Jump to content


Photo

[Rozwiązany]awaria yariego


  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 21 October 2011 - 13:03

Poprzedniego dnia robiłem nim zdjęcia, słuchałem muzyki, prowadziłem rozmowę. Dzisiaj rano budzę się i ? telefon jest wyłączony.. Myślę " wyjmę i włożę baterię" to jednak nic nie dało. Nastepnie chciałem uruchomić go pod ładowarką - wstał, ale dość mocno się grzał (bateria) to go odłączyłem. Potem go włączam - wstał, ale zamiast dźwięku jest trzeszczenie, czerwona dioda sygnalizuje słabą baterię, pokazuje się ikonka podłączonych słuchawek i samoczynnie włączyło się 3G. Wygląda mi to na uszkodzenie fizyczne, gdyż wgranie ponownie całego softu nie daje rezultatów :(
  • 0

#2 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 21 October 2011 - 13:35

Nie doznał ostatnio upadku lub miał kontakt z cieczą?
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#3 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 21 October 2011 - 14:45

Jeżeli to można nazwać upadkiem - z wysokości około 10 cm na stół.
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 October 2011 - 16:30

Wygląda to na uszkodzenie płyty głównej... sam nic nie zrobisz. Jak masz gwarancję, to oddaj. Jak nie, to zostaje serwis, ale obawiam się że w nieoficjalnym wiele nie zdziałają a w autoryzowanym koszty wyniosą tyle, że kupiłbyś nowego Yari... No ale próbuj go odratować, jak Ci się uda to daj znać co było bezpośrednią przyczyną usterki :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 21 October 2011 - 16:49

W tym jest problem, że mam wgrany cert brown i nie brandowany soft..
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 October 2011 - 16:54

To zmień certyfikat na red za darmo za pomocą d-unlockera i wgraj brandowany soft.. Chociaż nie wiem, czy Ci się uda skoro telefon jest uszkodzony... Spróbować możesz :) Najwyżej będziesz musiał naładować baterię u kogoś albo na krótko.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 21 October 2011 - 18:52

No właśnie omnius nie wykrywa telefonu. Próbowałem z baterią od innego yari - bez efektów :(
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 October 2011 - 19:01

Użyj tego programu do zmiany certyfikatu:

Please Login or Register to see this Hidden Content

. Wyjmij baterię na kilka minut, jak to nic nie pomoże to przystaw ją na sekunde - dwie plusem do minusa (tzn. odwrotnie niż normalnie). Podpinaj z 2i5 a nie z c. Jeżeli telefon jest kompletnie martwy a nie rozbierałeś go, to i tak oddaj na gwarancję - nic nie ryzykujesz bo telefon i tak jest już złomem, a możesz zyskać :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 21 October 2011 - 20:43

Gdy podpinam telefon do ultimate unlocker i trzymam 2i5, to świeci się małą czerwona dioda nad wyświetlaczem i nie wykrywa telefonu. Co do przyłożenia baterii odwrotnie biegunowo - jak to wykonać ?
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 October 2011 - 20:51

Nie wykonuj, oddaj na gwarancję. Widać telefon całkowicie padł... Spróbuj jeszcze wyjąć baterię na kilka minut i potem włożyć i podpiąć z 2i5... Jak nadal nic to tylko serwis.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 22 October 2011 - 09:17

Byłem właśnie w punkcie, ale proszą o dowód zakupu, a ja takowego nie otrzymałem od sprzedającego z allegro..

Edited by severus, 22 October 2011 - 10:06.

  • 0

#12 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 22 October 2011 - 11:04

Tak :) dzwoniłem do sprzedającego i mówi, że gdzieś dowód zakupu na pewno ma i poszuka. Tak się zastanawiam, czy musi być to papierek fizyczny czy może być jego skan ?
  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 22 October 2011 - 16:26

Poproś o oryginał, żebyś nie miał potem dodatkowych problemów. Karta gwarancyjna nie musi być podbita. Właśnie tak to jest z allegro... raz kupiłem nowy telefon i dostałem bez faktury. Poprosiłem o nią, żeby mieć ważną gwarancję, a dostałem tylko jej ksero. Na szczęście Naite się nie popsuł i nie musiałem z niej korzystać, ale obawiam się że xera by mi nie uznali.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 22 October 2011 - 16:54

No właśnie mam mieć przesłane ksero faktury. W takim razie nie przyjmą ksera jako dowodu zakupu ?
  • 0

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 22 October 2011 - 17:18

Pytaj serwis, nie nas. Lepiej, żeby Ci oryginał przesłał...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#16 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 22 October 2011 - 19:02

OK. Dostałem skan faktury. Teraz pada pytanie: dostarczyć ją na jakimś pendrive/płyta czy wydrukować ?
  • 0

#17 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 24 October 2011 - 09:09

Ok. telefon został przyjęty do naprawy, mam się zgłosić w następnym tygodniu, jak przyjdzie to dam znać co i jak :)
  • 0

#18 OFFLINE   severus

severus

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 12h 8m

Posted 01 December 2011 - 11:06

dzisiaj w końcu telefon wrócił do mnie, jednak nie yari, bo stwierdzili, że już go nie produkują, a hazel - nowiutki :)
  • 0

#19 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 01 December 2011 - 20:04

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do dowolnego członka Redakcji SonyEricsson-World.com poprzez PW.
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)


0 user(s) are reading this topic