Jump to content


Photo

Pimp your Naite - odpicuj swoją Ling na wiosnę =)


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 April 2012 - 15:42

Ling , szerzej znana jako Naite J105i, to pierwszy telefon z serii :gh:. Czas leci nieubłaganie i większość egzemplarzy dostępnych na polskim rynku ma przeważnie dwa lata służby za sobą. A to niestety oznacza, że ich kondycja wizualna mogła przez ten okres ulec znacznemu pogorszeniu. Wytarcia na rogach obudowy i klawiszach, porysowany ekran i odpryski lakieru na padzie nawigacyjnym - znajomy widok? Na szczęście nastała wiosna - idealna pora aby odmienić wygląd Waszych Naite, nadając mu przy okazji żywszych barw. A wszystko za jedyne 15,50 - niecałe 5 $ . Co będzie potrzebne? Niewiele:

1. Sony Ericsson Naite w bardziej lub mniej opłakanym stanie,
2. Kupiony u sprawdzonego sprzedawcy oryginalny przedni panel w unikatowym kolorze ,
3. Instrukcja serwisowa: http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/
4. Kostka do gitary,
5. Śrubokręt typu krzyżak 0.

Gdy mamy wszystkie niezbędne rzeczy, zabieramy się za lekturę instrukcji. Z niej dowiemy się, że trzeba odkręcić tylko 4 śrubki i podważyć kostką do gitary 7 zatrzasków :) Bułka z masłem, zatem do dzieła:
 

Attached File  Naite.jpg   128.19K   0 downloads


4 śrubki i 7 zatrzasków później:


Attached File  Naite2.jpg   134.59K   0 downloads


Kolejnych kilka sekund później:


Attached File  Naite 3.jpg   137.03K   0 downloads



THE END! :)


Niecałe 3 minuty roboty, a efekt piorunujący :) Czerwony przód idealnie komponuje się ze srebrnym korpusem i czarnym tyłem. Jak ktoś chce może sobie oczywiście dokupić czerwony tył, ale wtedy koszt zabiegu będzie większy. Cała operacja jest dziecinnie prosta i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku i żadnych umiejętności manualnych - chyba najprostszy w rozbiórce model Sony Ericssona, jaki miałem przyjemność rozkręcać :) Naite to wdzięczny model, wart odpicowania. Mam nadzieję, że tym wpisem zachęciłem Was do odpicowania swoich Naite na wiosnę :)


Pozdrawiam, Jurij
  • 4
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 25 April 2012 - 18:24

Bardzo fajnie teraz wygląda ;) Wystarczy odmówić sobie kilka browarów i nadać telefonowi drugą młodość :)
  • 0


0 user(s) are reading this topic