Jump to content


Photo

Poradnik odn. edycji menu


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 27 December 2011 - 19:06

Siemanes, czy mógbły mi ktoś napisać krótki proadnik jak edytować ikony e głownym menu programem Menu Editor 0.5? mnie już szlag trafia z tym wg mnie chorym programem.. zbyt dużo nerwów przeszedłem w zyciu.
z góry dzięki,
pozdro

Jurij: Ort.
  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 28 December 2011 - 09:08

Siema. W załączniku dodaje screena na którym zaznaczyłem w których miejscach zmieniasz ikony w menu.
Trochę wyjaśnienia co do numeracji:
1) Ikona po najechaniu kursorem/dżojem (nie wiem jak to dokładnie się nazywa w telefonie)
2) Ikona nie zaznaczona (w stanie spoczynku)
3) Ciężko mi przetłumaczyć okienko "SHORTCUT"
4) Wybór np. zamiast książki telefonicznej będzie Aparat ;)

I w tych okienkach są puste linijki w których możesz wybrać inne ikony lecz jeżeli tak chcesz zrobić musisz odznaczyć ptaszka "internal source"

Attached Files


  • 1
Posted Image

#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 December 2011 - 14:58

Wszystko jest dobrze tylko jakoś GPSa nie mogę dodać i wszystko się zamieniło przez to miejscami i napisami ;/
załączam screena. nie wiem co jest źle :(Attached File  screen menu.png   249.19K   6 downloads

dodam jeszcze, że w innym menu ( od Adogarda ) są takie same dane i wszystko działa, a u mnie nie.

Jak ktoś potrafi to prosze o zrobienie menu takiego jak tutaj:
Posted Image

załączam ikony oraz menu.ml na którym to tworzyłem. wszystko jest dobrze tylko GPSa mi nie pokazuje wcale, nawet jak biorę dane z oryginalnego menu.ml :(Attached File  iMenu w995.rar   434.35K   2 downloads
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 28 December 2011 - 16:40

Sprawdziłem i wiem co jest grane. Miałem to samo jak sobie zmieniałem układ wiadomości i łączności w menu głównym. Musisz zacząć edytować tak żebyś przeniósł cały folder w którym znajduje się GPS do menu głównego. U mnie takie przeniesienie pomogło :)

P.S. nie wiem jak u ciebie ale u mnie nie może wejść w menadżera plików i w multimedia ;/ przy próbie wejścia zwiesza się telefon i po chwili normalnie funkcjonuje ale nie wchodzi dalej.

P.S.2 już wiem czemu nie udało ci się. W linijce gdzie masz "label (type:name)" musisz wybrać menu odpowiadające żeby pojawiał się GPS np. odpowiednik kśiążki telefonicznej w telefonie "menu_phonebook_txt"
Jak chcesz to wieczorem pobawię się z tym.

Edited by kotlecik_mielony, 28 December 2011 - 16:45.

  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 December 2011 - 16:56

problem w tym, że nie bardzo rozumiem ten cały edytor :( jakbyś miał chwilkę to zrób to menu i do organizatora dodaj menedżer :)
dzięki

a jak w ustawieniach zrobić zakładki? bo ta lista mi się nie podoba :(
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 28 December 2011 - 16:57

żeby to miało ręce i nogi to zrobię ci w menu głównym "usługi lokalizacyjne". W tym jest gps, nawigacja, etc. jak u ciebie też nie działa menadżer plików prawidłowo to mogę ci wyedytować moje menu i podmienię ci ikony na te które dałeś w załączniku a drobne poprawki sam byś zrobił (ewentualnie bym ci pomógł gdybyś nie ogarniał) :)
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 December 2011 - 17:09

te usługi lokalizacyjne nazywam GPSem :) udało mi się jakoś :D jak chcesz mogę Ci podesłać to menu.

już się zj***ło..ustawienia nie działają..pokombinuje coś i dam znać
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 28 December 2011 - 18:01

Udało mi się coś natworzyć tylko nie wiem czy to jest tak jak chcesz bo ciężko mój soniacz się łączy z laptopem z powodu lekko uszkodzonego fast porta. plik menu.ml w załączniku

Attached Files


  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 December 2011 - 18:24

wgrałem to i mam zwykłe, oryginalne menu :blink:

ale i tka nie wszystko działa na tym :oryginalnym". wszystko - prawie- zamienione nazwami i mijescami i np w ustawieniach są 4 zamiast 5 zakładek :(
  • 0
Posted Image

#10 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 28 December 2011 - 18:50

Swój zmieniony plik menu edytowałem i wystawiłem "usługi lokalizacji" do menu głównego a ja zabardzo nie mam jak tego sprawdzić to wrzuciłem na forum żebyś sprawdził. jak jest ten GPS to resztę mogę ustawić jak będziesz chciał.
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 December 2011 - 18:53

mam zrobione tylko jak wchodze w ustawienia to musze dac "czerwoną słuchawke" żeby sie odwiesiło :( nie potrafie tych zakładek w ustawieniach zrobić. spróbuje później, póki co, dzięki za pomoc :)
  • 0
Posted Image

#12 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 29 December 2011 - 11:41

Problem został rozwiązany , a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie proszę zgłaszać Redakcji SonyEricsson-World poprzez PW.
  • 0

DENON DJ



0 user(s) are reading this topic