Jump to content


Photo

Gish po Polsku i Gish Reloaded


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 375 posts
    • Time Online: 6d 1h 32m

Posted 05 October 2011 - 13:08

Opis:

Mam dwie wiadomości. Dobrą i złą. Dobra - udało się spolszczyć Gisha. Jaka jest zła? Ano nie całkiem. Okazało się, że jeden plik jest w jakiś sposób zabezpieczony i dopóki, dopóty nie zajrzy tu jakiś spec od J2ME będziecie dostawać gry przetłumaczone w połowie. Tutaj nieprzetłumaczone jest menu i wszystko, co z nim związane. Po polsku jest tylko tekst bezpośrednio w czasie gry czyli porady, dialogi etc. czyli jakieś 3/4 gry.

Po sukcesie sławnej już Sola Rola nadszedł czas na Gisha. Gry są z pozoru do siebie podobne, ale tylko z pozoru. Uwielbiam Sola Rola a jednak muszę przyznać, że Gish jest o wiele bardziej rozbudowany. Trzeba pochwalić twórców, bo się napracowali. Fizyka jest niesamowita. Spodziewałem się, że kolejne poziomy będą coraz nudniejsze, a jednak tak nie jest. Są krótkie, wymagające myślenia i zręczności. Gdyby jednak ktoś jakimś cudem zaczął się nudzić jest tu pewne koło ratunkowe. Dialogi. Właśnie dlatego przetłumaczyłem tą grę - chciałem się z wami podzielić tym, co zapisali w kwestiach bohaterów ludzie z Hardwire. Ale nie będę niczego zdradzał.

Może trochę o mechanice gry. Otóż jesteśmy kulką gluta. Jaką kulką? 12 pound ball of tar można tłumaczyć na różne sposoby, więc zostawmy to. Naszym zadaniem jest przejście poziomu od początku do końca zbierają po drodze pieniążki i takie tam. Oczywiście można ich nie zbierać, można nie szukać wymyślnie ukrytych tajnych przejść do pomieszczeń z monetami i przedmiotami, które odblokowują nowe plansze w trybie single i multiplayer. Posted Image

Gish ma jakby trzy stany. Może stać się śliski, przeciskać się przez wąskie korytarze, może stać się lepki i poruszać się po suficie, ścianach. Jego naturalna forma jest bardzo wszechstronna i najłatwiejsza w obsłudze. Używamy jej wtedy, gdy nie chcemy się przez coś niechcący prześlizgnąć albo do czegoś niepotrzebnie przylepić. Możemy też sprawiać, że Gish staje się głodny. Dzięki temu rozwalamy kamienne ściany i hordy wrogów. Aha! Gdy jesteśmy już przy wrogach! Nie, to nie jest gra polegająca na sunięciu przed siebie i miażdżeniu kolejnych mobów wyskakujących zza rogu. Oczywiście miażdżenia też nie zabraknie. Ale żeby zabić niektóre potwory będziemy musieli np. uruchomić zapadnie, spuścić na kogoś 1000000 tonowy kamień albo (w przypadku walki ze swoją byłą dziewczyną) przylepiać się, kotłować, skakać, wyrzucać, odbijać i tak dalej. Wyobraźcie sobie jak wygląda walka dwóch glutów o takich samych zdolnościach - przylepiania się do siebie i strzelania sobą w kierunku różnych obiektów przynoszących śmierć natychmiastową lub powolną, w męczarniach.

Sterowanie? Ograniczamy się do joysticka i lewego softkeya, ale jeśli komuś wygodniej to może grać na 1/2/3/4/5/6/7/8/9/#/0/*. Ten pierwszy wariant jest chyba lepszy. Ale najlepiej jest grać... tym:

Posted Image

Twórcy gry pozwalają na grę takim oto urządzeniem (bluetooth). Osobiście nie próbowałem, ale wygląda cudownie. Jeśli dysponujesz takim sprzętem wejdź w SETTINGS/Z-CONTROLLER.


Więcej już nie napiszę. Nie chcę wam więcej zdradzać, bo co to za gra jak wszystko wiecie? Poza tym nie chce mi się już nic więcej pisać, a trzeba jeszcze wspomnieć o multiplayerze przez bluetootha na dwie osoby i oprawie dźwiękowej! Cu!

Strona producenta:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Uwaga!
Jeśli chcesz wydusić z Gisha wszystko i masz dobry telefon to wejdź w opcje i ustaw na:

DETAILS: HIGH (grafika - detale)
FPS: TURBO (klatki - płynność gry)


Patrz załącznik


NOWOŚĆ!!!


http://www.youtube.com/watch?v=erBB2Aa4UQw"]http://www.youtube.com/watch?v=erBB2Aa4UQw


Pomóż Gishowi uratować jego biedne potomstwo! Utoruj sobie drogę przez różne lokacje i korzystaj z licznych platform oraz zaawansowanej fizyki, by w końcu pokonać jego największych wrogów. Gra dostępna w angielskiej wersji językowej. Jest też na androida w załączniku!!!


not found: Poprawiłem wygląd posta ;)

Attached Files


Edited by not found, 31 January 2013 - 10:19.

  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic