Jump to content


Photo

Commodore 64 z Intel Core i7 i 8 GB RAM-u. Ktoś chętny?


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   PhoneM

PhoneM

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 100 posts
    • Time Online: 5d 8h 12m

Posted 04 November 2011 - 19:03

Posted Image

Jeden z najdziwniejszych oldskulowych komputerów na rynku, który kilka miesięcy temu teleportował się w XXI wiek prosto z lat 80-tych. Teraz dostępny w wersji C64x Extreme, z najnowszymi prockami Intela. Ile taka przyjemność?

Promocyjnie, ?jedyne? 1499 dolarów za magicznie wyglądające pudełko.

Współczesna wersja C64 wygląda prawie identycznie jak oryginał (nie licząc takich smaczków jak sprytnie zamaskowane DVD), ale w środku nie jest już poczciwym 8-bitowcem. Fizycznie bazuje na mobilnej intelowskiej platformie Sandy Brigde. Ma więc więcej wspólnego dajmy na to z takim MacBookiem Air, niż legendarnym C64. Stojąca za całym projektem odświeżania zabytków epoki disco firma Commodore USA, oferowała do tej pory swój oldskulowy komputer w wersji a?la netbook (czyli bazującej na intelowskich Atomach). Wersja Extreme wygląda tak samo, ale sprzętowo jest znacznie wydajniejsza.

Opcja prezentuje się smacznie: Intel Core i7-2720QM 2,2 GHz (4 rdzenie, 8 wątków), pamięć DDR3 8 GB i 2 TB dysk twardy. Niestety słabo z grafiką ? z racji ograniczonego miejsca, mamy tylko zintegrowany z procesorem rdzeń Intel HD Graphics. Producent w cenie serwuje Ubuntu. Niestety nie dorzuca monitora. Z modelem pasującym do zestawu (czarnobiały CRT wypalający dziurę w mózgu) może być dziś drobny problem.


Źródło: spokogadzet.komputerswiat.pl
Foto: Commodore USA


Mikołaj: Przenoszę. Pozdrawiam.
  • 0

em1K1.png


#2 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 04 November 2011 - 20:05

ee, bez monitora to jest tylko klocek za niecałe 1499 dolców ;) ale mogli dodać jakiś monitor lub gniazdo d-sub...
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   zylka

zylka

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 25d 21h 46m

Posted 04 November 2011 - 20:11

Ma komplet wyjść
Posted Image
  • 0

Reklama i pozycjonowanie stron:

szybkakasa24h.pl/rejestracja.php?id=9

http://fastsurf.eu/


#4 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 04 November 2011 - 21:19

no, mój ledowy 25" by pociągnął ;) ciekawym jak dla mnie rozwiązaniem jest wyjście HDMI, do tv można podłącyć. Dziwi mnie też to, że w tak małym, nie wiem jak to nazwać :P , jest tak wysokiej klasy procek. Bo w tych małych komputerkach jest słabiutki Atom, a tu siódemeczka... Dziwne...

i ten Ubuntu odrzuca
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   Zatek

Zatek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 23h 48m

Posted 04 November 2011 - 21:40

kurcze bezczeszczą ten kultowy komputer:(
  • 0

#6 OFFLINE   PhoneM

PhoneM

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 100 posts
    • Time Online: 5d 8h 12m

Posted 05 November 2011 - 11:25

Komputerek fajny, kupić dobry płaski monitor, klawiaturę (z niskim skokiem), (myszkę też naturalnie), postawić gdzieś z boku i można pracować dość miło :) bo wątpię, żeby na tej "wypukłej" klawie się wygodnie oraz cicho pisało :)

PS. Mikołaj, łoj machnąłem się ... :P
  • 0

em1K1.png



0 user(s) are reading this topic