Jump to content


Photo

Kupno telefonu z QWERTY


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 03 September 2011 - 13:40

Przymierzam się do kupna telefonu. Zakupu dokonam najprawdopodobniej na przełomie grudnia-stycznia. Wiem, że ceny znacznie się obniżą, ale też wiem, że na Xperię mini pro, neo czy arc i tak mnie nie będzie stać. Nie stanieją aż tak bardzo.
Telefon musi posiadać:
-System, najprawdopodobniej będzie to android
-Klawiaturę QWERTY (obowiązkowo)
-podatność na modyfikacje (Nie mam tu na myśli android marketu :D )
-I najważniejsze, czyli kwota do 400-450zł
Oczywiście tyle ma kosztować w momencie kupna. Nie mam pojęcia w jakim tempie smartfony schodzą z ceny.
Z góry dzięki za pomoc.
  • 0

DENON DJ


#2 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 03 September 2011 - 14:14

no to X10 mini pro.
  • 0

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 03 September 2011 - 14:16

Wszystkie te wymagania spełnia już na dzień dzisiejszy Xperia X10 mini pro :) Jedyny minus to wyświetlacz 2,55" , no ale nazwa mini zobowiązuje. Możesz też rozejrzeć się za Xperią X1 z Windows Mobile ( a właściwie HTC Kovsky) . Wielu ludzi ją sobie chwali pomimo windowsa i pękającej obudowy. Nad Vivazem Pro raczej się nie zastanawiaj - Symbian, trudności z jego złamaniem itd. No chyba że bardzo Ci się będzie podobał to ostatecznie. No ale trzy miesiące to bardzo długo jak na rynek mobilnych urządzeń. Sporo się może pozmieniać, zwłaszcza że wejdzie dużo nowych produktów, a ceny starych będą spadać :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 03 September 2011 - 20:31

X10 MP to właśnie dobra propozycja. Tylko ten wyświetlacz. Nie wiem czy nie będzie za mały. X1 odpada raczej, nie chcę WM. Na vivaza patrzyłem, design ładny ale symbiana też nie chcę. Raczej tylko android.
Wiem, że się może pozmieniać, ale tak jak pisałem, na Xperię Mini Pro i tak mnie nie będzie stać. Tyle że ze stajni SE nie widzę nic innego poza X10MP. Może jakieś samsungi?

Edit: Hmm, czytałem, że X10MP nie ma MultiTouch'a. Czy to przeszkadza w użytkowaniu? Czy jest nie odczuwalne?
  • 0

DENON DJ


#5 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 04 September 2011 - 08:31

Jeśli wolisz samsunga to galaxy 551 powinien ci odpowiadać,
co prawda nowe egzemplarze kosztują od ~ 510 zł, ale przez ten czas może trochę spaść i zmieścić się w przedziale cenowym podanym przez ciebie.
  • 0

WATERPROOF


#6 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 04 September 2011 - 09:20

Samsung Galaxy to bardzo ciekawa propozycja. Mogę nawet powiedzieć, że bardzo kusząca ;)
Tylko jak tutaj z prędkością telefonu, czy się nie zawiesza i jak z Androidem i ROMami? Można go jakoś po swojemu dowolnie tuningować?
  • 0

DENON DJ


#7 OFFLINE   NightRider

NightRider

    Master Of Darkness

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 11d 12h 22m

Posted 04 September 2011 - 16:47

Sam posiadam Galaxy 3 czyli to samo tylko bez fizycznej klawiatury i jak na pierwszy telefon z androidem będziesz zadowolony, na androidzie 2.2 wszystko chodzi płynnie, nie zawiesza się itp. Modyfikowanych romów kilka znajdziesz ale możesz też zrobić roota i sam dowolnie modyfikować system.
  • 0

Posted Image


#8 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 04 September 2011 - 18:03

Wlasnie o to chodzi, ze jak dla mnie musi mieć fizyczna pełną klawiaturę. Nie wiem jak sie pisze na swype ale podobno bardzo wygodnie. Dobrze by bylo gdyby byl tez multitouch...
  • 0

DENON DJ


#9 OFFLINE   NightRider

NightRider

    Master Of Darkness

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 11d 12h 22m

Posted 04 September 2011 - 21:57

Tak wiem, piszę tu jak jest względem specyfikacji i działania systemu bo to praktycznie bliźniacze modele. A polecam Ci oczywiście galaxy 551 ze względu na fizyczne qwerty i dość dobrą cenę :) Co do multitoucha to go posiada.
  • 0

Posted Image


#10 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 05 September 2011 - 13:01

A może jeszcze jakieś inne propozycje? Nie chciałbym się zamykać tylko w dwóch modelach.

Czy to prawda że na Galaxy 551 jest tak zrobiona rozdzielczość ekranu, że można "zobaczyć piksele"? Wiele takich opinii przeczytałem...
  • 0

DENON DJ


#11 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 06 September 2011 - 18:59

Dzieki, rozwiałes moje wątpliwości. Jeszcze jakies propozycje? A moze porównanie: galaxy czy x10?
  • 0

DENON DJ



0 user(s) are reading this topic