Jump to content


Photo

Problem z klawiaturą


  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 12 November 2011 - 20:45

Siema. Mam mały problem z klawiaturą. Otóż gdy włączam telefon to klawiatura normalnie się podświetla lecz gdy po uruchomieniu rozsune slider to klawiatura podświetla na 1 sekundę i później gaśnie (następnym razem już wogóle nie podświetla się). Gdy ściągnąłem klawiaturkę numeryczną to zauważyłem że diody minimalnie mrugają. Telefon przeflashowałem na nowo i dalej tak samo się robi. Czy to jest wina klawiatuty numerycznej że jest uszkodzona ??

Adogard: Poprawiłem tytuł.

Edited by Adogard, 12 November 2011 - 21:45.

  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   Adogard

Adogard

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 530 posts
    • Time Online: 14d 14h 31m

Posted 12 November 2011 - 21:43

Myslę że trzeba wymienić klawe. Ja mam taka ze jak wlacze walkmana to nie wszystkie klawisze mi sie swieca na pomaranczowo...

PS. MIi czasem po rozsunięciu slidera nie podświetla się klawa numeryczna( zsuniecie i rozsuniecie sliedera to naprawia)
  • 0
W995 forever

#3 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 12 November 2011 - 22:05

Klawiatura numeryczna działa lecz nie chce mi świecić cały czas jak mam rozsunietego slidera gdy coś grzebie na telu (jedynie na chwilę się podświetli i zgaśnie). Też tak mysłałem lecz chciałem się upewnić.
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 November 2011 - 23:00

Zwarcie jakies w diodach może jest
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   Adogard

Adogard

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 530 posts
    • Time Online: 14d 14h 31m

Posted 13 November 2011 - 10:24

Prędzej bym obstawiał na uszkodzona ścieżkę.
  • 0
W995 forever

#6 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 13 November 2011 - 10:34

Zaczal bym od najtanszych rzeczy np. moze mages z obudowy sie odczepi,/ przesunął. Potem przczysil klawiature i zlacze od jej tasmy, moze sie wypina lekko i dlatego mrygaja diody. Jezeli nie to, to cos z plyta glowna.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#7 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 13 November 2011 - 15:36

a moze czujnik swiatla ?jak jest w tym modelu
ja kiedys mialem takiego w910 w ktorym po odpaleniu walkmana wcale nie zapalala sie klawa nawigacyjna ani na bialo ani na pmaranczowo i tu pomogla naprawa GDFS-a no ale w w995 nie slyszalem zeby ktos go uwalił.
  • 0

#8 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 13 November 2011 - 16:06

Płyta główa, przeczyszczenie słącza odpada bo klawiatura działa oprócz podświetlenia. Pierwsze objawy zaczęły się jak po rozsunięciu slidera klawiatura zaczęła pomrugiwać aż przestała teraz całkowicie się podświetlać (kiedyś miałem podobny przypadek jak mi podświetlenie wysiadło jak mi kilka klawiszy przestało działać) więc myslę że klawiatura jest do wymiany. GDFS odpada bo nie mam czym go wgrać i nie wiem skąd go wziąć do swojego W995.
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 13 November 2011 - 18:53

Ja sobie zrobiłem kopie gdfsa :) mozesz jeszcze zapytać w serwisie..
  • 0
Posted Image

#10 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 13 November 2011 - 18:59

osobiścier poczekam do połowy grudnia kiedy pożycze od dobrego znajomego boxa i pobawie się z GDFS-em
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 13 November 2011 - 19:38

O czym Wy w ogóle piszecie? Wszelkie tego typu usterki, że coś raz działa raz nie, to ewidentna usterka HW. Albo taśma (w sliderach to standard do wymiany), albo klawiatura, albo płyta główna. GDFS na A2 jest w sofcie i może powodować np. brak zasięgu, ale nie to że wam klawiatura nie świeci :blink:

osobiścier poczekam do połowy grudnia kiedy pożycze od dobrego znajomego boxa i pobawie się z GDFS-em


Powodzenia :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 12h

Posted 13 November 2011 - 20:01

@Jurij o tym ze w A2 gdfs jest w sofcie poprostu bylem nie doinformowany. Właśnie się pytałem brata (profesjonalnego serwisanta) czy to oby na pewno uszkodzenie jest klawiatury czy płyty głównej i wyszło (według moich przewidywań) że to jest uszkodzenie klawiatury która muszę wymienić. Problem rozwiązany więc temat można zamknąć.
  • 0
Posted Image

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 13 November 2011 - 20:22

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji SonyEricsson-World.com poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic