Jump to content


Photo

Xperia X8 czy może dalej W995?


  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#1 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 11 December 2011 - 19:52

Siemanko! Odpuściłem sobie Xperie X1 oraz X2. Zainteresował mnie dość mocno SE Xperia X8. Opłaca sie sprzedać używanego W995 z całym kompletem w stanie dobrym + i kupić X8 prawie nową?
Nie piszcie jak wyglada W995, bo użytkuje go od ponad półtora roku :) czy dźwięk X8 na słuchawkach jest dobry? Czy internet działa stabilnie? System dobrze sobie radzi? Nie zacina sie? Ładnie wychodzą zdjęcia w dobrym oświetleniu? Jak jest z obudową? Zależy mi głównie na dobrej muzyce na słuchawkach, internecie, pisaniu smsów, oglądaniu filmów i czasem znajdzie sie jakaś gra. Prosił bym o uzasadnienie swojego wyboru, ponieważ trudno bedzie mi sie rozstać z W995 jeżeli wybór padnie na Xperie. Nie chcialbym żałować wyboru.
Pozdro
  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 11 December 2011 - 21:02

Jeśli chcesz się denerwować na każdym kroku, że nie masz klawiatury - wybierz X8. Jeśli chcesz żyć w słodkiej świadomości, że Twój telefon Twoje dane przekazuje w świat bez Twojej zgody - wybierz X8. Jeśli chcesz uniknąć nerwów i inwigilacji oraz cieszyć się netem, walkmanem, eleganckim designem itd. - zostań przy W995 :) Nawet dzisiaj bawiłem się X8 - zrobiłem sobie fotę X8 a potem przesłałem do C905. Fota zrobiona X8 znacznie lepiej wyglądała na wyświetlaczu C905, mimo że jest nieco mniejszy. Mam nawet świadka :P Z oczywistych względów nie robiłem porównania w odwrotną stronę, bo trochę mi się żal zrobiło Shakiry :rolleyes: Ja na Twoim miejscu zostałbym przy W995, ale to Twój wybór i Twoja decyzja :)
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 11 December 2011 - 22:09

Ja na Twoim miejscu zostałbym przy W995, ale to Twój wybór i Twoja decyzja :)


Popieram :)

Nawet dzisiaj bawiłem się X8 - zrobiłem sobie fotę X8 a potem przesłałem do C905. Fota zrobiona X8 znacznie lepiej wyglądała na wyświetlaczu C905, mimo że jest nieco mniejszy. Mam nawet świadka


Popieram

Nie chcialbym żałować wyboru.


Jeśli nie chcesz żałować wyboru to zostań przy W995, dla mnie X8 to taka trochę lepsza Sony Ericsson'owa Avila :P

Zależy mi głównie na dobrej muzyce na słuchawkach, internecie, pisaniu smsów, oglądaniu filmów i czasem znajdzie sie jakaś gra.


Te wszystkie funkcje spełnia bardzo dobrze W995, w pisaniu smsów spisze się lepiej niż X8 :)
  • 0

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 11 December 2011 - 22:21

To mnie rozczarowaliście. Do tej pory miałem dobre zdanie o x8..nie wiedziałem, że W995 jest lepszy, ale mam z nim problemy :( a jaki znajdę telefon do 400 zł, ktory spełnia moje wymagania? Dobrze by było gdyby miał androida :)
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 11 December 2011 - 23:38

Jeśli chcesz się denerwować na każdym kroku, że nie masz klawiatury - wybierz X8. Jeśli chcesz żyć w słodkiej świadomości, że Twój telefon Twoje dane przekazuje w świat bez Twojej zgody - wybierz X8. Jeśli chcesz uniknąć nerwów i inwigilacji oraz cieszyć się netem, walkmanem, eleganckim designem itd. - zostań przy W995 :) Nawet dzisiaj bawiłem się X8 - zrobiłem sobie fotę X8 a potem przesłałem do C905. Fota zrobiona X8 znacznie lepiej wyglądała na wyświetlaczu C905, mimo że jest nieco mniejszy. Mam nawet świadka :P Z oczywistych względów nie robiłem porównania w odwrotną stronę, bo trochę mi się żal zrobiło Shakiry :rolleyes: Ja na Twoim miejscu zostałbym przy W995, ale to Twój wybór i Twoja decyzja :)


Ty tu piszesz o jakości robionych zdjęc czy o kontraście wyświetlacza? :lol: X8 3,0" dotykowy pojemnościowy C905 2,6" TFT Możliwe że lepszej jakości jest wyświetlany obraz, ale z tym nie będzie problemu.

Siemanko! Odpuściłem sobie Xperie X1 oraz X2. Zainteresował mnie dość mocno SE Xperia X8. Opłaca sie sprzedać używanego W995 z całym kompletem w stanie dobrym + i kupić X8 prawie nową?
Nie piszcie jak wyglada W995, bo użytkuje go od ponad półtora roku :) czy dźwięk X8 na słuchawkach jest dobry? Czy internet działa stabilnie? System dobrze sobie radzi? Nie zacina sie? Ładnie wychodzą zdjęcia w dobrym oświetleniu? Jak jest z obudową? Zależy mi głównie na dobrej muzyce na słuchawkach, internecie, pisaniu smsów, oglądaniu filmów i czasem znajdzie sie jakaś gra. Prosił bym o uzasadnienie swojego wyboru, ponieważ trudno bedzie mi sie rozstać z W995 jeżeli wybór padnie na Xperie. Nie chcialbym żałować wyboru.
Pozdro


Ad1. Jeśli masz dobre słuchawki (nie takie ze sklepu od mietka za 20zł) to dźwięk jest epicki wręcz (pomocny jest DSP Manager) + na przykład odtwarzacz MUI
Ad2. Internet chodzi szybko i sprawnie za pomocą np. Opery Mini czy wbudowanej przeglądarki.
Ad3. System jest świetny, wprawdzie oryginalny jest tylko Android 2.1 ale jak wrzucisz GingerDX zyskasz dual touch, oraz sporą zwiększoną wydajność no i Android 2.3 :D
Ad4. Zacinek nie ma, nie spotkałem się, nawet przy kilku odpalonych aplikacjach
Ad5. Zdjęcia jak na 3.2MPix w stosunku do np. W715 wychodzą ładne, co jest plusem (oczywiście sprawdzałem na GingerDX)
Ad6. Obudowa jest solidna, mam do swojej X8 dodatkową obudowę niebieską chroniącą tył przed zarysowaniami i uszkodzeniami - bardzo fajna sprawa :)
Ad7. Tak jak napisałem wcześniej jak masz w miare dobre słuchawki to muzyka jest zacna, co do pisania SMS masz do wyboru klawiaturę QWERTY/alfanumeryczną z T9 więc problemu nie ma. Filmy w HQ da się oglądac również z tym problemu nie ma. A co do gier - w markecie jest sporo ciekawych tytułów.

To mnie rozczarowaliście. Do tej pory miałem dobre zdanie o x8..nie wiedziałem, że W995 jest lepszy, ale mam z nim problemy :( a jaki znajdę telefon do 400 zł, ktory spełnia moje wymagania? Dobrze by było gdyby miał androida :)


W995 nie będzie nigdy lepszy pod względem wydajności do X8. To że ma 8MPix i clear audio to nie znaczy że zaraz lepszy :)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 12 December 2011 - 09:55

Ty tu piszesz o jakości robionych zdjęc czy o kontraście wyświetlacza? :lol:


Problemy ze zrozumieniem tekstu? :) Napisałem wyraźnie, że chodzi o jakość wyświetlanych zdjęć. Nawet tych zrobionych X8. Na C905 wyświetlane są o niebo lepiej i znacznie przyjemniej je oglądać :)

X8 3,0" dotykowy pojemnościowy C905 2,6" TFT Możliwe że lepszej jakości jest wyświetlany obraz, ale z tym nie będzie problemu.


C905 ma wyświetlacz 2.4 " panie ekspercie :)

Ad1. Jeśli masz dobre słuchawki (nie takie ze sklepu od mietka za 20zł) to dźwięk jest epicki wręcz (pomocny jest DSP Manager) + na przykład odtwarzacz MUI


Please Login or Register to see this Hidden Content

:) Dźwięk epicki, tzn. że dobra jakość odtwarzanej muzyki to bajka czy raczej należy tę funkcję traktować jako anegdotę? :lol:

Ad5. Zdjęcia jak na 3.2MPix w stosunku do np. W715 wychodzą ładne, co jest plusem (oczywiście sprawdzałem na GingerDX)


Tutaj się zgodzę. Mogę nawet z czystym sumieniem napisać, że są nieco lepsze od tych z M600, jeśli już mowa o porównaniu modeli z dobrymi aparatami ;)

W995 nie będzie nigdy lepszy pod względem wydajności do X8. To że ma 8MPix i clear audio to nie znaczy że zaraz lepszy :)


Wydajność to pojęcie względne. W995 nie ma zasobożernego, inwigilującego użytkownika systemu, więc nie potrzebuje szybkiego procesora. Ten co ma w zupełności wystarcza do płynnej pracy urządzenia. Z pomocą W995 szybciej znajdziesz potrzebne w sieci informacje, napiszesz smsa, wykonasz telefon, zrobisz lepszej jakości fotę o większej rozdzielczości, poświecisz sobie w nocy jak wysiądzie prąd, obejrzysz film na lepszym ekranie i można by tak jeszcze długo wymieniać. W995 jest ładniejszy, bardziej funkcjonalny, praktyczny, elegancki. I nie sprawia wrażenia plastikowej zabawki ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   MiFa

MiFa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 16h 8m

Posted 12 December 2011 - 12:52

Hmmm, sorrki że się wtrącam, ale wydaje mi się (nie wiem czemu) że jesteście uprzedzeni do androida. Według mnie to jeszcze chwile (jak nie już) pobije nawet i systemy ajfona, bo o symbianach czy innych badziewiach jak windows to już nie wspomnę.
Jurij mam pytanie do Ciebie bo widzę że tak doskonale się orientujesz. Przypuśćmy że autor tematu ma dylemat związany z innym modelem.
Ma do wyboru:

Zostać z W995 lub kupić samsunga galaxy s II.

Czy wtedy też napiszesz że za pomocą w995 szybciej znajdziesz coś w sieci? obejrzy film, wykona telefon?? Dobra wracam do tematu.

phillix sprawa jest banalnie prosta, jeśli telefon służy Ci głównie do muzyki i zdjęć to nie widzę sensu zamieniać w995, którego zdjęcia nie są powalające. Pod względem muzyki na głośnikach W995 napewno jest lepszy od niejednej xperii nie mówię tu tylko o X8. Na słuchawkach hmm jeśli chodzi o androida to wystarczy z 150-200 zł na słuchawki i poweramp w najnowszej wersji z fajnym interfejsem. Multum opcji konfiguracji, najlepiej rozbudowany korektor. I może walczyć nawet z odtwarzaczami mp3/mp4.
Wiem jedno póki co nie kupujcie smartfonów od LG :D.
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 12 December 2011 - 13:31

Hmmm, sorrki że się wtrącam, ale wydaje mi się (nie wiem czemu) że jesteście uprzedzeni do androida. Według mnie to jeszcze chwile (jak nie już) pobije nawet i systemy ajfona, bo o symbianach czy innych badziewiach jak windows to już nie wspomnę.


Poczytaj trochę i obejrzyj filmik:

Please Login or Register to see this Hidden Content

& http://sony.yt/index...owinni-sie-bac/ :)

Jurij mam pytanie do Ciebie bo widzę że tak doskonale się orientujesz. Przypuśćmy że autor tematu ma dylemat związany z innym modelem.
Ma do wyboru:

Zostać z W995 lub kupić samsunga galaxy s II.

Czy wtedy też napiszesz że za pomocą w995 szybciej znajdziesz coś w sieci? obejrzy film, wykona telefon?? Dobra wracam do tematu.


Wyrażam tylko swoją opinię, oczywiście każdy ma w tym względzie własne zdanie. Naturalnie, że szybciej wykonasz telefon i napiszesz wiadomość na zwykłym telefonie z klawiaturą. System może być przydatny, jeśli zachodzi potrzeba uruchomienia bardziej zaawansowanych aplikacji. Aczkolwiek do przeglądania internetu w podróży klasyczne telefony w zupełności wystarczą. Można sprawdzić pocztę, newsy, odpisać na forum, używać komunikatorów czy znaleźć niezbędną informację. Po prostu wolę klasyczne telefony i już. Jestem świadomy tego, że panuje moda na dotykowce, ale nie widzę w tym nic praktycznego. Dla mnie urządzenie bez fizycznej klawiatury jest niepełną, okrojoną wersją normalnego telefonu. Załóżmy, że wyjeżdżacie w dwie osoby w góry czy na wycieczkę, zapuszczacie się w nieznane tereny itd. i gubicie drogę. On ma klasycznego "starocia" bez systemu, Ty nowego błyszczącego Samsunga Galaxy SII. Pech chciał, że obaj upuszczacie telefony na ziemię i w obu pękają wyświetlacze. Z którego zadzwonicie po pomoc? Oczywiście że z klasycznego, bo rozbitym SGSII to można co najwyżej puścić kaczkę na rzece :) Albo inny prozaiczny przykład. Wyjeżdżacie w daleką podróż pociągiem. Żeby nie marnować baterii, wyłączacie swoje telefony na noc. Ale przed wyłączeniem nastawiacie budzik, żeby nie przegapić stacji. Który telefon włączy alarm o określonej porze? Nowy błyszczący SGSII czy "przestarzały" W995? Oczywiście, że W995, bo aplikacje na Androidzie wymagają włączonego urządzenia :)
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   MiFa

MiFa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 16h 8m

Posted 12 December 2011 - 14:23

Przeglądanie internetu w podróży gdzie na polskich drogach jest dziura na dziurze przy pomocy W995 2,6 cala musi być zajebiście wygodne w porównaniu z 3 calami bądź więcej.

Pokaż mi dowód z pierwszego przykładu o upadających telefonach. Zależnie od wysokości z której by telefony spadły taśma łącząca wyświetlacz z klawiaturą w W995 mogła by narobić więcej zamieszania , zakładając że ów model nie byłby nowy. Gorilla Glass mimo rozbicia działa idealnie jak i gdy jest cała. Wiem bo wymieniałem kiedyś.

Po co wyłączać telefon na noc? Wystarczy ustawić oszczędny tryb wyświetlacza, pozamykać zbędne aplikacje, wyłączyć wi-fi.
Używam W902 i P970 i dużo łatwiej i przyjemniej korzysta mi się z LG. Duży ekran, fajne aplikacje widzety.
Nie wiem dlaczego jesteś taki uprzedzony do dotykowych telefonów, mam jednak nadzieję że kiedyś zmienisz zdanie na ich temat.
Zakończyłem wypowiedzi w tym temacie, ponieważ myślę że temat został wyczerpany.
Pozdrawiam Mateusz.

Edited by MiFa, 12 December 2011 - 14:27.

  • 0

#10 OFFLINE   wojtekson16

wojtekson16

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 2d 1h 48m

Posted 12 December 2011 - 14:25

Naturalnie, że szybciej wykonasz telefon i napiszesz wiadomość na zwykłym telefonie z klawiaturą. System może być przydatny, jeśli zachodzi potrzeba uruchomienia bardziej zaawansowanych aplikacji.


co do tego się nie zgodzę Jurij że tak zapytam miałeś dłuższą styczność z androidem (chodzi mi o uzytkowanie tego systemu przez okolo 1 tydzien) bo wydaje mi się że nie, w moim przypadkuna samym poczatku po przesiadce z Satio na X10 wyszstko wydawało mi się trudne i pisanie sms nie wychodziło mi tak dobrze jak na starych modelach SE(C905 czy W995), ale po uzytkowaniu telefonu ponad tydzien palce się przyzwyczaily do wyświetlacza i pisanie SMSów było o wiele szybsze niż na C905 czy na innych SE z klawiaturą


Albo inny prozaiczny przykład. Wyjeżdżacie w daleką podróż pociągiem. Żeby nie marnować baterii, wyłączacie swoje telefony na noc. Ale przed wyłączeniem nastawiacie budzik, żeby nie przegapić stacji. Który telefon włączy alarm o określonej porze? Nowy błyszczący SGSII czy "przestarzały" W995? Oczywiście, że W995, bo aplikacje na Androidzie wymagają włączonego urządzenia


Według plotek naukowcy opatentowali nowa technologe litowo-jonową na systemy android, bateria ta ma mieć wytrzymałość 10x wiekszą niż te baterie co teraz mamy, czas w który naładujemy baterię do pełna ma wynosić 15 min


Co do pytań phillixa to

Dzwięk na sluchawkach zależy w dużej mierze od słuchawek, wiadomo ze do W995 mozna dograć inna akustyke i beddze troche lepiej grał niż na X8 ale po zainstalowaniu power amp i odpowiednim ustawieniu EQ dźwięk nie będzie dużo odstawał od dzwieku w W995.

Co do stabilnosci systemu to po wgraniu zmodyfikowanego romu i podkreceniu procka telefon działa dobrze (zero zacinek), ale też wiadomo ze podkrecenie procka wiaze sie z tym ze bateria bedzie krócej trzymała

Aparat to wiadomo ze W995 będzie miał lepszy

Co do internetu to przeglądanie jest o wiele przyjemniejsze wygodniejsze i szybsze na X8, odnosnie przegladarek na androida polecam Ci, dolphin browser

Pisanie SMS, czytaj wyżej

Ogladanie filmów i tu kolejny powód dlaczego X8 jest lepszym wyborem, system android daje na mase programow dzieki nim mozemy odtwarzac filmy w avi, nawet rmvb i z napisami, watpie zeby W995 miał takie opcje, oraz wiekszy wyswietlacz w X8 też działa na jego kożysc

Gry - android market jest ich masa
  • 0

#11 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 12 December 2011 - 15:02

Problemy ze zrozumieniem tekstu? :) Napisałem wyraźnie, że chodzi o jakość wyświetlanych zdjęć. Nawet tych zrobionych X8. Na C905 wyświetlane są o niebo lepiej i znacznie przyjemniej je oglądać :)


C905 ma wyświetlacz 2.4 " panie ekspercie :)



Please Login or Register to see this Hidden Content

:) Dźwięk epicki, tzn. że dobra jakość odtwarzanej muzyki to bajka czy raczej należy tę funkcję traktować jako anegdotę? :lol:



Tutaj się zgodzę. Mogę nawet z czystym sumieniem napisać, że są nieco lepsze od tych z M600, jeśli już mowa o porównaniu modeli z dobrymi aparatami ;)



Wydajność to pojęcie względne. W995 nie ma zasobożernego, inwigilującego użytkownika systemu, więc nie potrzebuje szybkiego procesora. Ten co ma w zupełności wystarcza do płynnej pracy urządzenia. Z pomocą W995 szybciej znajdziesz potrzebne w sieci informacje, napiszesz smsa, wykonasz telefon, zrobisz lepszej jakości fotę o większej rozdzielczości, poświecisz sobie w nocy jak wysiądzie prąd, obejrzysz film na lepszym ekranie i można by tak jeszcze długo wymieniać. W995 jest ładniejszy, bardziej funkcjonalny, praktyczny, elegancki. I nie sprawia wrażenia plastikowej zabawki ;)


Ad1. to że masz lepszą jakość kolorów w C905 nie znaczy że masz lepszy telefon :lol:

Tutaj się zgodzę. Mogę nawet z czystym sumieniem napisać, że są nieco lepsze od tych z M600, jeśli już mowa o porównaniu modeli z dobrymi aparatami ;)


brawo panie ekspercie nie dość że walisz błędy w bazie telefonów to jeszcze piszesz że M600 ma aparat! gratulacje widać jak się znasz na telefonach :)

C905 ma wyświetlacz 2.4 " panie ekspercie :)


błędy się zdarzają

Please Login or Register to see this Hidden Content

:) Dźwięk epicki, tzn. że dobra jakość odtwarzanej muzyki to bajka czy raczej należy tę funkcję traktować jako anegdotę? :lol:


Jestem powiedzmy degustatorem jakości muzyki w telefonach więc pod względem odsłuchu przez słuchawki oceniam je na słabe/dobre/epickie nie wiem z czym masz problem, chyba wiesz co znaczy epickie?

Wydajność to pojęcie względne. W995 nie ma zasobożernego, inwigilującego użytkownika systemu, więc nie potrzebuje szybkiego procesora. Ten co ma w zupełności wystarcza do płynnej pracy urządzenia. Z pomocą W995 szybciej znajdziesz potrzebne w sieci informacje, napiszesz smsa, wykonasz telefon, zrobisz lepszej jakości fotę o większej rozdzielczości, poświecisz sobie w nocy jak wysiądzie prąd, obejrzysz film na lepszym ekranie i można by tak jeszcze długo wymieniać. W995 jest ładniejszy, bardziej funkcjonalny, praktyczny, elegancki. I nie sprawia wrażenia plastikowej zabawki ;)


Obejrzę film na lepszym ekranie? Oo No mi się wydaje że 3 calowy ekran będzie bardziej odpowiadał, do tego masz większe możliwości odtwarzanych formatów, nie wydaje mi się że odtworzysz na W995 niekonwertowany plik DiviX czy H264 w większej rozdziałce niż w telefonie.

Btw. dla mnie oglądanie stron internetowych na tak małym wyświetlaczu jest znikome.

Aha i jeszcze jedno telefon to nie tylko aparat fotograficzny i piękność obudowy, zrozum to :)

I nie wypowiadaj się o telefonach których miałeś blisko dwa dni, bo wprowadzasz ludzi w błąd

Po co wyłączać telefon na noc? Wystarczy ustawić oszczędny tryb wyświetlacza, pozamykać zbędne aplikacje, wyłączyć wi-fi.


To tak zawsze robię i bateria spokojnie trzyma 2 dni ;)

Edited by hunter3000, 12 December 2011 - 15:09.

  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 12 December 2011 - 15:39

to że masz lepszą jakość kolorów w C905 nie znaczy że masz lepszy telefon :lol:


W tym przypadku dokładnie to właśnie oznacza :)

brawo panie ekspercie nie dość że walisz błędy w bazie telefonów to jeszcze piszesz że M600 ma aparat! gratulacje widać jak się znasz na telefonach :)


Tak myślałem, że nie wyczujesz ironii. M600 nie posiada aparatu i tego, co się znajduje wewnątrz X8 i W715 również aparatami ciężko nazwać :)

chyba wiesz co znaczy epickie?


Ja wiem :) Za to Ty po raz kolejny udowodniłeś, że nie wiesz :)

Obejrzę film na lepszym ekranie? Oo No mi się wydaje że 3 calowy ekran będzie bardziej odpowiadał, do tego masz większe możliwości odtwarzanych formatów, nie wydaje mi się że odtworzysz na W995 niekonwertowany plik DiviX czy H264 w większej rozdziałce niż w telefonie.


To kwestia formatu. Jeśli komuś się nie chce przekonwertować filmu do wersji mobilnej, to ma problem. Na komputerze sobie możesz oglądać co chcesz i w jakiej jakości chcesz, jak masz kilka terabajtów dostępnego miejsca. Na telefonie masz jedynie kilka / kilkanaście gigabajtów i jak chcesz mieć kilkanaście filmów do wyboru - konwersja do mniej pamięciożernych formatów jest najlepszym wyjściem :)

Aha i jeszcze jedno telefon to nie tylko aparat fotograficzny i piękność obudowy, zrozum to :)


No wiem :) A że X8 nawet tego nie posiada, kolejny raz wygrywa W995 ;)

I nie wypowiadaj się o telefonach których miałeś blisko dwa dni, bo wprowadzasz ludzi w błąd


Dobrze, że Ty używałeś wszystkich modeli przez wiele lat i możesz się podzielić z nami swoimi cennymi uwagami :)

co do tego się nie zgodzę Jurij że tak zapytam miałeś dłuższą styczność z androidem (chodzi mi o uzytkowanie tego systemu przez okolo 1 tydzien) bo wydaje mi się że nie, w moim przypadkuna samym poczatku po przesiadce z Satio na X10 wyszstko wydawało mi się trudne i pisanie sms nie wychodziło mi tak dobrze jak na starych modelach SE(C905 czy W995), ale po uzytkowaniu telefonu ponad tydzien palce się przyzwyczaily do wyświetlacza i pisanie SMSów było o wiele szybsze niż na C905 czy na innych SE z klawiaturą


Podobno człowiek jest się w stanie przyzwyczaić do wszystkiego :) Po co mam zmuszać się do używania czegoś, co jest niepraktyczne i niefunkcjonalne? To zupełnie tak, jakbyś usiłował mnie przekonać jak fajnie się je widelcem zupę. Po tygodniu się przyzwyczajasz i całkiem nieźle Ci to idzie. No fajnie, tylko po co, skoro wymyślono łyżkę? ;)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 12 December 2011 - 15:58

Powiem ci jedno jesteś przemądrzały i wydaje ci się że to co ty twierdzisz jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli uważasz że X8 nie ma aparatu oraz że mam braki w wiedzy na temat tych telefonów to ciekawi mnie jaką ty masz wiedzę w sprawie większości modelów oraz terminologii GSM ? Bo po tym co wypisujesz w głowach się przewraca :lol:

Powiedz mi co ty chcesz mi wmówić, znam cię doskonale i wiem jaki masz stosunek do mnie i do innych ;) Wystarczy że dałeś mi cenzurę słowa :)

No wiem :) A że X8 nawet tego nie posiada, kolejny raz wygrywa W995 ;)


:lol: pogrążasz się bardziej niż ci się wydaje. Dla mnie i tak X8 będzie lepszym funkcjonalnie telefonem :siema:
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#14 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 December 2011 - 16:05

No ej, nie kłóćcie sie, bo ja nic innego nie robie od 2 miesięcy, tylko kłóce sie z byłą i wgl..takie mam życie..

Jako zwykły telefon mam jeszcze K530, ale musze do niego kupić płytkę klawiatury, bo mi sie zalał bardzo dawno :( w każdym bądź razie jestem za X8 i jak będę miał pieniądze to sprzedam W995, a może starczy pieniędzy na xperie i zostawię sobie W995 :)
Prosił bym, aby nie zamykać jeszcze tematu. Póki co, dziekuje za pomoc :)
  • 0
Posted Image

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 12 December 2011 - 16:18

Powiem ci jedno jesteś przemądrzały i wydaje ci się że to co ty twierdzisz jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli uważasz że X8 nie ma aparatu oraz że mam braki w wiedzy na temat tych telefonów to ciekawi mnie jaką ty masz wiedzę w sprawie większości modelów oraz terminologii GSM ? Bo po tym co wypisujesz w głowach się przewraca :lol:

Powiedz mi co ty chcesz mi wmówić, znam cię doskonale i wiem jaki masz stosunek do mnie i do innych ;) Wystarczy że dałeś mi cenzurę słowa :)



:lol: pogrążasz się bardziej niż ci się wydaje. Dla mnie i tak X8 będzie lepszym funkcjonalnie telefonem :siema:


Widzę, że zaczynasz obrażać, bo argumenty się wyczerpały ;) Na cenzurę sam sobie zasłużyłeś swoim dotychczasowym zachowaniem. Nie znasz mnie i nigdy nie poznasz. Nie potrafisz nawet prawidłowo wyrazów odmieniać, a twierdzisz, że to ja się kompromituję ;) Dobra, dosyć tego offtopicu.

Plusy W995:

- bardzo czytelny wyświetlacz 2,6",
- aparat 8,1 MPx z AF,
- latarka,
- podpórka do oglądania filmów,
- dedykowane klawisze do sterowania muzyką,
- głośniki stereo,
- odtwarzacz Walkman,
- złącze 3,5 mm audio jack,
- klawiatura fizyczna

Plusy X8:

- dotykowy ekran 3",
- system Android 2.1 z dużą ilością aplikacji w markecie,
- złącze 3,5 mm audio jack,
- możliwość wgrania softu od W8.

Sam musisz phillix wybrać, na czym Ci najbardziej zależy :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#16 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 December 2011 - 16:29

W W995 nie używam podpórki do filmów. Bawie sie nią z nudów :) ile bym dostał za W995 w stanie dobrym plus, bez gwarancji, z cert brown, pełnym zestawem (karta 8gb, usb, słuchawki, ładowarka, pudełko, papiery)? 350 zł mogło by być? Może ktoś chętny? :) nie jestem do końca przekonany, ale zobacze jeszcze czy uda mi sie sprzedać części do komputera.
  • 0
Posted Image

#17 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 12 December 2011 - 16:40

:lol: Ja ci chcę tylko pokazać że nie znasz się na Androidzie i większości nowszych modeli, nie mam zamiaru cię obrażać, wystarczy że inni to robią zapewne :)

W995:
  • 2,6" 262144 kolory TFT
  • Walkman 3.0 z Clear Audio
  • Dedykowane klawisze mozuczne
  • GPRS/EDGE/3G/HSDPA + Bluetooth oraz WiFi b/g
  • Gry Java 3D z obsługą motion sensor
  • Głośniki stereo + efekty Walkman
  • Klawiatura alfanumeryczna
  • Slider
  • Aparat 8.1MPix z makrem, stabilizatorem, wykrywaniem uśmiechu oraz lampą LED + nagrywanie w QVGA 20fps
  • Procesor 208MHz około 34MB RAM
  • Flash Lite 2.1
  • Crossflash brak

X8:
  • 3,0" pojemnościowy wyświetlacz 262144 kolory z obsługą dual touch
  • Odtwarzacz muzyczny do wyboru do koloru (Walkman, AMP i inne) z korektorem DSP (bassy, ręczne eq, ompresja dynamiki, efekty wirtualnego pokoju)
  • 3 dedykowane klawisze do obsługi telefonu
  • GPRS/EDGE/3G/HSDPA + Bluetooth oraz WiFi b/g/n do 112mbps z obsługą WEP i AdHoc
  • Gry Android 3D z obsługą motion sensor, oraz procesorem graficznym Adreno 200 (OpenGL, DirectMobile)
  • Czujnik światła, czujnik zbliżeniowy
  • Wbudowany odbiornik A-GPS z obsługą nawigacji Android (TomTom i inne)
  • Klawiatura ekranowa QWERTY/Alfanumeryczna/Half-QWERTY
  • Aparat 3.2MPix z nagrywaniem wideo VGA
  • Procesor 600MHz, 128MB RAM
  • AndroidOS 2.1 z możliwością upgrade do Android 2.3 oraz modyfikowalnego Linux Kernel
  • Android market z ponad miliardem aplikacji, w tym darmowych
  • Złącze mini jack 3,5mm
  • Złącze miniUSB
  • Złącze microSD do 16GB
  • xLOUD do wgrania
  • Rozbudowane multimedia
  • Flash Player 9/10
  • Crossflash do W8 (bez sensu - to samo co X8 z zmienionym wyglądem W8)

C905:
  • 2,4" 262144kolory TFT
  • GPRS/EDGE/3G/HSDPA + WiFi b/g
  • Odtwarzacz muzyczny z MegaBass
  • Brak mini jack
  • Brak miniusb
  • Karty M2 do 8GB
  • Brak dedykowanych klawiszy do muzyki
  • 8.1MPix aparat z AF xenon i LED + wideo QVGA 20fps
  • Flash Lite 2.1
  • Gry Java 3D z obsługą motion sensor
  • Crossflash brak

Co do w995 za 350zł spokojnie pójdzie, za 400zł kupisz nową X8 czarną bo białe rzadkość a jak są to z smokiem na Orange
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#18 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 12 December 2011 - 17:02

Ja na twoim miejscu bym zostawił W995 i dokupił sobie X8 :D
WALKMAN?

Posted Image

#19 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 12 December 2011 - 19:48

Ładna dyskusja rozgorzała ;)
Dodam od siebie, że przez dwa tygodnie pobawiłem się androidem dzięki Play i mnie przekonał. Ale...
Pokazał mi jedno, że jeśli miałbym kupić telefon z androidem to jakiś z wyższej półki i wiem na pewno, że ja bym nie zamienił W995 na X8. Na X10 tak ale nie X8.
Głównie z powodów które właśnie Jurij pisał, z tą różnicą, że ja jestem za androidem ale na mocniejszym sprzęcie.

#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 12 December 2011 - 20:00

Ładna dyskusja rozgorzała ;)
Dodam od siebie, że przez dwa tygodnie pobawiłem się androidem dzięki Play i mnie przekonał. Ale...
Pokazał mi jedno, że jeśli miałbym kupić telefon z androidem to jakiś z wyższej półki i wiem na pewno, że ja bym nie zamienił W995 na X8. Na X10 tak ale nie X8.
Głównie z powodów które właśnie Jurij pisał, z tą różnicą, że ja jestem za androidem ale na mocniejszym sprzęcie.


Ale ja nie jestem przeciwko systemów w telefonach czy przeciwko Androidowi :) Jak wyjdzie nowa wersjia Voodoo Carier IQ blokująca całkowicie inwigilację, to będzie o niebo lepiej. Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem tzw. plackofonów czy iPhone klonów - goły ekran i raptem kilka przycisków... Klawiatura musi być i już :)

Ja na twoim miejscu bym zostawił W995 i dokupił sobie X8 :D


Mając oba te wynalazki lepszym rozwiązaniem byłoby je sprzedać i rozejrzeć się za używaną Xperią mini pro :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic