei (P800) - pierwszych Sony Ericssonów:

13.JPG

T62u w towarzystwie Mirai (K600):

14.JPG


Wszystkie zdjęcia (za wyjątkiem Ericssona T60) użyte w tym artykule są mojego autorstwa, zrobione za pomocą Sony Ericssona W900i. Jest to artykuł stworzony dla forum sonyericsson-service.com i zabrania się jego rozpowszechniania na innych serwisach poświęconych tematyce GSM.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 04 December 2011 - 20:46

Ciekawy design :) Mnie również zaskoczyła ta bateria na kabelku xD
Przyznaj, ile masz Sony Ericssonów w domu i jakie to modele? Wszystkie! :P
PS. Ten P800 to niezły dżentelmen :)
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic