Jump to content


Photo

Tworzenie customizacji


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 50m

Posted 19 October 2011 - 18:25

Witajcie,

Poszukuję w internecie informacji odnośnie tworzenia customizacji w naszych SonyEricssonach. Niestety nie mogę zbytnio nic znaleźć. Tzn znajduję narzędzia do tworzenia customów itp. ale mają one ograniczoną funkcjonalność (można konfigurować tylko wybrane funkcje i nie zawsze wszystko działa). Podglądam też gotowe customy ale znacząco różnią się od siebie i trudno jest mi uporządkować informacje co gdzie zamieszczać i w jakim celu. W związku z tym mam prośbę, jeżeli ktoś z Was dysponuje materiałami dotyczącymi plików customize a w szczególności posiada wykaz wszystkich dostępnych funkcji/komend jakie można użyć w customach to prosiłbym o podzielenie się tymi materiałami lub udzielenie wskazówki, gdzie można takowe informacje znaleźć. Najbardziej interesuje mnie platforma A2 DB3350.

Pozdrawiam,
Jarek

PS. Jeśli temat napisałem w niewłaściwym dziale to proszę administratora/moderatora o przeniesienie.
  • 0

#2 OFFLINE   Adogard

Adogard

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 530 posts
    • Time Online: 14d 14h 31m

Posted 19 October 2011 - 20:27

Może powiedź co Cie interesuje w CDA?
  • 0
W995 forever

#3 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 50m

Posted 19 October 2011 - 20:49

Konkretnie w tej chwili chciałbym aby w moim Hazelu pojawiły się brakujące elementy menu. Z tego co wiem różne pozycje w menu można aktywować lub ukryć właśnie z poziomu pliku customizacji. Odblokowałem już sobie możliwość zmiany rozmiaru zegara, natomiast chciałbym jeszcze mieć możliwość wyboru akcji podczas nowego zdarzenia. Poprzednio miałem C510 i i tam mogłem wybrać czy np. powiadomienie o nowym sms-ie pojawia się w postaci zawiadomienia w active menu czy też normalnie (sorki, że tak mało precyzyjnie się wyrażam ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi). Na forum poświęconym developerce dla sony znalazłem program kolegi Huntera3000 i próbowałem z niego skorzystać ale niestety wpisy odnoszące się do active menu z jego programu i poradnika nie działają (albo ja wpisuję je w złym miejscu).

Ale poza tym chciałem się tak ogólnie zapoznać z możliwościami jakie dają pliki customize. Podglądałem różne wersje plików dla różnych telefonów i operatorów i tam jest full różnych wpisów i ciekawi mnie po prostu jaki jest pełen wachlarz możliwości konfiguracyjnych dla danej platformy. Takie podglądanie to troszkę jakby działanie po omacku, dlatego też pomyślałem, że może ktoś dysponuje jakimś spisem\wykazem wszystkich dostępnych komend i wpisów do rejestru telefonu.
  • 0


0 user(s) are reading this topic