Jump to content


Photo

Tapety we Flash Lite 1.1 wyświetlające info o MP3


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   mc_kibel

mc_kibel

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 26 posts
    • Time Online: 1h 1m

Posted 31 October 2011 - 15:41

Witam!

Jako, że miałem k770i i strasznie zainteresował mnie Flash Lite, a dokładnie tapety, wyświetlające tytuł, artystę i album aktualnie odtwarzanej piosenki :) Tak więc krótki poradnik, co i jak.

Zaznaczam, że nie jestem autorem, przetłumaczyłem to z angielskiego poradnika. Przetestowałem i naprawdę działa.

Screeny mojego autorstwa!

Zaczynamy:

Potrzebny jest nam program Macromedia Flash 8 (lub nowsza wersja, Adobe Flash 9);
Tapeta, do której chcemy dodać wyświetlanie piosenki.

1. Otwieramy program, tworzymy nowy dokument o rozdzielczości 240x320.

2. W panelu na dole, pokazanym na screenie poniżej klikamy Settings
Posted Image

3. Ustawiamy w polu "Version" "Flash Lite 1.1". Oprócz tego w polu JPEG Quality ustawiamy "100".
Posted Image

4. Klikamy na pierwszej warstwie, "Layer 1".
Posted Image

5. Naciskamy "CTRL + R" i wybieramy tapetę, którą chcemy mieć za tło.

6. Tworzymy nową warstwę.
Posted Image

7. Teraz robimy wszystko tak jak na screenie:
- przechodzimy na "Layer 2"
- wybieramy narzędzie tekstu
- wyznaczamy nim zakres pola tekstowego
- typ pola tekstowego ustawiamy na Dynamic Text
- w polu "VAR:" na dolnym panelu wpisujemy TITLE
Posted Image

8. Na tej samej warstwie robimy wszystko jeszcze dwa razy, z tym że ustawiamy VAR: nowych pól tekstowych na ARTIST, a później na ALBUM.

9. Nad dolnym panelem jest do rozwinięcia pole Actions - klikamy na nie. Oczywiście mamy być na drugiej warstwie.

10. Mając zaznaczoną drugą warstwę, w polu "actions" powinna być możliwość pisania. Jeśli jej nie ma to zaznaczamy pierwszą klatkę animacji na drugiej warstwie :P Tak więc wklejamy do pola actions:
loadVariables("MP:",_root);
fscommand2 ("MP:", "TITLE");
fscommand2 ("MP:", "ARTIST");
fscommand2 ("MP:", "ALBUM");


Powinno to wyglądać tak:
Posted Image

11. Na linii czasu będąc na pierwszej warstwie, wybieramy drugą klatkę (pustą) i naciskamy F5. To samo robimy na drugiej warstwie. Jest to bardzo ważne!

12. Naciskamy CTRL+S i zapisujemy plik gdziekolwiek chcemy. Następnie na panelu properties klikamy przycisk Settings przy Publish. W nowo otwartym oknie klikamy Publish.
Posted Image

Posted Image


12. Plik o nazwie wpisanej przy zapisywaniu pliku, znajdzie się w tym samym miejscu co projekt i będzie w formacie .swf. Wgrywamy do fona i sprawdzamy, czy widać tytuł przy odtwarzaniu piosenki :)



Mam nadzieję, że to wam się przyda.

Edited by not found, 07 April 2012 - 09:05.
: literówki :)

  • 3
Sony Ericsson X8 || GingerDX v017 Android 2.3.7 || Sense Theme


0 user(s) are reading this topic