Jump to content


Photo

[Rozwiązany] X10 czy coś podobnego z Androidem?


  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#1 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 12 February 2012 - 03:05

Witam, rozglądam sie na allegro za Xperią X10, ale zastanawia mnie czy w podobnej cenie znajdę coś lepszego niż ona?
Proszę o uzasadnienie propozycji, pozdro ;)
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 February 2012 - 03:29

Musiałbyś uzasadnić, co rozumiesz poprzez słowo "lepszego" i czego oczekujesz od telefonu. Jeśli Ci chodzi o telefon Sony Ericsson z większym ekranem i szybszym procesorem od Xperii X10 w podobnej cenie (okolice 600 PLN) - to odpowiedź brzmi nie. Zależy też jaki masz limit finansowy. ~150 zł więcej i możesz się rozglądać za Xperią neo V lub jakimiś używanymi mini pro z 1GHz na pokładzie, ekranem 3", aparatem 5mpx i qwerty, której brakuje w X10 :) Xperia neo V byłaby lepsza pod 4 względami: poręczniejsza, nowsza, posiada kamerkę do rozmów wideo i dostanie aktualizację do ICS :) W przypadku mini pro dochodzi jeszcze plus klawiatury qwerty. Ale dopóki się nie określisz czego potrzebujesz i do jakiej kwoty - można gdybać do woli ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 12 February 2012 - 03:41

Tych 600 złotych absolutnie nie chcę przekroczyć, co więcej mam cichą nadzieję wygrać jakąś licytację nie przekraczając 500 złotych za jakąś "używkę" ;)
Neo V cyka i kręci bardzo przeciętnie z tego co się dowiedziałem, nie wiem jednak jak to się odnosi do jakości zdjęć i filmów X10. No i podobno obudowa jest kiepskiej jakości.
Mini pro byłaby fajną opcją gdyby miała większy wyświetlacz, a ten jest taki sam jak X8, którą się trochę miałem okazję pobawić i powiem szczerze, że jest troszkę za mały.
Co do aktualizacji do ICS, to sam bym wgrał ową wersję do X10, widziałem filmik gdzie wersja alpha tego systemu sprawowała się conajmniej dobrze.

A czego potrzebuję? Dobrej jakości zdjęć i filmów, dużego ekranu, dobrych parametrów (żeby w przyszłości poszedł bez problemów ICS) i... no powiedzmy, że w miarę wytrzymałej obudowy, że już będę taki wymagający ;)

Edited by .RadziU., 12 February 2012 - 03:42.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 February 2012 - 04:12

Czyli neo V i mini pro odpadają - za te pieniądze ich nie kupisz.

A czego potrzebuję? Dobrej jakości zdjęć i filmów, dużego ekranu, dobrych parametrów (żeby w przyszłości poszedł bez problemów ICS) i... no powiedzmy, że w miarę wytrzymałej obudowy, że już będę taki wymagający ;)


Jeśli potrzebujesz dobrej jakości zdjęć i filmów, to z pewnością X10 nie jest dobrym wyborem. Fotki z X10 są przeciętne, żeby nie powiedzieć kiepskie. Dużo lepszym wyborem do 600 zł byłby Satio. Pod względem zdjęć i filmów - nie ma sobie równych. Do tego masz ekran 3,5" , procesor 600 MHz i Symbian S60 V edycji no i solidną budowę telefonu. Teraz musisz się zastanowić co jest dla Ciebie wazniejsze - duży ekran i android czy filmy, zdjęcia i solidna budowa :) Jeśli to pierwsze - bierz X10. Jeśli to drugie - Satio ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 10:13

Obudowa się jedynie rysuje w Neo V, ale jest wytrzymała. Co do obudowy to jeszcze trzeszczy delikatnie, ale mi pomogły 3 karteczki na baterii. Na forum android też o tym piszą, że to pomaga :)
Wcześniej miałem W995 i w porównaniu do niego to Neo V robi o wiele lepsze zdjęcia. Filmy w HD to masakra :) Automatyczne łapanie ostrości itp. W prawdzie nie ma Exmor R, ale spokojnie daje radę w ciemnościach.
Skoro ja kupiłem nową Neo V za 785zł bez simlocka, z odblokowanym BL, z gratisami, a user ZduneX25 ( pewnie nie znacie :P ) nową Neo V za 700zł, to używaną kupisz spokojnie :)
Z wydajnością jest ok. Szczerze to radzi sobie troche lepiej niż SGS ( :o ), ale tak to idą na równi co do wydajności, więc nie masz się czego obawiać. A musisz mieć akurat SE? Polecam HTC Wildfire S. Ekran co prawda 3,3", ale wygodny bardzo i wart tej ceny :)
Pozdro
Jak masz jakieś pytania co do Neo V to chętnie odpowiem, ale jak nie znajdziesz do 600zł to najlepszym wyborem będzie X10. Bdb telefon :)
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 12 February 2012 - 11:37

Jurij napisałem, że dobre parametry, żeby pociągnął ICS, czyli Android musi być :P Ale powiedzcie co cyka/kręci lepiej? Neo V czy X10?
Absolutnie nie muszę mieć SE :P ale ten HTC ma za mały ekran :< 3,2" poza tym procek i rozdziałka ekranu też nie najlepsza. Ale rozumiem, że musi być poręczny ;)
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 February 2012 - 11:47

To zależy jakiej aplikacji użyjesz, ale generalnie neo V. Próbuj jakąś wylicytować, w granicach 600-650 zł może się uda :) A nie, to X10 jako główny telefon + k800 jako aparat i wyjdziesz na tym lepiej niż samo neo V :P
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 12 February 2012 - 11:50

Ale czy X10 robi przynajmniej lepsze zdjęcia niż W995? Czy też nie? xD
Neo V jest do kupienia od ręki a 649 na allegro prawie nowa, jednak taka kasa to nie dla mnie :P

Edited by .RadziU., 12 February 2012 - 11:52.

  • 0

#9 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 12:07

X10 robi troche lepsze, a Neo V o wiele lepsze.
Widziałem nowy za 670, więc możesz polować:

Please Login or Register to see this Hidden Content

[4389][0]=&a_text_f[4389][1]=&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E

670:

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0
Posted Image

#10 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 12 February 2012 - 12:28

Nie no tyle to nie mam :( tzn nie no jakbym miał wydać wszystkie pieniądze to spokojnie bym sobie kupił nowego Arc S-a czy cośtam innego, ale nie wydam tyle, bo jestem aktualnie bezrobotny :D :/ tak więc będę polował na tą poczciwą X10-tkę, może uda mi się coś wyrwać do 500 złotych przy odrobinie szczęścia :)
  • 0

#11 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 12:35

A nie masz od kogoś pożyczyć 70zł? Zawsze można mieć też trochę szczęścia w lotto. Ja bym się trochę wstrzymał i czekał na Neo V na Twoim miejscu. Możesz wylicytować do 600zł spokojnie.

Jurij: Po raz ostatni upominam - proszę czytać posty ze zrozumieniem. Autor wyraźnie napisał że ma pieniądze, ale nie chce przekraczać kwoty 600 zł.
  • 0
Posted Image

#12 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 12 February 2012 - 12:42

W sumie zobacze jak mi minie przyszły tydzień, bo możliwę, że trochę popracuje. Chyba faktycznie się wstrzymam.
Jednak jeszcze jedno pytanie - między 4", a 3,7" nie widać dużej różnicy?
  • 0

#13 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 13:17

Widać, widać :)
W595 ma ekran 2.4", a W995 2.6" i różnica jest bardzo duża.
Ps. Jurij, skoro ma 600zł to też nie podawaj Neo V, a tym bardziej Mini Pro -.-

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 February 2012 - 13:25

Widać, widać :)
W595 ma ekran 2.4", a W995 2.6" i różnica jest bardzo duża.
Ps. Jurij, skoro ma 600zł to też nie podawaj Neo V, a tym bardziej Mini Pro -.-


Po pierwsze W595 ma ekran 2,2" panie "ekspercie", a po drugie neo V i mini pro zasugerowałem opcjonalnie przy dołożeniu ~150 zł, zanim autor określił górną granicę cenową. W przypadku kwoty maksymalnej w wysokości 600 zł - X10 to jedyne sensowne rozwiązanie w tym przypadku :)

Jurij: Post użytkownika phillix został usunięty - brak związku z tematem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 12 February 2012 - 13:45

Kiedy pisał Jurij, nie było sprecyzowanej dokładnie górnej granicy. Jak Ty pisałeś już dokładnie określił, że nie ma możliwości przekroczenia 600zł. Tak więc nie potrzebne te dalsze tłumaczenia.
Według mnie innej opcji niż X10 nie ma.
  • 0

DENON DJ


#16 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 14:05

X10.dostanie spokojnie, ale do 600zł też dostanie Neo V!! Możecie kasować moje posty w nieskończoność, kij na to kładę, bo i tak dam radę.
Człowiek.się pomyli raz, drugi, a tutaj już "miesiączka" leci po postach..
Z htc coś wyrwiesz nawet w dobrym staanie do 600zł z licytacji. Jest też SG Ace, ale nie wiem jak z wydajnością i ekran tylko 3,5".

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#17 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 12 February 2012 - 21:23

Dobra nie kłóćcie się :D Jak będę miał jakieś pytania to dam znać :)
Co do SG Ace to też mi się podoba jego design i dotykowe klawisze ale jednak ma słabą rozdziałkę i parametry (800Mhz i tylko 278 RAMu).
Na razie zobaczę czy będę w stanie dołożyć do Neo V, a jak nie to połaszczę się na jakąś X10 w okazyjnej cenie :)
  • 0

#18 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 February 2012 - 21:36

Dotykowe klawisze są uciążliwe..w Wildfire S albo ja albo mama co chwila dotykamy przypadkowo i np wyjść można całkowicie ( home) przy jakiejś ważnej operacji..

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#19 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 12 February 2012 - 23:50

Dobra już duszę allegro w poszukiwaniu Neo V, jest kilka w okolicach 650 więc jak nie da rady do 600 złotych przez licytację to już niech stracę ;)
Btw. tych telefonów to jest ogrom na allegro (aż 411 sztuk na chwilę obecną), więc na pewno coś wyrwę prędzej czy później ;)
  • 0

#20 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 13 February 2012 - 06:40

Z licytacji na pewno, ale coś używanego w dobrym stanie się trafi. Tylko jak chcesz modować to nie bierz z orange, bo zdjęcie simlocka kosztuje min 50zł o odblokowanie bootloadera też min 50zł, ale chyba nie można wtedy przywrócić gwarAncji.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic