Jump to content


Photo

FAR - Poradnik dla DB2020 CID 52/53 - flashowanie, zdejmowanie simlocka, wgrywanie patchy


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 26 October 2011 - 13:42

Witaj :)


Dzisiaj chciałbym pokazać Tobie podstawowe narzędzie to tuningu jeżeli posiadasz telefon na platformie DB2020 z CID53. Jeżeli nie wiesz, na jakiej platformie jest twój telefon, zajrzyj do tego tematu.

Spis treści:
1. Zapoznanie ze środowiskiem Fara
2. Wgrywanie softu na przykładzie K800i
3. Patchowanie i ściąganie sim - locka za pomocą executora na przykładzie k800i

I Zapoznanie ze środowiskiem Fara

To jest okno Fara:
Attached File  okno fara.PNG   18.48K   332 downloads
1. Przycisk "menu" Fara
2. Okienko w którym po podłączeniu telefonu będą widziane jego pliki
3. Okno z plikami na naszym kompie

II Wgrywanie softu na przykładzie K800i

Co potrzebujemy:
- Far: Attached File  FAR_with_SEFP2_cxcPatcher_CID36-81.rar   20.32MB   252 downloads

- Soft (w jego skład wchodzi main+fs+custom)
- Sterowniki flash: Attached File  ggsetup-3.0.0.1.exe   3.58MB   2749 downloads

- kabel DCU 60 bądź 65

Do roboty!

1. Ściągamy soft do naszego modelu
2. Instalujemy sterowniki flash
3. Włączamy Fara
4. Klikamy na "N"
Attached File  N.PNG   22.43K   611 downloads
5. Wybieramy "just da flasher"
6. Ustawiamy skrypt (numerek 1 na fotce), port (numerek 2 na fotce) i prędkość (numerek 3 na fotce). Wszystko tak jak na screenie
Attached File  Just da flasher.PNG   18.17K   653 downloads
7. Klikamy "jump into a large rabbit-hole" (numerek 4 na fotce) lub po prostu enter
8. W tym momencie podpinamy fona z wciśniętym c (wyjątek-w880, w tym przypadku naciskamy 2 i 5)
9. Wbijamy do oflash
10. Wgrywamy nasz soft (main i fs) wszystko co nam się pokaże zatwierdzamy, soft musi być rozpakowany!
11. Klikamy klasycznie na "..." wciskamy tak i odpinamy telefon
12. Kolejnym krokiem będzie podpiąć telefon w ten sam sposób jak w punktach 6-8
13. Idziemy do ofs
14. Przechodzimy kolejno do tpa->preset i szukamy folderu custom
15. Usuwamy go naciskając na niego raz lpm, następnie F8
16. Potwierdzamy usunięcie
17. Szukamy customa na swoim kompie, naciskamy w telefonie na "..." (tylko raz! lpm!) i przeciągamy custom (oczywiście rozpakowany) z komputera do telefonu
18. Zatwierdzamy wszystko
19. Jak się wgra to naciskamy kilkakrotnie "..." naciskamy tak i odpinamy telefon i włączamy go.
20. Możemy się cieszyć przeflashowanym telefonem :)

III Patchowanie i ściąganie sim - locka na przykładzie K800i

CID 53

Co potrzebujemy:
- Executor (do ściągania sim locka, możemy pobrać go stąd http://www.sonyerics...cja-executorow/)
- Remove simlock r8bf003 czyli patch na simlocka do softu R8BF003
- Rest by ożywić fon po executorze Attached File  RestMaker.rar   1.56MB   226 downloads,

- Quick access patch by patchować bez użycia executora: Attached File  qamaker.rar   28.48K   152 downloads

- karta operatora który założył simlock na telefon lub karta testowa motoroli (bez niej nie odpalimy executora)
- kabel DCU 60 bądź 65
- Sterownik flash: Attached File  ggsetup-3.0.0.1.exe   3.58MB   2749 downloads
- Far: Attached File  FAR_with_SEFP2_cxcPatcher_CID36-81.rar   20.32MB   252 downloads

Do roboty!
1. Instalujemy sterowniki flash (jak to zrobiliśmy to ten punkt omijamy)
2. Włączamy Fara
3. Klikamy "N"
Attached File  N.PNG   22.43K   611 downloads
4. Klikamy "just da flasher"
5. Ustawiamy skrypt (numerek 1 na fotce), port (numerek 2 na fotce) i prędkość (numerek 3 na fotce) Wszystko tak jak na screenie
Attached File  Just da flasher.PNG   18.17K   653 downloads
6. Klikamy "jump into a large rabbit-hole" (numerek 4 na fotce) lub po prostu enter
7. W tym momencie podpinamy fona z wciśniętym c (wyjątek - W880, w tym przypadku naciskamy 2 i 5)
8. Wbijamy do ofs
9. Jak się załaduje idziemy do tpa->preset->custom
10. Wgrywamy 3 pliczki z archiwum executor przeciągając je z komputera
11. Klasycznie klikamy kilkakrotnie na "...", zatwierdzamy i odpinamy telefon.
12. Odpalamy telefon z karta operatora na który jest założony sim - lock bądź z kartą testowa motoroli
13. Wchodzimy do gier i odpalamy executor, telefon powinien "zasnąć". Próbujemy go włączyć, jeżeli się włączył odpalamy go znowu i tak do póki nie zaśnie.
14. Klikamy w Farze na "N"
15. Klikamy "just da flasher"
16. Tutaj proszę o uwagę!!! Ustawiamy wszystko tak jak na screenie!!!
Attached File  qa2020.PNG   18.38K   322 downloads
17. W tym momencie podpinamy fona z wciśniętym c
18. Idziemy do bflash
19. Wgrywamy pliki:
- Rest (by ożywić fona)
- Quick access patch (napisane na początku co to jest)
- Remove_SIM_lock_K800_R8BF003.vkp (to patch na sim-locka dla k800i, dodaję w załączniku)
20. Klasycznie klikamy na "...", odpinamy telefon i cieszymy się fonem bez sim - locka...no prawie (patrz punkt niżej)
21. Prawie, bo ponownym wgraniu softu znowu powróci i całą operacje trzeba powtarzać :(
22. Jeżeli będziemy chcieli później dograć patche do telefonu postępujemy od punktu 14 do 19, gdzie w 19 wgrywamy zamiast tych plików patche

CID 52

Co potrzebujemy:
- Remove simlock r8bf003 czyli patch na simlocka do softu R8BF003
- Quick access patch by patchować bez ponownego wgrywania maina
- kabel DCU 60 bądź 65
- Sterowniki flash: Attached File  ggsetup-3.0.0.1.exe   3.58MB   2749 downloads

- Far: Attached File  FAR_with_SEFP2_cxcPatcher_CID36-81.rar   20.32MB   252 downloads


Do roboty!
1. Instalujemy sterowniki flash (jak to zrobiliśmy to ten punkt omijamy)
2. Włączamy Fara
3. Klikamy "N"
Attached File  N.PNG   22.43K   611 downloads
4. Klikamy "just da flasher"
5. Ustawiamy skrypt (numerek 1 na fotce), port (numerek 2 na fotce) i prędkość (numerek 3 na fotce) Wszystko tak jak na screenie
Attached File  Just da flasher.PNG   18.17K   653 downloads
6. Klikamy "jump into a large rabbit-holle" (numerek 4 na fotce) lub po prostu enter
7. W tym momencie podpinamy fona z wciśniętym c (wyjątek - W880, w tym przypadku naciskamy 2 i 5).
8. Idziemy do bflash.
9. Pojawi się nam okienko z informacją: "you MUST flash MAIN after connect. do you want to continue?" Klikamy "yes".
10. Czekamy aż program zrobi swoje i pojawi się nam okienko z informacją: "unplug the cable, reinsert battery and press ok (1/3)".
11. Odłączamy więc telefon, wyjmujemy i wkładamy baterię i klikamy ok.
12. Podpinamy fona z wciśniętym c.
13. Czekamy aż przeleci pasek.
14. Wyświetli się okienko z infomacją: "unplug the cable, reinsert battery and press ok (2/3)".
15. Odłączamy więc telefon, wyjmujemy i wkładamy baterię i klikamy ok.
16. Podpinamy fona z wciśniętym c.
17. Czekamy aż pojawi się informacja: "unplug the cable, reinsert battery and press ok (3/3)".
18. Odłączamy telefon, wyjmujemy i wkładamy baterię i klikamy ok.
19. Podpinamy fona z wciśniętym c.
20. Wyświetli nam się informacja: "don't forget to flash MAIN first". Klikamy "ok".
21. Wgrywamy MAIN - ustawiamy się na MAINie, klikamy klawisz F5, następnie "copy" i "yeah, flash it".
22. Po wgraniu MAINa klikamy "ok".
23. Wgrywamy pliki:
- Quick access patch (napisane na początku co to jest)
- Remove_SIM_lock_K800_R8BF003.vkp (to patch na sim-locka dla k800i, dodaję w załączniku)
24. Klasycznie klikamy na "..." i cieszymy się fonem bez sim - locka...no prawie (patrz punkt niżej)
25. Prawie, bo ponownym wgraniu softu znowu powróci i całą operacje trzeba powtarzać :(
26. Jeżeli będziemy chcieli później dograć patche do telefonu:
26.1. Włączamy Fara.
26.2. Klikamy "N".
Attached File  N.PNG   22.43K   611 downloads
26.3 Klikamy "just da flasher".
26.4 Ustawiamy skrypt (numerek 1 na fotce), port (numerek 2 na fotce) i prędkość (numerek 3 na fotce) Wszystko tak jak na screenie
Attached File  qa2020.PNG   18.38K   322 downloads
26.5 Klikamy "jump into a large rabbit-hole" (numerek 4 na fotce) lub po prostu enter
26.6. Idziemy do bflash.
26.7 Wgrywamy patche - ustawiamy się na patchu, klikamy klawisz F5, następnie "copy" i "yeah, flash it".

Dziękuję za przeczytanie :) Może ktoś przyklei?
Dla jasności dodam że LPM oznacza lewy przycisk myszy :D
Lista zmian:
31.10.11r. - Zmieniono nazwę 3 działu, dodano punkt 22.
13.07.13r. - Dodano link do tematu z executorami.
11.11.13r. - Poradnik został rozszerzony o CID 52.
30.11.13r. - Zmieniono nazwę 3 działu.

Załączone pliki:
Attached File  Sim - Lock.rar   241.8K   386 downloads
Attached File  SE-Far-Plugins.rar   18.16MB   572 downloads

Jurij: Przyklejone, dobra robota :)
not found: Poprawiłem wygląd posta i dodałem link do tematu z executorami. Rozszerzyłem poradnik o CID 52.


  • 5
Posted Image

#2 OFFLINE   abku

abku

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online:

Posted 24 November 2011 - 15:28

od punktu 14 do 19 czyli wcześniej nic nie trzeba robić z tym executorem ?
  • 0

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 24 November 2011 - 20:04

Rola egzekutora kończy się na punkcie 13 - telefon ma usnąć i tyle z niego pożytku :) Po skończeniu zabawy z FAR-em należy tylko pamiętać, żeby usunąć go z gier ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   wilqupl

wilqupl

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 16m

Posted 11 February 2012 - 11:29

Mam problem. Otóż przy próbie wejścia do bflash pojawia mi się taki błąd:

Posted Image

W czym może tkwić problem?
  • 0

#5 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 12 February 2012 - 14:03

Jaki telefon, jaki cid ? Która wersja far ?
  • 0

#6 OFFLINE   wilqupl

wilqupl

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 16m

Posted 13 February 2012 - 00:41

SE W200i CID52 soft R4GB001

Wersja FAR 1.70
  • 0

#7 OFFLINE   FeelThePoveR

FeelThePoveR

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 3h 41m

Posted 23 May 2012 - 19:13

A co u mnie się stało??
Posted Image


PS: Mam k800i

Edited by FeelThePoveR, 23 May 2012 - 19:25.

  • 0

#8 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 23 May 2012 - 19:44

Sterowniki Usb zainstalowane? daj log z setola bo coś mi się wydaje,że masz cid 52
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#9 OFFLINE   FeelThePoveR

FeelThePoveR

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 3h 41m

Posted 23 May 2012 - 19:56

Ja to far-em robiłem i przy skrypcie db2020 pokazywało że cid 53... ale mogę dać loga...
  • 0

#10 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 23 May 2012 - 20:10

Nie masz w farze wtyczki obsługującej cid 53 red jak wynika z napisu :) Podstawowy angielski się kłania ;)
Posted Image

#11 OFFLINE   FeelThePoveR

FeelThePoveR

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 3h 41m

Posted 23 May 2012 - 22:28

Właśnie podstawowy angielski + czytanie ze zrozumieniem :P tam jest napisane że nie można znaleźć informacji o urządzeniu w pliku xml i zresztą w poście wyżej napisałem że przy innym skrypcie normalnie wszystko działało...
  • 0

#12 OFFLINE   grzechotek

grzechotek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 19 posts
    • Time Online: 2d 6h 39m

Posted 07 November 2012 - 19:00

Próbuję ściągnąć simlocka z k550 ( CID53 R6BC002 ), wgrywam executor'a, włączam telefon i przy próbie uruchomienia executor'a wyskakuje: "Operacja się nie powiodła". Próbowałem różnych wersji i nie działa. co mogę z tym zrobić, może jest inny sposób ?
  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 November 2012 - 20:15

Z tego co kojarzę nie ma egzekutora pod ten soft... Wgraj nowszy soft, pod który jest egzekutor i dopiero potem działaj. Albo od W610 wgraj od razu... Mogę Ci zdalnie zdjąć boxem simlocka na stałe - to druga opcja, ale kosztuje 15 PLN. Jeśli jesteś zainteresowany, pisz na gg: 1793684 lub skype: gen.jurij :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   olwar

olwar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 2h 11m

Posted 22 December 2012 - 14:29

Dostałem właśnie k800i i chciałem zdjąć sim locka, ale mam kilka pytań. Poradnik nie jest dla mnie w 100% jasny.
1.Czy muszę przeflashować telefon, gdy chce zdjąć simlocka?
2.Jeżeli tak, to jak zainstalować te sterowniki flash na telefonie (i po co mi one)?
3.Skąd pobrać Rest i jak go odpalić?
4.Skąd wziąć Quick Access Patch?
5.Gdzie mam wgrać te wszystkie pliki dokładnie?
6.Czy po zdjęciu simlocka należy skasować te pliki?

not found: Witaj :) Poprawiłem pisownię i literówki, nie dajemy spacji przed znakami zapytania, tak samo przed przecinkiem ;)

Edited by not found, 22 December 2012 - 15:06.

  • 0

#15 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 22 December 2012 - 15:02

1. Nie musisz wgrywać całego softa, wystarczy sam main. Jeżeli wcześniej wgrałeś już Quick Access patch to w ogóle nie musisz flashować maina, wgrywasz tylko patch.
2. Sterowniki instaluje się na komputerze, podłączasz telefon w trybie flash i wykryje Ci nowe urządzenie i wtedy instalujesz sterowniki z paczki. Sterowniki usb są po to, żeby telefon działał w trybie flash.
3. Rest najprościej wygenerować sobie Rest Generatorem, jest w downloadzie.
4. Podobnie jak z restem, z tym, że generujesz QAMakerem, jest w downloadzie.
5. Które pliki? Jeżeli chodzi o patche, executor czy rest jest to napisane w poradniku :)
6. Jeśli chodzi ci o executor to nawet wskazane jest żeby usunąć jego samego oraz te 3 pliki, gdyż uruchomienie go po zdjęciu simlocka może prowadzić do uceglenia telefonu :D Patchy nie usuwamy to chyba logiczne :P
WALKMAN?

Posted Image

#16 OFFLINE   olwar

olwar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 2h 11m

Posted 22 December 2012 - 16:05

Co to jest main ??? W k800i jak sie wlacza tryb flash ( po co jest ten tryb)
  • 0

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 22 December 2012 - 16:31

Main to jedna z części firmware, zakończona rozszerzeniem .mbn. Tryb flash jest jak sama nazwa wskazuje po to, aby flashować :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#18 OFFLINE   olwar

olwar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 2h 11m

Posted 22 December 2012 - 17:06

Znajde gdzieś podobny poradnik dla początkujących ? Bo ten poradnik jest dobry , ale mało przejrzysty i ciężko się połapać w tych patchach , plikach , generatorach itd. Jurii dał byś radę mi ściągnąć simlocka zdalnie tym boxem ? Jaki był by koszt ? I czy mógłbym zapłacić smsem ? Wolał bym mieć to już na stałe zrobione.

Edited by olwar, 22 December 2012 - 17:07.

  • 0

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 22 December 2012 - 17:09

Kosz zdjęcia simlocka z tego modelu w naszym serwisie online wynosi 15 PLN i płatne tylko wpłatą na konto, przelewem lub przez paypal. Simlock będzie zdjęty na stałe i co więcej - istnieje możliwość zaniżenia cid, więc będziesz mógł telefon flashować i patchować za pomocą Setool2 lite v.1.11 ;) Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam na gg: 1793684 lub czat skype: gen.jurij :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#20 OFFLINE   graveler

graveler

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 2h 39m

Posted 03 January 2013 - 01:36

Wszystko śmiga tylko nie mam pl menu - co z tym zrobić i jak? Z gory dzieki za info
  • 0


0 user(s) are reading this topic