Jump to content


Photo

To koniec spółki Sony z Ericssonem? Wszystko na to wskazuje...


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 06 October 2011 - 21:23

Niespełna tydzień temu firma Sony Ericsson świętowała swoje dziesiąte urodziny. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że były to ostatnie urodziny Szwedzko - Japońskiej spółki joint-venture.

Na łamach The Wall Street Journal możemy przeczytać, że firma Sony jest bliska zakończenia współpracy z firmą Ericsson i zamierza wykupić 50% akcji Ericssona. Dlaczego? Sony próbując usprawiedliwić takie posunięcie, które kosztowałoby firmę ok. 1-1,25 miliardów euro (według aktualnych analiz), podkreśla kluczowe znaczenie smartphone'ów w przyszłości elektroniki użytkowej, takie jak przenośne konsole do gier i tablety. Sony dostrzegło, jak bardzo zbliżyli się do siebie konkurenci (tacy jak Apple i Samsung) tworząc wspólnie własne tablety i smartphone'y i możemy przypuszczać sobie, że chcieliby mieć większą kontrolę nad strategią rozwoju smartphone'ów.

Kiedy CEO firmy Sony, Sir Howard Stringer, został zapytany czy spółka joint venture Sony i Ericssona ma sens, odpowiedział: "dużo o tym rozmawiamy i będziemy o tym rozmawiać". Raport gazety The Wall Street Journal informuje, że firma Sony chciałaby przenieść wszystkie operacje do domu, aby wprowadzać innowacyjne urządzenia znacznie szybciej. Dyskusje na temat struktury Sony Ericssona były prowadzone regularnie przez ostatnie lata. Kluczem do zrozumienia znaczenia firmy Ericsson w biznesie jest policzenie ilości posiadanych przez nią patentów na rozwiązania mobilne. To może być dobre posunięcie dla firmy Ericsson, gdzie kwestia inżynierska ma większe znaczenie niż same urządzenia. Aczkolwiek, ostatecznie każda transakcja sprowadza się do ceny.

Jak myślicie, Sony pójdzie na całość i wykupi akcje Sony Ericssona? Zapraszam do dyskusji :)

Źródło: http://www.xperiablog.net/2011/10/06/sony-close-to-buying-out-ericsson-from-jv/
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 06 October 2011 - 21:34

Sony jest samo w sobie bardzo dobrą marką, po co im Ericsson :D
  • 0

#3 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 07 October 2011 - 08:34

bo Sony-Ericsson to zupełnie co innego niż samo Sony. no i SE ma już wypracowaną markę na rynku telefonów
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#4 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 07 October 2011 - 14:37

Jakby Sony wykupiło wszystko i nie zmieniało nazwy to by było super, ale jakby zmienili to by spadła im nagle sprzedaż. A im to się nie uśmiecha :) Mamy nadzieję że się tak nie stanie:

Posted Image


Edited by piotr88010, 07 October 2011 - 15:26.

  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 07 October 2011 - 15:28

to ja idę w przeszłość do takich modeli jak c902, w595 czy w995 :)
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 07 October 2011 - 15:28

Zawalili z PlayStation Network, widocznie za mało im porażek. To już i tak nie jest to samo :se: co kiedyś, odkąd nie produkują telefonów na własnej platformie. Telefony Sony były denne. Jog Dial był fajnym pomysłem, ale poza tym były kiepsko wykonane, strasznie ciche i miały fatalne firmware. Do dziś się zastanawiam, co kierowało inżynierami Sony dodając w modelu J5 grę polegającą na wielogodzinnym usypywaniu górki ze spadających ziarenek piasku :huh: Dzięki Ericssonowi zyskali masę patentów, dobry intuicyjny i rozpoznawalny wszędzie firmware no i w produktach SE jest cała masa podzespołów Ericssona. Obawiam się, że skoro za samego :w: chcą tyle samo co za nową Xperię arc czy pro, to smartphony z dodatkowymi funkcjami będą jeszcze droższe. Podejrzewam, że będą też gorzej wykonane i będą bardziej awaryjne niż te, spod znaku :se: Ja w każdym razie, jeśli dojdzie do rozwodu Sony i Ericssona, nie zamierzam kupować produktów tej firmy.
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 11 October 2011 - 00:31

Ja coraz bardziej oswajam się z myślą, że to koniec :se: ... Nie ma co się oszukiwać. Mam w kolekcji W900 oraz S710a - oba Made in Japan. Do dziś uważam je za genialne produkty, jeśli Sony po wykupieniu patentów wycofałoby się z chorych wizji Berta Nordberga, że tylko smartphone'y się liczą i produkowałoby także zwykłe słuchawki, oczywiście z najnowszymi matrycami, układami i technologiami jakimi dysponują... to kto wie :rolleyes:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   Deleted 2

Deleted 2

    Banned

  • Banned
  • 48 posts

Posted 13 October 2011 - 18:46

Czy ktoś pamięta sony i ericssona miałem wszystko dziś to nie potrafił bym napisać sms czasy się zmieniają

Edited by devil, 13 October 2011 - 20:44.


#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 16 October 2011 - 04:27

Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem, zobaczcie sami:

Please Login or Register to see this Hidden Content

W oficjalnym sklepie Sony Ericssona pojawiła się nowa zakładka - Sony. Oferują już konsole PlayStation 3 i aparaty Sony, pojawiły się też dwa tablety... Czyżby początek realnych zmian? Pewnie tak... Za pare miesięcy się okaże, że większość produktów będzie Sony a produkty :se: będą wyjątkami, po czym pewnie zrobią przekierowanie do sklepu Sony :unsure: Chociaż już od dawna można było kupić produkty :se: w sklepach Sony, to jakoś te zmiany zaczynają niepokoić :mellow: Co o tym myślicie?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 16 October 2011 - 06:12

Szkoda, że ta "transformacja" już się zaczęła.. Mam nadzieję że jeszcze zrobią coś...
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   PhoneM

PhoneM

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 100 posts
    • Time Online: 5d 8h 12m

Posted 16 October 2011 - 11:36

SE to klasa sama w sobie, ale niestety mi nic na to nie poradzimy, może w końcu wepną się do tej czołówki? Nigdy nic nie wiadomo :)
  • 0

em1K1.png


#12 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 18 October 2011 - 14:54


Zawsze twierdziłem, że jedynym powodem, dla którego nie powstało PSP z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych, była niechęć Japończyków przed pozwoleniem komukolwiek poza nimi (czytaj: ekipie Ericsson) na grzebanie w bebechach konsoli. Lada moment może się to zmienić.


To jeszcze nic na sto procent pewnego, jednak w związku z końcem umowy pomiędzy firmami, od kilku ładnych dni nie cichną pogłoski o planowanym przez Sony przejęciu 50 procent udziałów firmy Ericsson, z którą Japończycy stworzyli między innymi smartfon Xperia Play.Szósty największy obecnie producent telefonów komórkowych na świecie miałby zostać wchłonięty przez dział urządzeń PC-podobnych firmy Sony po otrzymaniu od 1,3 do 1,7 miliarda dolarów. Przejęcie Ericssona pozwoliłoby twórcom rodziny konsol PlayStation konkurować z obecnymi od dłuższego czasu na rynku tabletów i smartfonów Apple'owi i Samsungowi. Wejście w posiadanie patentów należących do Ericssona z pewnością też nie jest bez znaczenia.


Co o tym pomyśle sądzą posiadacze telefonów firmy Sony Ericsson? Sam jestem ciekaw, czy przejęcie swojej mniej znanej połówki wpłynie na funkcjonalność nadchodzącego wielkimi krokami i mającego pojawić się w wersji z 3G PlayStation Vita? Jeśli tak, to sądzę, że wyjdzie to konsoli tylko na zdrowie.


Źródło:

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0
Posted Image

#13 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 27 October 2011 - 14:23

Nowe informacje:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Czyli będzie za niedługo Sony, czy się cieszyć czy płakać dowiemy się z czasem, ale jeśli toby miało wyjść na dobre to ja jestem za :)


0 user(s) are reading this topic