Jump to content


Photo

Przejęcie Motoroli przez Google staje się faktem


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 15 February 2012 - 14:38

Komisja Europejska ogłosiła, że wyraża zgodę na przejęcie firmy Motorola Mobility przez Google. Aprobata ze strony KE była ostatnim krokiem koniecznym do finalizacji wartej 12,5 miliarda dolarów transakcji.

Przypomnijmy, w połowie lipca 2011 roku Google, że za gigantyczną sumę 12,5 miliarda dolarów kupił Motorola Mobility, dział Motoroli zajmujący się głównie produkowaniem urządzeń mobilnych. Od tego momentu rozpoczął się żmudny okres finalizowania transakcji, co wiązało się z koniecznością uzyskania szeregu pozwoleń oraz aprobaty ze strony inwestorów. Najwięksi akcjonariusze Motoroli już pod koniec roku wyrazili formalną zgodę na przejęcie. Kilka dni temu transakcja została zaaprobowana przez amerykańskiego regulatora rynku, więc do jej finalizacji brakowało już tylko zgody Unii Europejskiej. Google by nieco zmiękczyć urzędników w Brukseli zapewnił, że będzie kontynuował prowadzoną przez Motorolę przejrzystą politykę patentową.

Komisja Europejska miała przedstawić swoją decyzję wczoraj, 13 lutego. Unijny regulator często odwleka wydanie ostatecznej decyzji, zasłaniając się koniecznością dokładnego zbadania sprawy. Tak było między innymi przy okazji głośnego przejęcia Sun Microsystems przez Oracle. Na szczęście tym razem obyło się bez opóźnień i KE oficjalnie zatwierdziłaprzejęcie Motorola Mobility przez Google. Komisja stwierdziła, że transakcja nie narusza unijnego prawa antymonopolowego i nie zaburzy konkurencji w krajach UE. Dzięki formalnej akceptacji KE firma Google stała się prawowitym właścicielem Motorola Mobility.
Otwartym pozostaje pytanie, jak Google planuje wykorzystać potencjał Motoroli. Ostatnie informacje sugerują, że internetowy gigant może uruchomić produkcję własnych urządzeń, co pozwoli mu na nawiązanie bezpośredniej rywalizacji z Apple'em.

żródło:

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 3
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 February 2012 - 15:10

Jakoś ta wiadomość mnie nie wzrusza, pewnie dlatego że nie darzę tej marki żadnym sentymentem. Dawno dawno temu, gdy mój T300 był w serwisie w sprawie wymiany oprogramowania na T310 :P , dostałem jako zastępczy telefon Motorolę Timesport T2288. Nie mogę powiedzieć, żebym miło wspominał tamten okres, aczkolwiek było to ciekawe doświadczenie. Jeszcze bardziej ciekawym był fakt, że niektórzy ludzie kupowali te telefony i używali ich na co dzień z własnej nieprzymuszonej woli :) Do dziś nie wiem co skłaniało do zakupu motoroli V2288 - bo chyba nie kształt podpaski. Może wbudowane radio? W każdym razie Motoroli na pewno należą się duże brawa za model V3 - naprawdę stylowy i elegancki telefon, który podbił serca wielu ludzi. Niestety firmware motoroli i funkcjonalność na krytycznie niskim poziomie nigdy nie skłoniły mnie do zakupu tego urządzenia. Wygląd to nie wszystko :) Nie wiem czy to przejęcie wyjdzie Motoroli na dobre, bo pewnie będą się starać użyć ją do konkurowania z Apple. Mam nadzieję, że to przejęcie sprawi osłabienie pozycji Samsunga i Google skoncentruje się na promowaniu Androida głównie w swoich smartphone'ach :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 15 February 2012 - 18:41

nie wmówisz mi Jurij że morotola aura ci się nie podoba :P to naprawdę seksowny telefon.

Przejęcie motoroli przez gógla będzie mieć ciekawe konsekwencje, w końcu google będzie mieć "swoje" telefony i to na nich prawdopodobnie będzie najlepiej czuł się android. kto wie, może dożyjemy czasów gdy pozbędziemy się telefonów Sony (przypuszczalne przejście na system z ps vita mocno mnie irytuje, po co zmieniać coś co jest dobre?) na rzecz motoroli?
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?


0 user(s) are reading this topic